Bărbat confirmat cu COVID-19, depistat de jandarmi la Cota 1000 Sinaia, la un picnic

de C.V.     HotNews.ro
Duminică, 2 august 2020, 21:06 Actualitate | Coronavirus


la picnic
Foto: USER UPLOADED
Jandarmii din Prahova au identificat un bărbat care avea COVID-19 și se afla la picnic. El refuzase internarea și venise din Giurgiu la Cota 1000 Sinaia. Bărbatul a fost plasat în carantină instituționalizată, anunță Inspectoratul de Jandarmi Județean Prahova (IJJ Prahova).

„În data de 2 august (duminică- n.red.), numitul M.M.M. din judeţul Giurgiu, turist aflat la cota 1000 Sinaia, unde desfăşura activităţi de picnic cu alte două familii într-o zonă care nu era special amenajată, a fost depistat, în urma verificărilor, că figura testat pozitiv COVID-19, cu refuzul internării în unitate spitalicească, având măsura izolării la domiciliu în judeţul Giurgiu”, conform sursei citate.

Jandarmii au anunțat autorităţile competente şi au întocmit procesul verbal de sesizare privind săvârşirea infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor epidemiologice.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13226 vizualizari

  • +49 (55 voturi)    
    un idiot (Duminică, 2 august 2020, 21:18)

    Francisc 1 [utilizator]

    de abia asta trebuia arestat sau macar o amenda penala , ai semnat ca stai acasa stai acasa!
    • +7 (9 voturi)    
      hai ba ca esti in Romania (Luni, 3 august 2020, 1:14)

      patrunjel [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      hai ba ca esti in Romania, regulile sunt numai pt fraieri in tara asta
  • -39 (47 voturi)    
    depistat ca confirmat, zădărnicirili (Duminică, 2 august 2020, 21:33)

    di livio [utilizator]

    zădărnicirili trabă dovedite științific, procurorii au ziseră, nu io...vezi cazu Gerota...oricum, crîncenă boală, omu-i depistat ca confirmat și lui îi arde de picnic...dacă avea gripă îi mai ardea de picnic?...io cre că nu
    • +34 (40 voturi)    
      ... (Duminică, 2 august 2020, 21:48)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Pentru el n-o fi(inca!) crancena , dar poate pentru cei mai putin norocosi, care eventual erau la serviciu, ar fi. Angajati din benzinarii, magazine, supermarketuri pe unde a intrat etc.
      • -10 (14 voturi)    
        Improbabil (Luni, 3 august 2020, 2:45)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Cei mai putin norocosi oricum poarta masca de unica folosinta, se spala pe maini des si curata bunurile achizitionate, deci nu au cum sa ia boala.
      • -3 (5 voturi)    
        confirmat ca depistat (Luni, 3 august 2020, 10:16)

        di livio [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        a fost depistat că figura testat...și ce făcea el?...desfășura activități de picnic, ioi iștenem, jo napot...omu găsise nește activități de picnic care erau înfășurate,nasol...s-a apucat să desfășoare activitățili cînd a fost depistat ca testat...IIJ desfășoară activități de comunicate de lemn-lemn-oase...aș vrea zilnic comunicate de la tăte IIJ
  • +33 (39 voturi)    
    cat poti sa fii (Duminică, 2 august 2020, 21:39)

    ..13 [utilizator]

    de dus cu capul sa procedezi in acest fel???

    Asta este mai grav decat ala cu deplasarea in Israel.
    • +10 (16 voturi)    
      Din ăștia-s mulți, din nefericire (Duminică, 2 august 2020, 23:44)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Acuma poate înțelege mai multă lume motivul pentru care mi-s io extrem de supărat pe situație, și de ce din idioți, cretini și tâmpiți pe ăștia care neagă realitatea bolii sau gravitatea situației nu-i scot.

      Epidemia poate fi ținută sub control fără inconveniențe prea mari, da' nu cu o grămadă de idioți din ăștia. Dacă n-ar fi pe lume atât de mulți cretini, mai ales la noi, nivelul infecției ar fi redus și situația n-ar fi atât de gravă. Da' cu câți dobitoci avem pe cap, situația e chiar neagră, și se traduce într-un număr constant crescător de morți.
  • +6 (10 voturi)    
    Scaunul electric (Luni, 3 august 2020, 0:05)

    Victtor [utilizator]

    Daca testul a avut rezultat pozitiv ar trebui ca sa il excluda social complet sau sa il carantineze pe multi ani.
  • +9 (9 voturi)    
    stire incompleta (Luni, 3 august 2020, 8:32)

    revo [utilizator]

    "cu alte doua familii" - ailalti stiau sau nu? Daca stiau, nu ar trebui sa li se acorde ingrijre medicala, este alegerea lor, facuta constient si voluntar, deci si-au asumat consecintele.