A murit tatăl fostului premier Mihai Tudose. Fusese testat cu COVID-19 (presă)

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2020, 12:28 Actualitate | Coronavirus


Mihai Tudose
Foto: Facebook
Constantin Tudose, tatăl fostului premier Mihai Tudose, a murit luni dimineață, scrie Libertatea. El fusese diagnosticat cu COVID-19.

Publicația locală Obiectiv Vocea Brăilei a scris că Constantin Tudose, tatăl europarlamentarului Mihai Tudose, a murit luni, iar corpul neînsufleţit va fi depus miercuri, 15 iulie, la ora 11.00, la Capela din Cimitirul Sf. Constantin şi Elena. Înmormântarea va avea loc tot miercuri, 15 iulie, ora 13.30.

Fostul premier a confirmat informația pentru Libertatea.

Tatăl fostului premier Mihai Tudose era infectat cu coronavirus. Libertatea a scris că un medic de la Serviciul Județean de Ambulanță Brăila a fost depistat cu noul coronavirus. Doctorul și-a făcut testul la COVID după ce a aflat că un pacient de-al acestuia, căruia îi asigura tratament la domiciliu în timpul liber, era deja infectat. Pacientul este tatăl fostului premier Mihai Tudose.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8599 vizualizari

  • +15 (25 voturi)    
    E clar, nu exista COVID (Luni, 13 iulie 2020, 12:35)

    Ephemeris [utilizator]

    Nu-i asa, PSD?
  • -4 (16 voturi)    
    Dumnezeu să-l ierte! Avea 80 de ani... (Luni, 13 iulie 2020, 12:36)

    Mariobrutte [utilizator]

    Informația care lipsește din articol.
    • +4 (14 voturi)    
      Avea 80 ani? (Luni, 13 iulie 2020, 13:29)

      ionchi [utilizator] i-a raspuns lui Mariobrutte

      E foarte buna informatia ca avea 80 ani, chiar eram nerabdator sa aflu ce varsta avea. Dar nu are nicio relevanta varsta in acest context, a murit de covid
    • +5 (11 voturi)    
      si chiar 80 de ani (Luni, 13 iulie 2020, 13:40)

      Dizidentul [utilizator] i-a raspuns lui Mariobrutte

      putea sa mai traiasca,poate citiva din partidul glorios isi vor schimba putin optica privind izolarea, clar ca acest om a fost prea tirziu diagnosticat,Dumnezeu sa il odihneasca in pace.
    • +2 (6 voturi)    
      Sunt sigur (Luni, 13 iulie 2020, 15:11)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Mariobrutte

      Ca Iliescu regreta ca a trait pana la 90 si nu planuieste sa faca 100-110 .
    • -3 (5 voturi)    
      Cat mai ai pana (Luni, 13 iulie 2020, 19:55)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Mariobrutte

      la 80???
  • -13 (21 voturi)    
    De covid oare? (Luni, 13 iulie 2020, 13:12)

    zaw [utilizator]

    Omul moare de boala pe care o are,intre timp este testat de covid,iese pozitiv,gata a murit de covid.Cate cazuri o fi asa?
    • +8 (14 voturi)    
      Tudose a fost platit de extraterestri (Luni, 13 iulie 2020, 14:28)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui zaw

      sa spuna ca a murit de covid. De fapt, a murit de guvid
    • +1 (1 vot)    
      zic sa ii spuneti chestia asta lui tudose jr (Marţi, 14 iulie 2020, 5:33)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui zaw

      Ca el ca si fiu trebuie sa stie cel mai bine...
  • +2 (14 voturi)    
    tatal lui Tudose a murit (Luni, 13 iulie 2020, 15:00)

    revo [utilizator]

    Atat. Ca voi ziceti ca ar fi fost si infectat cu Coronavirus, nu are absolut nicio relevanta. Pentru ca, de fapt, nici nu exista aceasta boala, Covid-19, si nimeni nu a murit de Covid! Asta se stie!
    Intrebati-i pe cei de ieri, din Piata! Si pe Cheloo si alte vedete calauzitoare! Ei stiu cel mai bine, nu va mai luati dupa dezinformarile lui Arafat & Co.
    • +2 (8 voturi)    
      Când faci cunoștință cu COVID mori. (Luni, 13 iulie 2020, 15:20)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui revo

      În privința asta ai dreptate.Nu a murit de COVID ci din cauza COVID.
    • 0 (0 voturi)    
      e bine de stiut (Luni, 13 iulie 2020, 23:27)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Exista situatii in care ironia ( pentru ca asta cred eu ,ca ai vrut sa fii ironic ) nu prinde pentru ca oamenii sunt grabiti,subiectul e fierbinte,si nu sta multa lume sa priceapa ce ai fi vrut tu sa transmiti pe "invers" ci iau mesajul ca atare si te taxeaxa !
      De asta ai luat voturi negative.

      Daca n~ai vrut sa fii ironic atunci problema e grava.
  • 0 (4 voturi)    
    1votant partid anti-măsuri combatere boli în minus (Luni, 13 iulie 2020, 18:40)

    Nyk1 [utilizator]

    La mai mulți!