Casa Alba susține că Trump nu are reacții adverse după utilizarea hidroxiclorochinei

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 3 iunie 2020, 22:52 Actualitate | Coronavirus


Donald Trump
Foto: Wikimedia Commons
Președintele SUA, Donald Trump, nu a observat efecte secundare în timpul tratamentului de două săptămâni cu hidroxiclorochina pe care a decis să îl ia preventiv împotriva coronavirusului, a anunțat miercuri medicul de la Casa Albă, potrivit AFP.

"Presedintele a finalizat acest tratament in siguranta si fara efecte secundare", a declarat dr. Sean Conley intr-o declaratie asupra starii medicale a presedintelui.

"Continuă să se supună regulat testelor Covid-19 și până în prezent toate rezultatele au fost negative", a adăugat el.

Utilizată de mult timp împotriva malariei, hidroxiclorochina, a cărei eficiență împotriva Covid-19 nu a fost niciodată demonstrată riguros, a împărțit opinia publica.

De câteva luni, Donald Trump a fost entuziasmat de posibilele sale efecte. "Cred că ar putea fi un schimbător de jocuri", a spus el în martie. - Sau poate că nu, a adăugat.

În scurtul său rezumat, dr. Conley a spus că Donald Trump, în vârstă de 73 de ani, are 1,90 m înălțime, cântărește 110 kg și are un ritm cardiac de 63 de bătăi pe minut.

„Datele indică faptul că președintele rămâne în stare de sănătate bună”, a concluzionat el, adăugând că toate vaccinurile sale sunt la zi.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2390 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    sa mareasca doza atunci! (Miercuri, 3 iunie 2020, 22:58)

    dessik [utilizator]

    ce poate sa fie rau in asta?
  • +11 (11 voturi)    
    Mulțumim Trump ca ești cobai pt tratamente aiurea! (Miercuri, 3 iunie 2020, 23:15)

    simplex1 [utilizator]

    Personal, ma vad obligat sa-i mulțumesc lui Donald Trump ca s-a oferit cobai pentru toate prostiile de tratamente propuse pe internet și, acum dacă a dovedit ca hidroxiclorochinina nu are nici un efect asupra lui, ii urez sa treacă cât mai repede la următorul experiment, injecțiile cu diverși dezinfectanti de care vorbea în aprilie 2020. Daca nici acestea nu merg, cel mai probabil va fi președintele SUA pentru încă un mandat.

    Citat:
    "Casa Alba susține că Trump nu are reacții adverse după utilizarea hidroxiclorochinei"
    • +6 (6 voturi)    
      Casa Alba nu se mai uita pe fereastra? (Joi, 4 iunie 2020, 8:31)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

      Nu mai vrea sa vada efectele prostiei trumpului?
  • +8 (8 voturi)    
    Totusi niste efecte psihologice (Joi, 4 iunie 2020, 0:15)

    justin puscasu [utilizator]

    s-ar putea sa aiba. Pare cam nervos in ultima vreme.
  • +7 (7 voturi)    
    foarte adevarat... (Joi, 4 iunie 2020, 0:36)

    minus [utilizator]

    doar ca omul parea ca are reactii adverse la orice, inainte utilizarea hidroxiclorochinei.
    Acum medicii sunt derutati fiindca nu mai pot face diferenta intre starile inainte si după utilizarea hidroxiclorochinei.
    Adica, de exemplu, reactia adversa la Twitter sa fie sau nu de la hidroxiclorochina?.
  • +8 (8 voturi)    
    daaaaa (Joi, 4 iunie 2020, 0:49)

    gopo2016 [utilizator]

    cum e si sanatos tun la o 110 kg, ca toate sint roz pt el, e cred ca o mare minciuna, cum ii place lui si slugilor lui sa il laude ca e sanatos ca e cel mai dintre cei mai, pe afara vopsit gardul inauntru e copt tot
  • +6 (6 voturi)    
    Are (Joi, 4 iunie 2020, 1:18)

    lavru [utilizator]

    Unul dintre ele consta in dorinta febrila de a pune armata pe demonstranti. A avut-o si Ceausescu dar a fost vindecat rapid cu tratament pe baza de plumb.
  • +7 (7 voturi)    
    Adevarul este ca intreaga..... (Joi, 4 iunie 2020, 4:37)

    gigiN [utilizator]

    ..activitate a Trumpului este marcata de numeroase...efecte adverse,asa ca poate sa ...manance hidroxiclorochina si cu polonicul !!!