Coronavirus SUA: Primarul din Los Angeles va opri alimentarea cu apă și energie electrică pentru casele în care se dau petreceri mari

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 6 august 2020, 16:25 Actualitate | Coronavirus


Coronavirus Sua
Foto: Profimedia Images/Valentyn Semenov/Alamy
Primarul orașului californian Los Angeles, Eric Garcetti, a anunțat miercuri că dacă poliția va primi plângeri repetate privind desfășurarea de petreceri în case, autoritățile vor opri alimentarea cu apă și energie electrică în 48 de ore la adresa respectivă, relatează
Deadline.com.

”În timp ce am închis deja toate barurile și cluburile, aceste petreceri mari organizate în case au devenit propriu-zis cluburi de noapte”, a spus primarul.

Întrebat cu privire la fundamentul legal pentru acțiunile lui, Garcetti a spus: ”Încălcați legea. Așa cum putem închide baruri pentru încălcarea legilor privind alcoolul”.

Acesta a spus că juriști ai orașului au verificat măsura și au găsit-o legală.

”Chiar putem închide energia electrică și apa, după o primă încălcare”, a spus primarul, ”dar vrem să educăm, nu să impunem”.

Directorul Departamentului Public de Sănătate al orașului, Barbara Ferrer, spusese mai devreme că acum petrecerile nu numai că sunt periculoase, dar și ilegale.

”Petrecerile și adunările ne fac rău tuturor”, a spus ea.

”Adunările nu sunt permise în acest moment prin ordin de sănătate publică”, a adăugat ea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3671 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    sa le dea doar cu program (Joi, 6 august 2020, 16:37)

    mmmircea [utilizator]

    ca el stie mai bine nevoile oamenilor, ce atata risipa ? Urmeaza combaterea risipei alimentare, oamenii vor putea manca sanatos in schimburi doar la mallurile transformate in circuri ale foamei. Visul lui Ceausescu traieste. Progresisti din toate tarile, uniti-va, sa cantam impreuna internationala.
  • +1 (9 voturi)    
    Primaru vrea sa fie lichidat!!! (Joi, 6 august 2020, 16:37)

    Savitar [utilizator]

    The New Kennedy!
  • +7 (9 voturi)    
    DUamna Gabi Acolo i Locul Tau (Joi, 6 august 2020, 16:47)

    un domn [utilizator]

    Te voteaza TOTI !
  • +8 (8 voturi)    
    acum se vede cine ne vrea binele (Joi, 6 august 2020, 17:29)

    Captain Obvious [utilizator]

    firea, de aia opreste apa calda, sa nu mai iesim pe afara transpirati
  • +2 (8 voturi)    
    Democratic,foarte democratic. (Joi, 6 august 2020, 18:00)

    d2d [utilizator]

    Trebuie sa mai intreb care este orientarea politica a acestui domn?
  • +2 (8 voturi)    
    statul stie ce e mai bine pentru tine! (Joi, 6 august 2020, 18:33)

    multi.oameni [utilizator]

    ce atata distractie pe capul vostru! stati linistiti la locurile voastre!

    PS: You’ve got to fight... for your right... to paaaarty!
    • -3 (5 voturi)    
      nu prietene (Joi, 6 august 2020, 19:29)

      Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui multi.oameni

      Tu stii mai bine daca altii au dreptu sa traiasca.
      In california, desi nu e stat locuit de dobitoci precum texas, florida... sunt suficient de multi idioti care nu cred in virus. Da statul trebuie sa impuna legea acolo unde tu crezi ca ai draptu sa bagi pe altii in mormant. Ca din pacate nu mori numai tu si dobitocii tai, mai imbolnaviti si oameni nevinovati, precum doctori si angajat la magazinele unde iti dai tu duhul.
      Sa le opreasca utilitatile si sa ii faca sa se racordeze prin texas sau florida daca asa stiu ei sa respecte legea.
      Dar cam multi sputnikiti pe siteul asta.
      • +1 (3 voturi)    
        mda (Vineri, 7 august 2020, 0:30)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Adry@n

        De aia se fac meme npc cu d-astia ca tine. Si ironia e grea.