Nudiștii răspândesc coronavirusul într-o stațiune din Franța

de DG     HotNews.ro
Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:16 Actualitate | Coronavirus


Cap d’Agde
Foto: Hotnews
Pentru mulți nudiști din Europa, printre care se numără și zeci de mii de swingers, Cap d'Agde a devenit o destinație tradițională de vacanță, însă pandemia de coronavirus aruncă o nouă lumină nefavorabilă asupra stilului lor de viață alternativ, relatează BBC News.

Franța a înregistrat o nouă creștere a numărului de infecții Covid-19, cu o raportare de 7.000 de cazuri pe zi. Printre zonele cu cel mai mare număr de cazuri este regiunea Hérault și, în mod special, Cap d'Agde, stațiunea care este considerată ”acasă” pentru nudiștii din Europa, loc care stă sub semnul hedonismului.

Autoritățile sanitare franceze au recurs la o operațiune de testare în afara satului de vacanță: 30% din cei 800 de nudiști care s-au testat au fost pozitivi.

Stațiunea recunoscută pentru activitatea ei reprezintă o comunitate izolată cu vreo 12 cluburi de swingers, saune și cluburi de noapte erotice care le permit cuplurilor relații intime, asigurându-le discreția.

Evident, nu toți nudiștii sunt swingers, iar unii dintre ei preferă zona de camping destul de vastă în locul satului de vacanță. Însă în Cap d'Agde, toată lumea este în contact cu ceilalți, toată ziua, și, desigur, sunt dezbrăcați.

"Cu toții știm de ce suntem aici. Există destul de multe alte campinguri pentru familii tradiționale de nudiști, de-a lungul coastei de sud, fără cluburi erotice”, a povestit un cuplu de swingers pentru BBC News.

Autoritățile sanitare franceze care au pus la punct un centru mobil de testare au precizat că rata cazurilor depistate aici este de patru ori mai mare decât în regiunile vecine.

Măștile de protecție și distanțarea socială sunt obligatorii, însă este lesne de înțeles că regulile nu prea se potrivesc cu stilul practicat de swingers.

Totuși, personalul medical a susținut că niciunul dintre cazurile de aici nu a necesitat internarea de urgență pentru tratament.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7947 vizualizari

  • -6 (14 voturi)    
    multa prostie peste tot... (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:20)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    multa prostie peste tot...
  • +10 (18 voturi)    
    Ceva poze HD sa aflam si cum o fac? (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:31)

    Lok [utilizator]

    E pentru stiinta.
  • +15 (21 voturi)    
    cum, deci...? (Miercuri, 2 septembrie 2020, 10:55)

    Codruta N [utilizator]

    Adica daca ar avea niste bikinei si un sutienutz cat doua frunzulite, nu s-ar mai raspandi virusul?
    V-a luat mult timp sa gasiti un titlu ATAT de idiot? >:
    • -2 (10 voturi)    
      n-ai inteles nimic (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:54)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      este vorba, in majoritate, de swingers, daca stii ce-s aia.
      • +3 (3 voturi)    
        oau! (Miercuri, 2 septembrie 2020, 21:17)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui varavara

        TU n-ai inteles nimic! Daca-i pe-asa, DE CE in titlu zice "nudistii" si nu zice "swingers"? >:
        CE treaba are nudismul, cu raspandirea virusului?
    • +1 (3 voturi)    
      n-are legatura (Miercuri, 2 septembrie 2020, 14:22)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      e vorba de contact, de apropiere intre swingeri. De aia si raspandirea coronavirusului.
  • +7 (13 voturi)    
    sa interzicem (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:06)

    hanu [utilizator]

    si nudismul. :))
  • -1 (9 voturi)    
    HAHAHA (Miercuri, 2 septembrie 2020, 11:18)

    brightids [utilizator]

    mai suflete patate, asta e slaba rau. mai bine va apucati de flotari bre.
  • -3 (5 voturi)    
    Siberia va asteapta (Miercuri, 2 septembrie 2020, 13:08)

    xolv [utilizator]

    banditilor!!
    • +1 (3 voturi)    
      Nu că ei nu au Arahat (Joi, 3 septembrie 2020, 3:33)

      marie-cu-palarie [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Norocul lor că sunt în Franța - o țară unde deciziile Curții Constituționale (Consiliul Constituțional la ei) nu sunt contestate de toți gibonii, postacii și apparatchiks de partid.

      De asemenea, în Franța nu există Raed Arafat, nu există PNL și panicarzii sunt ținuți acolo unde le este locul - la marginea absolută a societății, nicidecum puși pe prima pagină ca-n RSS România.

      Drept urmare, ei nu vor păți nimic. Vor fi rugați să stea mai mult la plajă (vreo 14 zile așa) și să amâne un pic îmbrățișatul părinților/bunicilor și... cam atât.