Mitropolia de la Chișinău se opune vaccinării și invocă teoria conspirației: Sistemul antihristic condus de Bill Gates vrea să introducă microcipuri în corpurile oamenilor pentru a-i controla

de DG     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2020, 23:17 Actualitate | Coronavirus


sinod BOM
Foto: Hotnews
Sinodul Mitropoliei din Republica Moldova a adoptat marți o declarație prin care cere guvernului să nu introducă obligativitatea vaccinării împotriva Covid-19, atunci când va fi cazul, invocând la modul cel mai serios conspirații care vizează microciparea populației globului, acțiune coordonată de Bill Gates cu scopul de a controla oamenii de la distanță. Astfel, într-o scrisoare adresată guvernului Rep. Moldova, se precizează că ”sistemul antihristic mondialist dorește să introducă în corpurile oamenilor microcipuri cu ajutorul cărora să-i poată controla, prin intermediul tehnologiei 5G”.

Mitropolia Moldovei mai amenință guvernul că demnitarii vor fi excluși din rugăciunile preoților dacă nu revin asupra deciziilor privind desfășurarea slujbelor religioase.

”Este obligatoriu de a enunța și ideea că vaccinarea reprezintă și un pericol de microcipare sau introducere în organismul uman a altor dispozitive străine lui. Opinia publică din multe state europene, protestează contra obligativității vaccinurilor, mai ales a vaccinului contra COVID-19, deoarece le consideră o cale prin care sistemul antihristic mondialist dorește să introducă în corpurile oamenilor microcipuri cu ajutorul cărora să-i poată controla, prin intermediul tehnologiei 5G. (...)

Bill Gates este considerat principalul responsabil pentru crearea tehnologiei de microcipare a populației, prin intermediul unui vaccin care să introducă în trup nanoparticule care reacționează la undele transmise de tehnologia 5G și permit sistemului să îl controleze pe om de la distanță”, se arată în document.

Conducerea Bisericii Ortodoxe din Republica Moldova invocă faptul că în Parlamentul Italiei a fost formulată de către o deputată cererea de arestare a ”infractorului internațional Bill Gates, care este acuzat de faptul că este un criminal împotriva umanității, că a provocat prin vaccinuri moartea a 500.000 de copii în India, că susține ideea de genocid pentru reducerea populației planetei”.

Se consideră că tehnologia 5G în combinație cu anumite vaccinuri administrate în China și Italia au și stat la baza apariției acestui virus care a întors pe dos întreaga planetă, mai susțin autorii documentului, afirmând și că a început microciparea în masă a populației din Europa.

În baza acestor teorii și așa-zise argumente, Mitropolia Moldovei cere guvernului de la Chișinău:

1. Vaccinarea populației (anti-COVID-19, etc), precum și orice intervenție medicală să fie efectuată pe principii benevole, doar cu consimțământul și informarea corectă a pacientului (inclusiv și transparența componenței vaccinului și a posibilelor efecte adverse), cu respectarea prevederilor Convenției pentru protecţia drepturilor omului şi a demnităţii fiinţei umane în ceea ce priveşte aplicaţiile biologiei şi ale medicinei, de altfel, ratificată de către Republica Moldova.

2. Asigurarea tuturor drepturilor fundamentale ale oamenilor care ar refuza vaccinarea obligatorie, exceptând eventualele discriminări și\sau restricționări.

3. Asigurarea dreptului omului de a nu i se introduce/implanta orice dispozitiv/cip străin corpului uman, luând în considerație informația prezentată de către oamenii de știință despre pericolul acestora, precum și îngrijorarea întemeiată pe baza Apocalipsei Sfântului Ioan Teologul și a proorociilor Sfinților Părinți.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14181 vizualizari

  • +20 (38 voturi)    
    de acord - asa si in Romania (Marţi, 19 mai 2020, 23:27)

    _eu_ [utilizator]

    Numai ca ala de se inbolnaveste sa nu fie transportat cu elicopterul la spital. Mai bine sa nu fie transportat de nici un fel la spital, ca i se poate implanta nano-tehnologie si poate incepe sa debiteze prostii despre diverse conspiratii dupa aia!
    • +12 (14 voturi)    
      Nota bene (Miercuri, 20 mai 2020, 10:12)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui _eu_

      Vorbim de Mitropolia Moldovei, subordonata Moscovei si nu de Mitropolia Basarabiei, care tine de BOR. Cele 2 mitropolii se afla in opozitie.
      • +3 (9 voturi)    
        Opozitie de ev mediu. (Miercuri, 20 mai 2020, 14:51)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Anges

        Facem misto de islamisti.
  • +25 (45 voturi)    
    Daaa... (Marţi, 19 mai 2020, 23:29)

    ElDiablo [utilizator]

    ...maleficul Bill Gates a si anuntat ca de luni isi ia concediu fara plata ca sa-i microcipeze personal pe moldoveni. Mare e gradina Domnului...
    • +8 (16 voturi)    
      Culmea e ca Bill Gates e un erou modern (Miercuri, 20 mai 2020, 8:56)

      sdan1 [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      A donat 40 miliarde de dolari pentru diverse cauze ca reducerea saraciei, acces la tehnologie si sanatate.

      Eu cand aud pe unul ca zice de Soros sau Bill Gates ca sunt rai stiu ca vorbeste un prost. Nu mai am nevoie de nici o confirmare.

      Pe de alta parte am o problema cu modul in care se fac studiile legate de potentialul risc al unor lucruri gen radiatii 5G:

      - Cercetatorii fac studii timp de un an neluand in calcul ca de obicei efectele apar dupa mai multi ani

      - In mediul real sunt efecte combinate ex. toti suntem expusi la zeci de retele wifi din vecinatate + 5G deci dozele pe care un studiu ar trebui sa le ia in calcul sunt mult mai mari.

      - Plus ca pot fi interactiuni gen poluare, alimentatie, radiatii deci studiile trebuie sa fie conservatoare, nu expui la un singur factor de risc niste soareci timp de un an si-i hranesti cu mancare bio (glumesc) si spui ca sunt sigure pentru oameni pe toata durata de 70 de ani.
      • +8 (16 voturi)    
        Foarte... (Miercuri, 20 mai 2020, 12:17)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui sdan1

        ...corect! Daca era dupa unii, Nikola Tesla nici n-ar mai fi inventat sistemul de curent electric alternativ. modern care a adus atatea beneficii omenirii. In lumea asta exista progresisti, oameni aflati inaintea vremurilor in care traiesc si retrograzi, precum cei care sustin tot felul de teorii aberante, fara suport stiintific.
        Bill Gates e un om care merita toata stima si admiratia contemporanilor si spre deosebire de toti cei care-l contesta, va ramane in istorie.
  • +13 (33 voturi)    
    E un scenariu potrivit de film (Marţi, 19 mai 2020, 23:48)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dar din ala de rang C de la Bollywood. Genul pe care il vezi doar ca sa iti dezactivezi creierul sa-l lasi sa se odihneasca cat te uiti la un film ce nu necesita gandire si e plin de actiune si plot twist care nu au sens.

    In rest, ca e BOR, ca e BOM, aceiasi comunisti, securisti sau turnatori sunt. Imi place ca se spune ca unii l-au recunoscut si pe Hitler in viata dupa razboi, dar ca dupa era un preot cu suflet bun.

    Nu vreau sa discutam veridicitatea acestui zvon si povesti de acum 50 de ani, vreau doar sa vorbim ca nu ar parea fortata ideea, pentru ca aceiasi tradatori de popor sau tara si-au gasit refugiul in singurul loc care i-ar accepta, singurul loc mai corupt decat politica: zona religioasa. Pentru ca indiferent de popor sau religie, aceeasi coruptie prin care vor sa controleze poporul este.

    Sincer imi pare rau despre Moldova. A ajuns zona de sacrificiu unde indiferent daca te indrepti spre occident sau catre "patria mama", tot nu ai sanse de supravietuire. Dar asa se intampla cand proprii nostri tradatori de tara si popor au refuzat sa se ocupe de ea dupa '90, de frica sa nu trebuiasca sa imparta ciolanul cu prea multi.
    • +5 (15 voturi)    
      o corectura (Miercuri, 20 mai 2020, 5:38)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Nu „zona religioasa”, ci „zona bisericeasca”. Institutia, si mai ales ierarhii, sunt cei de la care se impute totul.
      • +2 (2 voturi)    
        Corect (Miercuri, 20 mai 2020, 19:30)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

        Asa e
  • -26 (44 voturi)    
    Halucinant (Miercuri, 20 mai 2020, 0:25)

    Setalcott [utilizator]

    Lumea umbla deja cu cipuri in buzunar sau la incheietura, aproape fara exceptie.
    Tehnologia de a baga cipuri sub piele exista si e perfectata. Nanobotii la fel
    Ca Bil Gates e adeptul teoriilor malthusiene e de netagaduit.
    Ca promoveaza avortul si contraceptia, la fel.
    Ca aceasta pandemie a fost ocazia pentru un avans formidabil al controlului statului in vietile cetatenilor, spre satisfactia etatistilor, e iar la mintea cocosului.
    Halucinant e ca un ziarist nu da oamenilor dreptul intelectual de a pune ideile cap la cap.
    Daca in toate aceste privinte sinodul are cel putin pe jumatate dreptate, si este demonizat abitir pentru asta, ma intreb daca n-o avea dreptate si cu 5G.
    • -18 (28 voturi)    
      Gandesti prea departe (Miercuri, 20 mai 2020, 1:26)

      VMuntean [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      De ce incerci sa ai o alta opinie cand stii prea bine ca nu este acceptata ?
      S-a dat deja la TV varianta corecta iar tu trebuie sa o accepti.
      • +1 (9 voturi)    
        Daca tu numesti asta gandire esti de plans... (Miercuri, 20 mai 2020, 15:10)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui VMuntean

        Asta nu e gandire, e preluare fara discernamant a ceea ce spun unii si a repeta fara sa judeci macar putin. Altfel, ar aduce si argumente.
      • 0 (0 voturi)    
        S-a dat deja la TV varianta corecta (Joi, 21 mai 2020, 22:17)

        niciolae [utilizator] i-a raspuns lui VMuntean

        @VMuntean
        Care e aia?
        Și de unde știi că e corectă?
        Numai Bil Gates s-a băgat în chestia asta? Dar Soros ce are? A sărăcit, s-a boșorogit?
        Unde sunt vremurile când Soros finanța câinii care militau împotriva ordonanței 13?
        Apropo, Pământul este plat? Bil Gates ce zice? Dar "Oculta Mondială"?
    • +18 (30 voturi)    
      da, halucinant (Miercuri, 20 mai 2020, 1:47)

      MihaiG [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Daca lumea are "cipuri" in buzunar inseamna ca e controlata de ele? Sunteti controlat de telefonul pe care il utilizati?

      'Cipurile' acelea bagate sub piele au fost bagate vreodata printr-o campanie de vaccinare? Raspunsul e nu, ideea in sine e o aberatie.

      De cand este Bill Gates adeptul teoriilor malthusiene? Ati citit dvs ceva spus de Gates in care sustine teorii mathusiene? Si daca ar sustine, care ar fi problema? Stiti macar ce spunea Malthus?

      Fundatia lui a salvat sute de mii de vieti .Daca ar fi crezut pe pamant sunt mai multi oameni decat poate planeta hrani, nu s-ar fi apucat sa salveze oameni. Mai nou, fundatia isi dedica toate eforturile si miliarde de dolari luptei impotriva Covid19. Observati contradictia majora cu realitatea in care va aflati?

      Adevarul e ca sunteti la fel de ignorant ca acesti popi, dar, ca alti conspirationisti, va mangaiati orgoliul crezand ca stiti ceva ce altii nu stiu.
      • -7 (15 voturi)    
        Eu nu stiu (Miercuri, 20 mai 2020, 7:34)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui MihaiG

        Cei care stiu absolut ca nu e asa sunt cei care debordeaza de certitude.
        Eu nu stiu daca mult asteptatul vaccin va fi obligatoriu, dar in lipsa unei opozitii masive din partea populatiei, logic ar fi sa fie.
        De cand au fost contradictiile o problema pentru stangisti? E un factor constant in ideologiile lor, se numeste double-think. In cazul controlului populatiei, problema lor nu e ca mor oamenii, ci ca mor pe cale naturala, si nu cu aprobarea lor. Moartea e inca realitatea biologica care le scapa controlului, dupa ce s-a stabilt ca in virtutea egalitatii de gen, barbatii nasc copii.
        • -1 (5 voturi)    
          Aici ai dreptate (Miercuri, 20 mai 2020, 15:25)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

          Numai ca nu inteleg, daca recunosti ca nu stii, de ce postezi? Esti platit chiar asa de bine incat sa merite sa te faci de ras?
      • -3 (9 voturi)    
        ... (Miercuri, 20 mai 2020, 9:32)

        florin4u [utilizator] i-a raspuns lui MihaiG

        Exprimarea corecta e ca cipurile din buzunar manipuleaza(ce sa mananci, unde sa te duci in vacante, ce sa iti cumperi, unde sa te angajezi, cu ce partid sa tii, etc).Dar tinand cont ca manipularea e tot o forma de control... rezulta ca DA suntem controlati!
        • +4 (8 voturi)    
          cip (Miercuri, 20 mai 2020, 10:00)

          nimrod [utilizator] i-a raspuns lui florin4u

          Asta doar daca nu te duce mintea si, din varii motive, te tii de turma pe toate planurile.
          • -2 (6 voturi)    
            Si de ce ar fi nevoie de cip-uri? (Miercuri, 20 mai 2020, 15:31)

            LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

            Ai perfecta dreptate! Mie mi se pare o cheltuiala inutila asta cu microcipurile injectabele (nanoboti), nu sunt de loc ieftine). Daca tot nu ii duce mintea, vezi pe toti cei care sustin controlul asta prin cip-uri, de ce sa cheltuiesti pe ele cand sunt alte metode mult mai ieftine (vezi o parte a presei, latrinele...) sa controlezi prostii?
    • -2 (6 voturi)    
      Afirmatii fara nici o justificare... (Miercuri, 20 mai 2020, 15:22)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Cel putin relativ la ce vrei sa spui, daca am inteles bine.
      1. De acord, dar cine o face, o face benevol, nu i s-a impus nimanui asa cum vrei sa spui ca se va face prin acele cip-uri introduse prin vaccinare. Deci care e problema? Relativ la asta, ce importanta are, aceste cip-uri nu te controleaza in nici un fel. Cel putin daca ai ceva minte.
      2. De acord si cu asta, exista, dar dovedeste macar un singur caz in care s-a procedat asa printr-o vaccinare impotriva unei boli. Dar o dovada serioasa, din surse credibile, nu youtube sau asa ceva,,,
      3. Ce legatura are asta cu discutia? Sau daca ti s-a ordonat, postezi ca nu cumva sa-ti pierzi banii?
      4. Aici ai dreptate partial insa. Da, a fost "o ocazie" daca vrei sa-i spui asa, dar mai mult o necesitate, rezultata tot din nevoia de protectie a oamenilor. Apoi, acest control e temporar. Ai avea dreptate daca ar fi definitiv, ar ramane asa si dupa terminarea pandemiei.
      5. Iarasi afirmatie fara acoperire. Dovedeste ca tehnologia 5G face rau si voi deveni si eu un activist impotriva ei. Pana atunci, vorbesti doar ca sa te afli in treaba.
    • +3 (5 voturi)    
      explica (Miercuri, 20 mai 2020, 17:03)

      karryne [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      "un ziarist nu da oamenilor dreptul intelectual"
      mai explica-ne putin despre drepturile astea pe care le vezi tu ... dupa care explica-ne si asta: "Ca Bil Gates e adeptul teoriilor malthusiene e de netagaduit". O fi, dar arata-ne si dovada, altfel esti bun de pus la gramada cu istetii care au dat foc antenei 5g ca sa nu le intre virusul in casa.
  • +13 (19 voturi)    
    cip pe cip se scoate (Miercuri, 20 mai 2020, 2:17)

    anonimicus [utilizator]

    Astia au deja demult cipuri implantate ... fabricate in Ural
  • -8 (14 voturi)    
    Dincolo (Miercuri, 20 mai 2020, 2:44)

    blablavertical [utilizator]

    de motivele si teoriile lor, cererile sunt perfect normale si rezonabile. Consimtamantul informat la orice procedura medicala e cerut prin lege. Iar consimtamant informat exact asta inseamna: prezentarea tuturor beneficiilor si riscurilor, si lasat omului dreptul sa decida daca doreste acea procedura medicala, avand toate informatiile. Si refuzul e perfect acceptabil, si nu e normal sa duca la discriminari. Iar idei de genul ‘daca nu vrei procedura x, sa nu ai dreptul la tratament’ sunt demne de China sau de evul mediu. Oricine a platit taxe la stat are dreptul la tratament. Exact la fel cum are dreptul si sa refuze tratamentul.
    • +7 (15 voturi)    
      dreptul la informare nu include dreptul la refuz (Miercuri, 20 mai 2020, 5:44)

      anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui blablavertical

      Si atunci cand prin refuzul vaccinarii contamineaza pe altii?
      Poate ca buna informare ar trebui sa includa ca „daca refuzi vaccinul ai obligatia sa te predai la politie pentru a fi carantinat pe perioada ...... fara ca plata ingrijirilor sa fie acoperita public”.
      • -6 (12 voturi)    
        Pe cine contamineaza (Miercuri, 20 mai 2020, 6:18)

        blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

        daca vaccinul functioneaza? Tot pe unul care a refuzat? Care e problema ta, daca se contamineaza intre ei, tu vaccinat fiind? Si, te rog, nu incepe cu placa cu ‘imunocompromisii’ care nu se pot vaccina. Aia sunt la risc pt mii de virusi si bacterii, cum sunt si vaccinatii, de altfel, pt ca avem vaccin pt vreo 15-20 de boli, dar exista de mii de ori mai multe. Atata doar ca cei imunocompromisi stiu asta, si se feresc, pe cand restul au impresia ca pe ei nu-i atinge nimic.
  • +11 (21 voturi)    
    Inca o dovada a primitivismului (Miercuri, 20 mai 2020, 4:33)

    Seby30 [utilizator]

    capilor Bisericii ortodoxe. Sunt de acord cu respectarea traditiilor, dar asta deja depaseste orice imaginatie. Mai jos de atat nu se poate. Astia nu stiu cum sa franeze societatea, devin un factor nociv.
  • +4 (12 voturi)    
    Control (Miercuri, 20 mai 2020, 7:33)

    Dyonisos [utilizator]

    Doi factori vor sa controleze populația :factorul politic și religios. Toată istoria e doar o confruntare sau o alianță a celor doi factori. Ce zic acești indivizi ca să sperie populația nu sunt decât povesti vechi actualizate (diavoli, șerpi, duhuri, blesteme, vrăjitoare etc). Dacă mai adaugi faptul ca sunt încă pe vechiul calendar îți dai seama de mentalitatea lor.
  • +6 (16 voturi)    
    Popii (Miercuri, 20 mai 2020, 7:47)

    Dyonisos [utilizator]

    Au dreptate popii din acest motiv sunt duși cu elicopterul la spital și li se dau cel mai nou tratament. Dacă sunt asa credincioși ar trebui sa rămână în rugăciune în chilie la schit. Dacă nu se vor vindeca înseamnă că nu sau rugat suficient!
    • -5 (5 voturi)    
      Bine spus (Miercuri, 20 mai 2020, 15:38)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Dyonisos

      Dovada clara a aparut chiar azi: Nu numai ca nu s-a bazat numai pe rugaciuni (oare de ce??) dar chiar dus la spital tot a murit. Cum se spune "l-a pedepsit dumnezeu", nu? Oare de ce? Deci fie era pacatos, si atunci cum de a ajuns pe asa o pozitie, fie nu, si atunci a fost pedepsit pe nedrept. Dar asta ar insemna ca dumnezeu poate gresi! Asa sa fie?
  • +4 (10 voturi)    
    le e frica de stiinta, de accesul la informatii (Miercuri, 20 mai 2020, 8:29)

    Coresponedntu [utilizator]

    si de emanciparea populatiei care in viitor nu se va mai inchina la zeitati imaginare si nu va mai consolida puterea si bogatia acestor organizatii de sarlatani infiintate de conspirationistii asa numiti evanghelisti. Dar in viitor, dupa cum s-a intamplat deja in lumea dezvoltata, emancipata si luminata, in care bogatia este distribuita echitabil, cu clase medii puternice, cum sunt mai ales tarile scandinave, acesti sarlatani de la BOM ca si fratii lor de la BOR, isi vor pierde adeptii. Templele vor deveni goale si la noi si in Moldova, vor fi transformate in asezaminte sociale sau de cultura. Nu e decat un strigat de panica al sarlatanilor cu barbi/
  • +7 (11 voturi)    
    Tine de Moscova (Miercuri, 20 mai 2020, 9:50)

    Imperialistu [utilizator]

    Mitropolia Moldovei este aservita Moscovei. Mitropolia Basarabiei este a Bisericii Ortodoxe Romane. Sincer sa fiu, nu inteleg cum de o stire pe aceasta tema nu face distinctie intre cele doua.
  • -1 (7 voturi)    
    Analfabeti si superstitiosi (Miercuri, 20 mai 2020, 14:20)

    John M. [utilizator]

    ca dintotdeauna.
    Nu va lasati nici vaccinati, nici tratati cu medicamentele diavolului",

    Ma intreb, cum de-ati supravietuit atatea secole cu atata prostie in capetele ale seci?!
  • +1 (3 voturi)    
    Aberatii rusesti a masinariei de propaganda (Miercuri, 20 mai 2020, 16:52)

    Falx_D [utilizator]

    mujice impotriva avansului tehnologic, rusii primitivi nefiind capabili sa tina pasul. Patriarhia RM (supusa Moscovei) e portavocea Rusiei. Cand vezi ce aberatii debiteaza te apuca rasul, desi e de plans.
  • -2 (2 voturi)    
    Titlul este gresit (Miercuri, 20 mai 2020, 19:11)

    blablavertical [utilizator]

    Mitropolia nu se opune vaccinarii, ci obligativitatii acesteia. Si se refera explicit la vaccinul pt covid19, cand va fi cazul. Este, totusi, o mare diferenta.
  • 0 (2 voturi)    
    libertate si drepturile omului (Miercuri, 20 mai 2020, 21:56)

    Agapis [utilizator]

    Consider ca nimeni nu are dreptul sa atenteze la integritatea corpului uman fara consimtamantul persoanei !Este in joc LIBERTATEA insasi si este de neacceptat!