Constanța: O femeie a plecat cu copilul ei de 2 luni din spital, după ce au fost confirmați cu Covid

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 22:14 Actualitate | Coronavirus


Politie
Foto: Facebook
O femeie de 32 de ani a plecat, sâmbătă, din Spitalul Județean Constanța, împreună cu copilul ei de două luni, după ce medicii au anunțat-o că ambii au fost confirmați cu Covid-19, relatează Mediafax.

Potrivit IPJ Constanța, polițiști au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie de 32 de ani, împreună cu fiul acesteia, în vârstă de 2 luni, au plecat din spital, după ce femeii i se comunicase faptul că ambii au fost confirmați cu COVID-19.

Polițiștii au reușit în scurt timp să o identifice pe femeie, iar aceasta a fost transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, împreună cu copilul ei.

În cauză, polițiștii au deschis un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.

Ea se dusese acasă după ce a fugit din spital.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8549 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Pai nu era vorba (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 22:47)

    t4v1 [utilizator]

    Ca cei cu simptome usoare se trateaza acasa sub observatia medicului de familie?
    • +2 (8 voturi)    
      Lăsând la o parte vorbăraia... (Duminică, 25 octombrie 2020, 7:14)

      spirache [utilizator] i-a raspuns lui t4v1

      Mai mult ca sigur a suferit un soc emoțional, s-a panicat. Va fi bine. Procurorul o va ierta. Important este ca oamenii au început sa poarte mască: in piata, autobuz, troleibuz, tramvai. Dacă s-ar disciplina un pic treaba si in maxi taxi intra/interjudetene ar scadea incidența cazurilor in mod abrupt.
      • +2 (6 voturi)    
        as vrea sa cred ca aveti dreptate (Duminică, 25 octombrie 2020, 7:52)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui spirache

        Ieri in centrul Bucuresti0ului stateau pe o banca 5 tineri, toti fara masca si erau de o veselie de m0au trecut toate apele.

        Putin mai incolo erau altii cu masca in barbie desi erau relativ multi oameni de jur imprjur.

        unii, pe care ii numesc cretini, nu le pasa.

        Nu este de mirare ca numarul infectatilor tot nu scade - si nici nu se stabilizeaza.

        si acum dai cu moastele - nu sunt cretini indivizii aia oricat de modest in exprimare as fi???
  • -5 (15 voturi)    
    Pedepsți exemplar (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 22:49)

    Mazeta [utilizator]

    Ăștia din fașă sunt infractori. Sug ilegalitățile odată cu laptele mamei.
  • -3 (7 voturi)    
    Kafka (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 23:24)

    Nyk1 [utilizator]

    Parcă era vorba că nu mai internăm cu forța cazurile ușoare.

    Iar la 5000 cazuri/zi, să fim serioși: o persoană chiar nu mai contează, bătălia e pierdută deja și doar un lockdown mai poate reduce cifrele.
  • -1 (9 voturi)    
    Voi elucida misterul (Sâmbătă, 24 octombrie 2020, 23:28)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nu exista SARS2, nu exista COVID, masca are 5G, Gates ae anticristul, nu vrea sa ii fure Reptilienii CNP-ul.

    Partea "buna" e ca va vota cu PSD la Parlamentare.

    Deci dragi oameni cu scaun la cap, desteptarea si mergeti la vot sau astfel de oameni carora nu l;e pasa daca va imbolnavesc pe voi, nu le pasa ce se intampla cu tara, care ajuta PSD sa capete putere vor avea putere de vot mai mare decat voi. Nu lipsiti, votati USR+. Sau daca sunteti de moda veche, fie si PNL. Dar nu lipsiti!!!! Altfel peste 6 luni o sa va intrebati iar de ce lucrurile merg prost in tara. Si manastire intr-un picior ciupercuta nu va fi ghicita.

    Asa cum am schimbat viitorul la Locale. Haideti sa repetam povestea la Parlamentare.
  • 0 (6 voturi)    
    PAi exista hotarare de guvern acuma (Duminică, 25 octombrie 2020, 1:07)

    patrunjel [utilizator]

    PAi exista hotarare de guvern acuma CA INTERNAREA NU MAI E OBLIGATORIE CA SI INAINTE.

    Ce fel de abuz de militieni e asta ?
  • +3 (5 voturi)    
    spitalul nu respecta... (Duminică, 25 octombrie 2020, 10:05)

    nedumeritul [utilizator]

    a vazut ca in spital nu se respecta regulile de protectie, s-a speriat si a fugit acasa sa se izoleze ???