Doctor: Președintele SUA nu este în afara oricărui pericol / Ultimul mesaj al lui Trump: "Am venit aici, nu eram prea bine" - VIDEO

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 4 octombrie 2020, 8:02 Actualitate | Coronavirus


Sean Conley, medicul lui Trump
Foto: Shutterstock Editorial / Profimedia Images
​Medicul preşedintelui Donald Trump, Sean Conley, a informat în noaptea de sâmbătă că liderul american a făcut progrese substanţiale în recuperarea după infectarea cu noul coronavirus, continuă să nu aibă febră şi nu are nevoie de oxigen suplimentar, transmite duminică dpa, preluată de Agerpres.

Preşedintele Donald Trump a lucrat cea mai mare parte a după-amiezii şi s-a deplasat fără dificultăţi în salonul medical, a informat el.

"Deşi nu este în afara oricărui pericol, echipa rămâne prudent optimistă", a adăugat medicul preşedintelui american.

Duminică, echipa de doctori va continua supravegherea medicală între dozele de Remdesivir. Donald Trump a primit sâmbătă a doua doză de medicament antiviral, fără complicaţii.

Trump a declarat sâmbătă seară că se simţea rău când a ajuns la spital, dar acum se simte mult mai bine, informează duminică Reuters.

"Am venit aici, nu eram prea bine", a declarat liderul american în vârstă de 74 de ani într-o înregistrarea video de 4 minute postată pe Twitter.

Preşedintele Trump, care arăta obosit şi era îmbrăcat într-un costum fără cravată, a declarat aşezat la o masă rotundă în faţa unui steag american : "Încep să mă simt bine".




El a adăugat că "în următoarea perioada de câteva zile, cred că acesta va fi adevăratul test. Vom vedea ce se întâmplă în următoarele câteva zile".

"Mă simt mult mai bine acum, lucrăm din greu pentru a ne asigura că mă recuperez complet. Cred că mă voi întoarce în curând şi abia aştept să termin campania aşa cum am început-o", a adăugat el, potrivit AFP.

"Nu am avut altă opţiune. Pentru că pur şi simplu nu voiam să rămân la Casa Albă", a declarat Trump, conform AFP, a doua zi după ce a fost internat la spitalul militar Walter Reed din suburbia capitalei federale Washington."A trebuit să ies ... Nu pot sta închis într-o cameră la etaj şi complet în siguranţă", a spus el."Ca lider, trebuie să te confrunţi cu probleme. Niciun mare lider nu ar fi făcut asta vreodată" (adică să rămână închis la Casa Albă).







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10682 vizualizari

  • +10 (18 voturi)    
    In cazurile aste rar se spune adevarul (Duminică, 4 octombrie 2020, 9:08)

    ontario [utilizator]

    Il aflam cand deja nu mai conteaza.
  • -5 (21 voturi)    
    Mosul arata ok ! (Duminică, 4 octombrie 2020, 9:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Ii mergea gura ca de obicei !

    PS. Sper ca Hope in afara de speranta sa nu-i fi dat si altceva !
  • +7 (35 voturi)    
    mda (Duminică, 4 octombrie 2020, 9:40)

    piros [utilizator]

    Chiar daca scapa e terminat. La varsta lui, cu obezitate si o dieta junk food probabil boala face ravagii, ramane cu sechele la plamani si creier. Nu ca la creier ar fi fost foarte sanatos inainte. Erau evidente semnele declinului mental, nu e capabil sa tina un pahar cu o singura mana, coboara scarile cu dificultate, uita numele apropiatilor, plus delirul si paranoia...

    Sa fm seriosi America nu va vota un muribund in functia de presedinte. E clar ca Biden va fi preferat, are o greutate normala, face sport, are o dieta echilibrata si e foarte lucid si coerent asa cum a demonstrat in ultima dezbatere.
    • +2 (22 voturi)    
      Perfect de acord... (Duminică, 4 octombrie 2020, 11:20)

      palilula [utilizator] i-a raspuns lui piros

      numai ca Bernie Sanders ar fi fost mult mai potrivit pentru presedinte.
    • -3 (5 voturi)    
      tds (Luni, 5 octombrie 2020, 8:23)

      Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui piros

      Chiar crezi ca cineva crede ceea ce scrii ? Crezi ca exista oameni atat de idioti incat sa te creada? La conditie fizica Trump fata de Biden e ca un atlet fata de un muribund. Iar la ultima dezbatere a recitat ce a invatat pe de rost timp de luni de zile inchis in beci, de frica covidului.
  • -3 (13 voturi)    
    READ MY LIPS ..... (Duminică, 4 octombrie 2020, 10:20)

    KTerinca [utilizator]

    ..... MAR-KE-TING !
    Inca 4 ani cu nebunu' asta.
    • -3 (9 voturi)    
      Marketing or not (Duminică, 4 octombrie 2020, 13:48)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Am un feeling ca Donald va marca si al doilea mandat. La fel a fost si cu George W. dupa ce a aruncat un musulman cu papucul dupa el la o conferinta de presa, iar George l-a evitat in mare stil. Am stiut atunci ca va castiga al doilea mandat. Ai dreptate, kterinca, nu putea pica la un moment mai potrivit covida asta pentru dl. Presedinte. The show must go on. Iar un al doilea Obama n-o sa apara prea curand.
    • +6 (6 voturi)    
      absolut incoerent (Duminică, 4 octombrie 2020, 23:24)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      M-am distrat cum sarea de la un subiect la altul.
      Nu mai are adviser pe langa el si scoate tot ce este mai bun pe masa...

      Deja este scos din priza - nu isi mai revine.
      sa mai participe la un debate focusat??? No way!

      Este imaginea haosului in plina desfasurare!
  • -7 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 4 octombrie 2020, 10:31)

    [anonim]

  • +8 (18 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 4 octombrie 2020, 10:47)

    [anonim]

  • +7 (11 voturi)    
    vrajeala (Duminică, 4 octombrie 2020, 20:03)

    bimor [utilizator]

    acum e cu tubul in nas.