Senator PSD spitalizat după ce a fost confirmat cu COVID-19

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 27 iulie 2020, 17:21 Actualitate | Coronavirus


senatorul Ion Rotaru
Foto: Facebook
Senatorul Ion Rotaru, lider al PSD Brăila, a fost confirmat cu COVID-19, el fiind internat în prezent în Spitalul "Matei Balș" din Capitală.

"Este adevărat. Sunt la spital, la Matei Balș. Am făcut un test voluntar acum 12 zile, iar rezultatul mi-a venit în urmă cu cinci zile", a declarat pentru Mediafax senatorul PSD Ion Rotaru.

El a spus că starea sa de sănătate este "foarte bună".

"Nu am probleme deosebite. Starea mea este foarte bună. Aștept rezultatul celui de-al doilea test și sper să fie negativ", a conchis social-democratul.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6693 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    Poate a intrat în contact cu restul colegilor... (Luni, 27 iulie 2020, 17:27)

    Nyk1 [utilizator]

    ...din Parlament.
    • +3 (7 voturi)    
      N-avem noi norocul asta! (Luni, 27 iulie 2020, 21:46)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      .
  • +11 (17 voturi)    
    sunt optimist (Luni, 27 iulie 2020, 17:30)

    iondelaafumati [utilizator]

    speranta nu moare niciodata ?!
  • +11 (21 voturi)    
    daca se imbolnavesc pesedistii (Luni, 27 iulie 2020, 18:00)

    cristi_an [utilizator]

    sa vedeti evaporarea locurilor la ATI si medicamentele utile in detrimentul celorlalti bolnavi
    astia calca pe cadavre :)
  • +8 (12 voturi)    
    se simte bine...ha ha ha (Luni, 27 iulie 2020, 18:37)

    bokila1 [utilizator]

    sau e punctajul primit de la partid? daca e asa bine ramai acolo si cheama-ti toti colegii
  • +5 (11 voturi)    
    Nu doresc nimanui asa ceva.... (Luni, 27 iulie 2020, 18:55)

    Cataleya [utilizator]

    ...dar sunt convinsa ca asta si daca ar sta 2 saptamani la ATI si ar fi cu un picior in groapa, iar medicii l-ar salva in ultimul moment, ar fi in stare sa declare apoi la Antena3 ca de fapt totul a fost ca o simpla raceala.
    I-a curs nasul doua zile si gata.

    Din PSD, nici macar COVID-ul nu poate scoate ticalosia!
  • +3 (9 voturi)    
    Bine infectat, dar ce cauti la Matei Bals? (Luni, 27 iulie 2020, 21:49)

    constatator [utilizator]

    Nu trebuia sa fii acasa ca asa ati decis voi PSD eii si CCR eii sa nu mai oblige doctorii sehestrarea infectatilor cu COVID prin internarea si tratarea lor?
    Sau ati vrut spitalele libere adica fara internati, sa aveti voi locuri libere si tratamente preferentiale?
    Eu cred ca a doua varianta pt ca stiati ce va urma in Romania si ca o sa ajungeti unii dintre voi infectati si n o sa mai aveti paturi libere!
  • +3 (5 voturi)    
    Pesedistii au ceva specific (Luni, 27 iulie 2020, 23:39)

    Sparafucile [utilizator]

    Ei nu recunosc decit la parastasul de 40 de zile ca au murit de covid.
  • +2 (2 voturi)    
    cam departe (Marţi, 28 iulie 2020, 7:59)

    anion [utilizator]

    La indemana erau spitalele din Tandarei si Faurei!
  • 0 (0 voturi)    
    Premiera medicala! (Marţi, 28 iulie 2020, 10:51)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Ciuma (rosie) combatuta de covid-19!