Prefectul Capitalei, Traian Berbeceanu, anunță că are COVID-19

de I.H.     HotNews.ro
Luni, 30 noiembrie 2020, 12:52 Actualitate | Coronavirus


Traian Berbeceanu
Foto: Agerpres
Prefectul Capitalei, Traian Berbeceanu, a anunțat luni că a fost diagnosticat cu COVID-19, el precizând că nu are simptome.

Berbeceanu a făcut anunțul pe Facebook, spunând că este în izolare la domiciliu de mai multe zile.
  • "Nu am simptome, iar analizele si CT-ul au dat rezultate foarte bune", precizează prefectul Capitalei, care mai spune că a respectat regulile de distanțare fizică și a purtat mereu mască de protecție.

  • "Însă, sunt absolut sigur, faptul că m-am protejat m-a ajutat ca încărcătura virală să fie mică și să fac o formă ușoară a bolii. Testarea am efectuat-o la cerere, deoarece la acel moment fuseseră confirmați pozitiv mai mulți colegi din Prefectură", afirmă Berbeceanu.
El mai spune că lucrează de la domiciliu și că este în contact permanent cu cei trei subprefecți, fiind "conectat la toate activitățile", iar Prefectura București funcționează în parametri normali.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4496 vizualizari

  • -4 (20 voturi)    
    nimeni nimic...cate unu, zilnic: am covid (Luni, 30 noiembrie 2020, 12:56)

    Gryphus [utilizator]

    asa, si?

    oricum functia de prefect pt Bucuresti e maii mult simbolica. nu e ca si cum ai face ceva si trebuie sa mergi la muinca zilnic
  • 0 (12 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 30 noiembrie 2020, 13:24)

    [anonim]

  • -6 (18 voturi)    
    Johann dixit, (Luni, 30 noiembrie 2020, 13:37)

    xrogo [utilizator]

    ori esti precaut, ori esti prooost!!!
    • +2 (8 voturi)    
      hehe (Luni, 30 noiembrie 2020, 14:29)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ori esti sluga varanului, mirciulica, ori esti pesedist.
  • -6 (22 voturi)    
    asimptomatic (Luni, 30 noiembrie 2020, 13:37)

    Itsoc [utilizator]

    "Nu am simptome, iar analizele si CT-ul au dat rezultate foarte bune"

    cand testele PCR dau 85% fals pozitiv asa se intampla. ajungi sa fii asimptomatic dar infectat si declarat de presa "bolnav" ca multi asa folosesc in titluri.

    "Inca 25.000 de bolnavi de covid" si lumea crede, valeu, 25.000 de oameni in spitale pe cale sa moara sau intubati cand de fapt aia sunt asimptomatici.

    luati si testati masiv populatia cu teste PCR sa vedeti cum apare inca un "val" de covid. asta e toata schema, cu cat testezi mai mult cu atat ai cazuri mai multe, cu atat ai mai multi morti in spitale care mor de comorbiditati dar care au test pozitiv covid, cu atat justifici masurile de distrugere programata a economiei si a micilor business-uri, cu atat intaresti totalitarismul in toate democratiile planetei.

    se intampla in ro, in europa, in america de sud si acum in US.
    de ce? cititi pe pagina World Economic Forum sa vedeti cum baietii au pus gand rau democratiei si vor sa implementeze comunismul "a la China" (nu surprinzator, singura tara care nu mai are nicio problema cu covidul inca din aprilie".
  • 0 (6 voturi)    
    alioo, noul trend, noua modă (Luni, 30 noiembrie 2020, 14:15)

    di livio [utilizator]

    alio, noul narativ apărut în spațiu public sekuristo-apevist...botnița nu ne mai apără de covrig, amu reduce încărcătura virală, alio, narativ tipic sekurist, acuși se va recunoaște că botnița nu-i bună de nimic....cît de proști îi credeți pe oameni?...oamenii nu-s proști și văd ce se întîmplă...da oare de ce trăbă prefectură în București?...cîți angajați are și ce fac ăia concret?...știu, îi secret, ca gcscnsucjsucccietc...scuze că zisei botniță, îi acoperitoare facială inutilă
    • +2 (4 voturi)    
      "Incarcatura virala" (Luni, 30 noiembrie 2020, 16:55)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      "Incarcatura virala" e o tampenie pe care n-o sustine nimeni oficial. E doar o alta tampenie pentru astia care-si iau cunoasterea si intelegerea de pe www.
      E nevoie de o prefectura pentru Bucuresti, pot sa-ti explic de ce.
  • +4 (8 voturi)    
    cu cat va trece vremea (Luni, 30 noiembrie 2020, 14:32)

    alfa1 [utilizator]

    covidul va deveni o gripa obisnuita si panica fricosilor va scadea , dar foarte greu...trebuie sa treaca mult timp..oricum la momentul asta covid ar trebui tratata ca boala psihica pentru multi oameni
  • 0 (2 voturi)    
    are pensie speciala si mai lucreaza la stat? (Luni, 30 noiembrie 2020, 16:30)

    hopsinoi [utilizator]

    adica 2 sineCURI in acelasi timp.

    Sa ne explice gruparea PNL cum se poate asta, pensie la 48 de ani fara contributie si apoi mai ocupa si o pozite bine platita tot la stat.
  • 0 (0 voturi)    
    covid-19 (Marţi, 1 decembrie 2020, 13:37)

    nea-nea [utilizator]

    Ii dorim grabnica insanatosire si sa nu se dea lovit ca urmeaza alegerile si trebuie sa se indoaie rezultatele catre PNL.