România va primi 33 de miliarde de euro din Planul de redresare de 750 de miliarde de euro propus de Comisia Europeană - Siegfried Mureșan

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 27 mai 2020, 16:11 Actualitate | Coronavirus


Euro
Foto: Public Domain Pictures
România va primi 33 de miliarde de euro din cei 750 de miliarde de euro prevăzuți în Planul de redresare propus miercuri de Comisia Europeană pentru combaterea pandemiei de COVID-19, potrivit europarlamentarului Siegfried Mureșan.

El a scris, pe Facebook, că cele 33 de miliarde de euro pe care le va primi România vor fi, în mare parte, fonduri nerambursabile, dar și credite în condiții avantajoase.

"Vorbim de fonduri noi, în plus față de fondurile structurale și de coeziune pe care România oricum urmează să le primească în viitorul buget multianual al UE. Este un sprijin extrem de consistent care ne va ajuta să ne revenim mult mai ușor după criză. Sunt mulți bani cu care putem construi multe lucruri bune pentru oameni", a anunțat Siegfried Mureșan.
Comisia Europeană plănuiește să propună un fond de relansare de redresare de 750 de miliarde de euro pentru a face față crizei economice din UE provocată de către pandemia de coronavirus, a anunțat miercuri pe Twitter comisarul Afacerilor economice, Paolo Gentiloni.

Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a cerut miercuri europenilor să ”lase deoparte prejudecătile” și să sprijine planul ei de recuperare de 750 de miliarde de euro, în timpul unui discurs adresat eurodeputaților, relatează AFP.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14613 vizualizari

  • +45 (65 voturi)    
    Mamăăăă ! (Miercuri, 27 mai 2020, 16:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce de tunuri. Ciuma Roșie sigur bagă moțiune, că e prea mult bănet de sifonat
    • +34 (44 voturi)    
      Cea mai proasta veste (Miercuri, 27 mai 2020, 16:46)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Iar intra Bucurestiul in renovare. Iar incepe inlocuirea bordurilor, a pestilor din Herastrau, panselutelor de ... peste tot.

      Asfaltari masive, urmate de inlocuirea tuturor conductelor subterane de: gaze, apa. Asfaltari masive urmate de inlocuirea conductelor de incalzire. Asfaltari masive iar, urmate de refacerea canalizarii.

      Conserve cu aer din Himalaya, pentru familiile cu venituri modeste.

      Sa vina banii !!!! Ca are cine sa se ocupe de ei!
      • +13 (21 voturi)    
        Democratia salveza Romania (Miercuri, 27 mai 2020, 19:01)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui dihania

        Pardoxul votului universal - cand tot prostul este intrebat ce parere are, mediocritatea invinge.

        Din pacate, nu cred ca vom vedea nici macar borduri si panselute de 33 de miliarde. Ma tem ca jumatate din fonduri se vor pierde pentru simplul motiv ca autoritatile romane nu vor fi in stare sa gandeasca proiectele necesare pentru a accesa acesti bani, iar cealalta jumatate vor fi furate atat de prost incat Kovesi le va recupera in intregime...
        • -3 (3 voturi)    
          pai (Miercuri, 27 mai 2020, 20:31)

          AM1981 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          atunci hai sa cerem un test de inteligenta pe buletinul de vot. Treci de punctajul minim, se ia in considerare votul; nu iei...ghinion...nu se ia, dar poți sa te dai mare in fata altora ca ai votat.
          • +2 (2 voturi)    
            pai da (Miercuri, 27 mai 2020, 23:50)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui AM1981

            Si cum faci asta? Modifici Constitutia? Trebuie sa faci referendum..
        • -11 (15 voturi)    
          Mergem la vot (Miercuri, 27 mai 2020, 21:28)

          galeo [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Sa ne luam revansa fata decun guvern care ne-a umilit in starea se urgenta.
          Nu uitam si nu iertam.
          • -10 (14 voturi)    
            Ciuma galbena (Miercuri, 27 mai 2020, 22:38)

            Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

            Anisei (cel mai prost ministru, care si-a batut joc de sute de mii de elevi si de familiile lor), Cîțu (gargaragiu mincinos), Vela (maior in rezerva, polutrc de cariera), Alexe-Drujba (sluga infractorilor Fenchiu & Co) etc. ACEST GUVERN TREBUIE SA DISPARA daca vrem ca tara sa nu intre in groapa definitiv. Au mintit, au facut circ, au comis abuzuri, au calcat constitutia in picioare... Niste nulități.
          • +6 (10 voturi)    
            Tu chiar crezi tampeniile astea? (Miercuri, 27 mai 2020, 23:46)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui galeo

            Hai sa admitem ca te-ar fi umilit cumva guvernul Orban (ca toate guvernele lumii care au impus masuri de carantina..)

            Ce revansa iti iei? Te duci si te votezi pe tine?.. si bagi o stare de urgenta si ii umilesti pe Orban? Realitatea este ca ei vor ramane cu titlurile si istoria, cu greselile si victoriile, indiferent cine urmeaza. Faptul este consumat. Nu exista revansa.
    • +15 (33 voturi)    
      da, cu siguranta (Miercuri, 27 mai 2020, 16:47)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Si data asta o vor face pe bune, nu la misto, doar ca sa sicaneze, ca pana acum.
      Ia sa vedeti mobilizare la Ciuma Rosie, aca PSD-ALDE-UDMR-ProRomania. Si pe masa de operatie daca ar fi, tot ar veni la vot, cu branula in vena si oxigenul in nas.
      • +9 (15 voturi)    
        Hopa! (Miercuri, 27 mai 2020, 18:03)

        intruderul [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Uite banii pentru mariri de pensii si s-au asigurat de voturi pentru inca un mandat!
    • -7 (11 voturi)    
      Numai ciuma rosie fura? (Miercuri, 27 mai 2020, 21:25)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ciuma galbena nu fura?
      • +10 (12 voturi)    
        O vorbă de acim 120 de ani (Miercuri, 27 mai 2020, 23:18)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        Cică un fost ministru român ar fi zis pe la 1900: „Cât am fost noi la guvernare am mai ciupit câteceva pe ici și colo ca boierii. Dar voi furați ca țiganii!.”

        Exact asta e problema PSD. Nimeni nu-i 100% curat dar PSDeii chiar fură ca țiganii.
        • -3 (5 voturi)    
          :))) (Joi, 28 mai 2020, 7:51)

          Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

          Udrea, Fenechiu, Pinalti, Rizi, Videanu... NU i-a; numi „boieri” nicicum. Ciuma galben-portocalie nu a dat vreun semn de „boierie” vreodată
  • +39 (57 voturi)    
    PSD likes this! (Miercuri, 27 mai 2020, 16:21)

    alex34 [utilizator]

    abia asteapta sa ajunga iar la guvernare la timp sa pape banii astia...
  • +33 (47 voturi)    
    PSD (Miercuri, 27 mai 2020, 16:23)

    semperfidelis [utilizator]

    sa vedeti revenirea politrucilor si migrare de parlamentari ca sa iasa bine la toata lumea

    doar nu credeti ca PSDul va sta in opozitie cu asemenea ciolan pe masa
    • +10 (26 voturi)    
      Bataia pe ciolan va fi epica! (Miercuri, 27 mai 2020, 16:38)

      mike123 [utilizator] i-a raspuns lui semperfidelis

      Cirordeala: Iohanis & Orban vs PSD!
      Let "Ciordela" begin!
      New Show: "Romanii au talent...la ciordela!"
      • -4 (8 voturi)    
        Absolut! (Miercuri, 27 mai 2020, 20:23)

        Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui mike123

        Stai sp vezi acum cum năvălește USReaua la guvernare cu oricine va fi la butone. Nu e Dănuț Barna marele expert în tocarea fondurilor iuropene?!

        Faceți pârtie mă!
      • -3 (7 voturi)    
        daaa! (Miercuri, 27 mai 2020, 21:51)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui mike123

        la asa jumara, usr scapa de barna!
  • -6 (28 voturi)    
    Pai bine mai nene (Miercuri, 27 mai 2020, 16:26)

    adi_69 [utilizator]

    si Catu ce mai imprumuta?
    • -6 (16 voturi)    
      cîțu & orban n-au pierdut vremea (Miercuri, 27 mai 2020, 17:42)

      zizin [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      14 MILIARDE EURO au împrumutat deja în cele 6 luni de când s-au instalat la guvernare !!

      Acuma vor urma alți 11.6 MILIARDE EURO de împrumutat conform ”planului istoric” de redresare de Bruxelles.
      • +2 (14 voturi)    
        hehe (Miercuri, 27 mai 2020, 19:22)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui zizin

        Da TEZAURUL Romaniei cand ni-l inapoiati iwane?
        • -5 (9 voturi)    
          4 mld la Londra vs. 4 mld la Moscova (Miercuri, 27 mai 2020, 22:25)

          zizin [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

          Mai întâi Câțu să aducă înapoi de la Londra rezerva de aur a României 104 tone (valoare cca. 4 mld euro; cam atâta face și marele TEZAUR de la Moscova) pentru care Banca Angliei încasează chirie frumoasă de la BNR. Asta dacă or catadicsi englezii să-l mai dea vreodată înapoi, căci aurul Venezuelei l-au înșfăcat deja!
  • +15 (27 voturi)    
    hopaaaa (Miercuri, 27 mai 2020, 16:27)

    Point [utilizator]

    sa vezi acum infratire intre partide.
    modelul furaciunii a fost deja perfectat la nivel local.
    de ex fierea cu toti consiglierii,unde spaga se imparte frateste si cinstit.
    putini realizeaza ''oportunitatile'' oferite pe tava de covid si urmasii lui.deja pana acum sunt cativa care au facut burta mare,acum mananca toti la aceeasi masa.
    hai banditilor,aratati ce puteti!
  • +13 (35 voturi)    
    Acum chiar ca Ciolacu si sleahta de nemernici (Miercuri, 27 mai 2020, 16:30)

    Susufler0 [utilizator]

    din conducerea PSD sunt intr-o mare dilema : 33 de miliarde de
    euroi nerambursabili (deci pe ei scrie FURABILI !) parte din ei sub forma de credite date in conditii foarte avantajoase (deci FURABILI si ASTIA !) contra platii unor pensii marite cu 40% si, ma rog si a altor populisme + iminenta unei crize economice !

    PS. Vechea conducere a PSD n-ar fi stat o clipa pe ganduri ! :))))))
  • +7 (19 voturi)    
    1500 euro (Miercuri, 27 mai 2020, 16:31)

    gpavel [utilizator]

    populatia ue=500.000.000,deci 750 miliarde impartit la 500 milioane=1500 euro/locuitor
    populatia romaniei(conf.ins)este de 22 milioane,deci 22 milioane imultit cu 1500=33 miliarde!!(matematica 100%)
    • +15 (15 voturi)    
      Calcul (Miercuri, 27 mai 2020, 19:01)

      Empire [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Vezi ca a fost doar o coincidenta ca ti-a iesit calculul. Uita-te la Germania, Franta, Italia si Spania cati bani primesc. Spoiler: Spania ia de vreo 3 ori mai mult decat Germania, desi are populatia jumatate.
    • -2 (4 voturi)    
      mai bine dadeau la oameni banii.. (Joi, 28 mai 2020, 8:00)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      .. sa-si cumpere carnatz.
      asa ii fac milionari pe aia care sifoneaza bugetul.
  • +3 (25 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 27 mai 2020, 16:33)

    [anonim]

    • -4 (6 voturi)    
      si (Miercuri, 27 mai 2020, 21:52)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui

      demisia lui barna din politica!
  • +9 (25 voturi)    
    Va inchipuiti (Miercuri, 27 mai 2020, 16:34)

    2016 [utilizator]

    ce forfota la mafiotii din partide: ordin pe unitate: sa se infiinteze peste noapte mii de firme care sa sifoneze banii!
    Sultanul Dragneev va coordona activitatea pzdista. PNL-ul fura mai cu stil!
  • +9 (25 voturi)    
    baliverne (Miercuri, 27 mai 2020, 16:35)

    Mary80 [utilizator]

    banii astia in primul rand ca sunt imprumuturi in mare parte, deci nu primim moca. In al doilea rand, cu o conducere a tarii corupta, poti sa le dai si sute de miliarde, nu se va vedea nimic bun in economie. Probabil banii se vor intoarce tot in tarile vest-europene, pe achizitii de masti si alte produse anti-covid...
  • +5 (23 voturi)    
    Hehe "Planul de redresare" (Miercuri, 27 mai 2020, 16:36)

    reiand [utilizator]

    ... adică bani smulși cu forța de la țările mai chibzuite fiscal, care n-au intrat în criză cu deficite. "Tehnocrații" ieuropeni le iau cu japca banii și după se miră când câștigă "populiștii" alegeri, când se votează Brexit...
  • -5 (33 voturi)    
    voi aveti (Miercuri, 27 mai 2020, 16:53)

    44ce [utilizator]

    o obsesie ptr psd...deocamdata e pnl la guvernare si de bine ce guverneaza a pierdut deja cel putin 10 procente. Si nu o spun eu ci sondajele
    • +1 (13 voturi)    
      ... (Miercuri, 27 mai 2020, 17:54)

      uxh75588 [utilizator] i-a raspuns lui 44ce

      psd = pnl = usl
  • -3 (27 voturi)    
    RO vs. GR (Miercuri, 27 mai 2020, 17:08)

    zizin [utilizator]

    Grecia cu 10.7 mil locuitori (cu 173 morți de covid și 2900 infectați) primește 32 mld
    România cu 19.4 mil locuitori (cu 1210 morți de covid și 18430 infectați) primește 31.2 mld din care:
    11.6 mld împrumuturi și
    19.6 mld ”granturi” (ce-s alea? mai mult ca sigur că vor veni numai după ce RO va fi contractat cele 11.6 mld la împrumuturi, lol)
    Hei, 14 mld euro au fost deja împrumutați de Orban&Cîțu în 6 luni !!!
    • +6 (20 voturi)    
      Ai fi primit si tu (Miercuri, 27 mai 2020, 18:37)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      daca ai fi facut ceva pana acum. Crezi ca din 30 de miliarde o sa se aleaga ceva ?
      Ai vazut las Fierbinti? O sa faca ceva de ochii lumii si apoi se va alege din nou praful. Ca PSD ruls!
  • -4 (34 voturi)    
    PNL-USR (Miercuri, 27 mai 2020, 17:09)

    IonStefanita [utilizator]

    Evident ca au aparut imediat comentariile anti PSD, desi nu au nicio legatura cu articolul in sine. nu e problema, poate sunt chiar justificate. Doar ca nu inteleg de ce atata siguranta ca sunt vinovati pentru tot raul din tara aceasta? adica PNL, cat vor sta la putere, sau USR, daca ajung si ei odata la putere, o sa cheltuie banii acestia cu chibzuinta si succes....?. Contractele de masti si medicamente din ultima vreme au demonstrat ca NU ...cu prisosinta....
    Nu ar fi rau sa se mai renunte la povestea aceasta cu ciuma rosie si PSD - singurul vinovat, ca a inceput sa se vestejeasca, s-a saturat lumea si s-ar putea sa aiba efectul advers la vot. cat despre ajutoarele anuntate de fostul PD-list Siegfried, suntem tare curiosi sa vedem ce inseamna "credite in conditii avantajoase..".
    • +6 (22 voturi)    
      De unde stii ca USR ar fura? (Miercuri, 27 mai 2020, 17:53)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui IonStefanita

      Cati USRisti corupti exista? Zero.

      Sunt in parlament de cativa ani si n-am auzit de vreunul sa faca contracte ticaloase cu statul, absolut nimic de genul.

      In al doilea rand, PSD-ul e un cunoscut partid de hoti care a indatorat Romania mai mult ca oricare alt partid, comentariile anti-PSD sunt 100% justificate.

      Nu stiu daca esti PSDist, dar vorbesti ca un PSDist.
      • -4 (8 voturi)    
        USR fura deja (Miercuri, 27 mai 2020, 20:32)

        marie-cu-palarie [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        USR fara sa ajunga la putere deja a furat de cateva ori - in special de la Autoritatea Electorala Permanenta.

        Despre ce vorbim?
      • -3 (9 voturi)    
        pai n-ai cum sa auzi (Miercuri, 27 mai 2020, 22:11)

        Je__ [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        cand #staiacasa, #staisubpat si citesti doar presa mituita

        da pe USR-istii condamnati ca au furat subventia parlamentara, ca se ciorovaiau cum sa falsifice contractele de inchiriere sa poata sa-si insuseasca banii, nu i-ai auzit?

        da de proiectele europene ale lui Barna, nu ai auzit? o spoiala de lagalitate pentru spolierea banilor?

        #staisubpat ...si sigur nu ai de unde sa auzi de rau de USR
  • +6 (22 voturi)    
    din pacate (Miercuri, 27 mai 2020, 17:11)

    NOTORIOUS [utilizator]

    banii astia vor fi doar furati de catre PSD si PNL, nimic pentru educatie, infratructura si mediul privat de afaceri.
  • +20 (26 voturi)    
    Sa torni apa prin ciur (Miercuri, 27 mai 2020, 17:11)

    Koczka [utilizator]

    Cam asta e cu banii europeni pentru Romania.
    Pana nu se schimba mentalitatea generala si mai ales profilul moral al FRECAmentarilor din ParlaMENT ,nu prea vad ca se intampla ceva bine pentru cetatenii acestei Tari.
  • -3 (13 voturi)    
    eu la pagina aia (Miercuri, 27 mai 2020, 17:33)

    Anonym [utilizator]

    vad ca primim 33 si dam 12, deci net 21
    Siegrid maica wake the fcuk up
  • +14 (16 voturi)    
    depinde cum sunt cheltuiti (Miercuri, 27 mai 2020, 17:46)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Daca se vor duce pe:
    - subventii si sporuri salariale pt diverse categorii"mari luptatoare" impotriva COVID (cum deja fac cu fondurile structurale actuale...);
    - tot felul de panselute, borduri , lumini colorate luate de 3,4,5 ori pretul pietei;
    -cheltuieli pe care statul oricum ar trebui sa le faca din buget (cazul cheltuielilor cu copii institutionalizati, decontate grosier din POCU, chiar daca acei copii nu au conditii exceptional si personalul se poarta de multe ori...no comment...dar salariile lor sunt decontate din fondurile europene).
    Si alte asemenea minuni fara impact, fara obiective clare, fara indicatori asumati clar, vor fi degeaba, statul nu va face decat sa inlocuie o parte din chelt curente si sa le bage la decontare din aceste fonduri, ca sa aiba spatiu de manevra pt salariile boierimii bugetare, pt pensii speciale si pt cate o marire, acolo sa fie, la pensionarii contributivi...
    Chiar daca e mai dificil si mai lent procesul, banii astia ar trebui gestionati direct de Comisie, pe programe si proiecte clare, nu asa....gramajoara...
  • -3 (15 voturi)    
    Intersanta suma, nu? (Miercuri, 27 mai 2020, 17:54)

    Fides [utilizator]

    Sa zicem ca o parte din bani merg catre fabrica Dacia, profitul, dupa optimizarea fiscala, ajunge tot in curte la Renault, Franta. Acesti bani vor curge toti catre tarile din vest, prin miile de vene ce stiu cum sa-i scurga sa nu zic suga. Chiar nu conteaza e litere vor guverna.
    PS. Analizati harta cu autostrazile, peste 5-10 ani reanalizati situatia. Vor fi doar cioturi - asta pt cei care viseaza la ce promite presedintele cu marile proiecte de infrastructura, bla bla bla.
  • -1 (13 voturi)    
    Raportați morți de covid ca să vină banu' (Miercuri, 27 mai 2020, 18:02)

    iulisimo [utilizator]

    Ia uite de ce am stat atâtea luni la pușcărie. 33 miliarde, bani de salarii și pensii până la alegeri, după aia potopul. Desigur, starea groaznică a economiei se datorează moștenirii PSD. Adevărat, dar parcă prea convenabil a venit virusică ăsta...
  • -5 (13 voturi)    
    Batalia pe ciolan...Epica! (Miercuri, 27 mai 2020, 18:37)

    mike123 [utilizator]

    Batalia pe ciolan va fi mai epica decit la Rovine si Marasesti! Eliada si Odisea de Romania!
    Doua partide (adversare feroce) sint aliniate si gata de lupta: Iohanis & Orban versus PSD!
    Epopea (Cirordeala) intre: Iohanis & Orban vs PSD!
    Let "Ciordeala" begin!
    New Show: "Romanii au talent...la ciordeala!"
    • -2 (6 voturi)    
      Nu va ajunge nimic Romaniei (Miercuri, 27 mai 2020, 22:05)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      Toti banii vor fi furati de PSD si PNL.
  • -4 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 27 mai 2020, 20:13)

    [anonim]

  • +2 (6 voturi)    
    sperancelu (Miercuri, 27 mai 2020, 20:17)

    nalbaroiu [utilizator]

    Sa speram ca nu o sa fie iarasi o sansa irosita din partea Romaniei, desi am senzatia ca exact asa va fi. Oamenii care stiu a face ceva bine se vor intoarce de unde au venit, iar noi aia din tara stim cum e sa fim furati de dragnete si suntem deja blazati, stim exact ce va urma, vad comentariile de pana acum. Cel mai dureros e ca nu o sa ramanem cu nici un domeniu rezolvat, sanatatea sau invatamant ar fi fost ok, pacat...
  • +1 (7 voturi)    
    Furtul e transpartinic (Miercuri, 27 mai 2020, 20:37)

    BernierC [utilizator]

    Singura ideologie comuna intre toate partidele = banul sifonat. Toate partidele sunt doar gasti de penali. Sa traiti bine, bizonilor!
  • -6 (8 voturi)    
    Acum intelegeti de ce trebuiau sa fie multi morti? (Miercuri, 27 mai 2020, 20:42)

    Klaus_ [utilizator]

    Acum e clar de ce orice roman decedat trebuia sa moara de COVID-19? Pentru fiecare mort Romania primeste cam 25 mil euro. Enorm! Ma rog, nu Romania, ci cei ce vor planta panselute, vor schimba borduri, vor asfalta poteci neumblate, ... baietii destetpti din toate partidele. Dar o parte vor intra si in buget prin TVA, impozite si contributii pe salarii (si se vor mai roti o tura pe la cei ce vand pixuri, manuale scolare, dezinfectanti in spitale, etc.)...
  • -2 (6 voturi)    
    Imaginea țepei (Miercuri, 27 mai 2020, 20:42)

    Amerlocu [utilizator]

    România va decarta 12€ miliarde pentru fondul covidului și are posibilitatea să obțină 33€ de miliarde.

    Rata de absorbție a contribuțiiei va fi de 100%. Rata de absorbție a celor 33€ de miliarde va fi în cazul fericit vreo 40%. In cei 13 ani de la aderare România a absorbit cam 32% din fondurile europene ce i-au fost alocate.

    Din ăia 40% absorbiți, jumătate se vor duce pe proiecte aiurea gen parcuri comunale studii de impact și fezabilitate, energii „regenerabile”, centre turistice în zone nevizitate de nimeni, etc. Adică România va decarta 12€ miliarde din care are șansa să vadă ceva util de vreo 6€ miliarde. Asta e o țeapă ca la cazinou... Evident că România ar trebui să voteze împotriva acestei aberații.
  • -1 (9 voturi)    
    Repornirea Economiei (Miercuri, 27 mai 2020, 21:49)

    robyzs [utilizator]

    Florin Citu cand era in opozitie era mare cocoș pe Facebook, cerea PSD-ului sa impoziteze Pensiile Speciale, sa susțină companiile private si sa reducă aparatul bugetar, acum când a ajuns Ministru a uitat ce a promis.