Câinele polițist ”Șuier” a devenit vedetă, după o demonstrație privind masca de protecție

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 31 iulie 2020, 9:18 Actualitate | Coronavirus


Cainele politist
Foto: Hotnews
Câinele polițist Şuier demonstrează, într-o postare pe Facebook, cum trebuie purtată corect masca de protecție. Demonstrația a fost publicată pe pagina de Facebook a Ministerului Afacerilor Interne și a fost distribuită de mii de internauți.

După modelul ”așa da, așa nu”, câinele este folosit pentru a arăta cum trebuie purtată mască sanitară.



Mesajul MAI a adunat mii de reacţii şi a fost distribuit de peste 3.500 de utilizatori până acum. Sunt și comentarii care fac trimitere la ideea de ”botnițe”, alții comentează că dacă un câine poate purta corect masca de protecție, cu siguranță și oamenii pot reuși.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7411 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    pe mine NU m-a convins (Vineri, 31 iulie 2020, 9:29)

    Boham [utilizator]

    infectarile cresc si scad de la sine, masca nu are nicio contributie

    deja au anuntat ca infectarile vor scadea in septembrie
    • +2 (6 voturi)    
      Eu te anunt (Vineri, 31 iulie 2020, 10:24)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      Ca infectarile se opresc brusc in octombrie. Deci nu are chiar nici un sens acum sa nu porti masca. Banuiesc ca sexizezi ca logica e kaput (chiar de ar scadea din septembrie, un eveniment viitor nu are cum sa iti afecteze situatia actuala, indiferent de ce eveniment si situatie vorbim).
      • 0 (8 voturi)    
        infectarile se opresc dupa ce luam toti covid (Vineri, 31 iulie 2020, 10:57)

        Boham [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        nu poti opri virusul asta, poti doar incetini raspandirea lui
        • +2 (8 voturi)    
          exact (Vineri, 31 iulie 2020, 11:17)

          natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Boham

          purtand masca
      • -3 (5 voturi)    
        cat timp pnl-ul... (Vineri, 31 iulie 2020, 16:39)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        astia de la guvernare nu da odata mastile alea gratis si nu face testari ca in irlanda ,italia ,belgia , ce mai ca in toata lumea civilizata , adica gratis , aratand ca are grija de popor , numai iohanis ne poate scapa , dandu-si demisia , misiunea lui a inceput prost si s-a terminat dezastruos , cu acest guvern al "meu" !
        • +3 (3 voturi)    
          Aiurea (Vineri, 31 iulie 2020, 19:04)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          Am testat mai mult decat Franta sauTailanda, si de departe mai mult decat Japonia. Avem de departe mai multi morti si mai multi infectati decat ei.

          Poti sa masori pana ti se acreste presiunea intr-un cauciuc, daca cauciucul are gauri, sau nu-l umfli cat trebuie, presiunea aia nu se schimba.

          Sa testezi/masori te ajuta sa-ti dai seama in ce stare te afli. Da' daca vrei sa schimbi starea aia, mai tre' sa faci si ceva pe langa.

          Oricat am testa, cata vreme nu se respecta masurile de protectie, epidemia nu va da inapoi. Cata vreme o buna parte a populatiei se comporta cretineste, orice schimbare la guvernare n-are cum sa schimbe ceva.
      • -3 (5 voturi)    
        cand se opresc infectarile ? (Vineri, 31 iulie 2020, 16:49)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        imediat ce pleaca acest guvern "al meu " si vine un guvern al poporului , se potoleste totul , astia ii urasc pe romani ! de cand a aparut poza aia cu uvernul in aburii alcoolului , nimeni n-a mai ascultat de nici un sfat a lui "ori esti PRE-CAUT ori sti PROST ! nu mai linge nimeni unde a scuipat iohanis ! poate orban & cie.!
        • +3 (3 voturi)    
          Stii care-i un semn foarte frecvent de prostie? (Vineri, 31 iulie 2020, 19:06)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          Vehementa si siguranta absoluta pe propriile pareri.

          In plus, n-are absolut nimic ... surubelnita cu prefectura, chiar daca matale pricepi mai greu treaba asta. Putea sa intre si-n coma alcoolica Orban, si aia tot nu schimba faptul ca avem printre noi o multime de idioti, care chiar daca nu-s constienti raspandesc boala. Si aia n-au avut nevoie sa-l vada pe Orban cu un pahar de whisley in fata, alora le-a fost destul sa li se anuleze amenzile. In caz ca-ti aduci aminte cine-a anulat amenzile ...
        • 0 (0 voturi)    
          esti (Duminică, 2 august 2020, 14:34)

          vizirul [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          esti dezgustator ,stupid si fara logica! Poate mai ai o sansa sa-ti revii.
    • +2 (2 voturi)    
      aham (Vineri, 31 iulie 2020, 16:40)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      si cate zeci de ani de experiente in epidemiologie ai ca sa faci aceasta afirmatie?
  • +8 (8 voturi)    
    corect (Vineri, 31 iulie 2020, 9:48)

    nikita11 [utilizator]

    mie imi place hamul si zgarda personalizate cu 'SUIER'. banuiesc ca e cum ar veni echipamentul de lucru al cainelui. Arata fain.
  • -6 (12 voturi)    
    sînteți penibili (Vineri, 31 iulie 2020, 9:56)

    di livio [utilizator]

    cînd o demonstrație cu pempărși?...dacă chineziii purtau pempărși anticovrig, sigur organili din Ro îi făceau obligatorii...Cîntarea botniței, penibil
  • +5 (5 voturi)    
    Raed Arafat (Vineri, 31 iulie 2020, 10:25)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Likes this.