VIDEO Protest în Piața Victoriei, susținut de antivacciniști și persoane promovate intens de propaganda rusă - UPDATE

de C.P.     HotNews.ro
Vineri, 15 mai 2020, 18:21 Actualitate | Coronavirus


Protest
Foto: Facebook
Peste 100 de persoane s-au adunat vineri seara în Piața Victoriei pentru a protesta. Scopul protestului nu este clar, însă a fost promovat intens pe Facebook de pagina Frontul Civic Unit, care militează pentru imunizare naturală, și de mai mulți oameni care se declară împotriva vaccinurilor.
De asemenea, protestul este suținut de persoane promovate intens de propaganda rusă.

21:10 Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, secretarul de stat în MAI Raed Arafat, a declarat vineri seară că acţiuni precum cea din Piaţa Victoriei, unde în jur de două sute de persoane protestează, "sunt riscante pentru societate", potrivit Agerpres. "Au apărut astfel de demonstranţi şi în Germania şi în alte părţi. Oameni care s-au ghidat după reţelele de socializare, după manipulare şi dezinformare. După oameni care veneau şi ziceau că ei pot dovedi că e o conspiraţie mondială şi nu există virus", a declarat Raed Arafat la Europa FM.

21.00 Protestatarii spun că se vor reîntoarce sâmbătă pentru o nouă adunare în Piața Victoriei.

19: 40 La protest se află și George Simion, un activist unionist controversat, care a intrat în conflict cu maghiarii, la Cimitirul din Valea Uzului.

19:30 A fost și protestatarul Marian Moroşanu, cunoscut sub numele de „Ceauşescu”, însă a fost extras din mulțime de jandarmi, provocând scandal.

19:15 S-au strâns circa 300 de persoane în Piața Victoriei.

19:05 Potrivit purtătorului de cuvânt al Jandarmeriei Capitalei, Alexandru Iacob, adunarea publică este ilegală, însă Jandarmeria încearcă gestionarea situaţiei fără a avea incidente, scrie Agerpres.

18:50 Un protest asemănător a avut loc în urmă cu o zi, în Bulgaria, la inițiativa unui partid pro-rus. În jur de 2.000 de susţinători ai unui partid ultranaţionalist şi pro-rus bulgar au mărşăluit joi prin centrul Sofiei, acuzând guvernul pentru restricţiile impuse în combaterea epidemiei de COVID-19, potrivit Agerpres.

Pe pagina de Facebook a Frontului Civic Unit se află mesaje precum "Imunizare natuală, NU carantină socială" sau "Pandemia ne-a arătat că #toatepartideleaceeașimizeri". Unii dintre cei care au promovat protestul nu cred în existența virusului, susținând că este o conspirație mondială. Participanții la protest îndeamnă ca zilele următoare să se adune și mai mulți.

Printre cei care susțin protestul se află persoane precum Iulian Capsali și Iosefina Pascal, promovate intens de site-ul rusesc Sputnik. Culmea este că în martie, Iulian Capsali a anunțat că unul dintre băieții săi a fost depistat cu Covid-19, motiv pentru care a intrat în carantină întreaga familie.

La protest participă Adrian Severin, fost europarlamentar, și Bogdan Stanoevici, candidat la alegerile prezidenţiale.

Protestul are loc în ciuda interdicției de a organiza adunări publice mari pe perioada stării de alertă. Participanții la protest nu poartă mască.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















60131 vizualizari

  • -77 (187 voturi)    
    nu chiar (Vineri, 15 mai 2020, 18:22)

    irma [utilizator]

    protesteaza impotriva guvernului...de ce incercati sa manipulati ?
    • -48 (96 voturi)    
      hm (Vineri, 15 mai 2020, 19:17)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui irma

      conspirationisti peste tot. Conspiratii ruse la fel de influente si reale ca si cele sorosiste. Depinde de ce parte a barierei te afli :)
      • +25 (59 voturi)    
        PSD e disperat si a cerut ajutor de "afara" (Vineri, 15 mai 2020, 23:36)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        Am tot vazut in perioada asta incercri de manipulare a perceptiei publice, aducand din nou in atentie vechile teme de dezinformare cum ar fi "abuzurile" si "statul paralel" - teoria conspiratiei:

        - ne tin in case degeaba
        - masurile nu au niciun sens, uitati-va la Suedia
        - dictatorul Iohanis ne ia drepturle sub pretextul COVID
        - PSD = PNL = aceeasi mizerie, relativizare de tip bolsevic, aparent si in detrimentul PSD, dar din care castiga de fapt, mai ales cand e in opozitie.

        Oameni, de obicei bine intentionati dar ignoranti, cad inca o data in capcana unor interese anti-romanesti, care s-au urcat pe suferinta noastra si in '89, si la Rosia Montana si la Colectiv.

        Daca va intrebati ce are sula cu prefectura, la RM si Colectiv strigam "ne-am trezit" si "PSD=PNL=aceeasi mizerie" si la un an dupa, PSD castiga alegerile en fanfare. Zic si eu asa, pentru cine are urechi sa auda...
    • +33 (95 voturi)    
      Pe surse (Vineri, 15 mai 2020, 19:48)

      XYZZZ [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Am o informație pe surse privind numărul și locația viitoarelor manifestații ale rusofonilor: 2 la număr, prima în paturile de la terapie intensivă, iar a doua în cimitir, în sicrie.
      • -4 (22 voturi)    
        s-au vaccinat inainte. (Vineri, 15 mai 2020, 20:59)

        Tinke [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        s-au vaccinat inainte.
      • -18 (64 voturi)    
        Pai protestatarul ceausescu (Vineri, 15 mai 2020, 21:05)

        mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        nu era idolul hastagistilor ?
        • +4 (30 voturi)    
          Ceausescu (Vineri, 15 mai 2020, 22:17)

          Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

          Ala idolizeaza pe care-l plateste mai mult, acum probabil ca nu s-au mai gasit fonduri pentru el si a schimbat tabara. Ca in jurnalism...cine da ala primeste articole bineinteles.
          • +1 (23 voturi)    
            Asa se intampla cu astia, in final schimba tabara. (Vineri, 15 mai 2020, 23:46)

            clint [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

            Ponta - de la Ratiu la Nastase
            Cristoiu - acum pupa undeva PSD

            si tot asa. Mare atentie cu miscarile "anti-sistem" din Romania si ma refer in special de USR. De la Cenaclul Flacara incoace, nu s-au dovedit a fi ceea ce pareau initial.
            • +2 (10 voturi)    
              Foare Buna Precizarea Cu (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:37)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui clint

              USR ! Asa imi explic mazilirea lui Nicusor Dan !
        • +10 (30 voturi)    
          "Ceausescu" e protestatar de profesie. (Vineri, 15 mai 2020, 23:44)

          clint [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

          Nu a muncit in viata lui, are indemnizatie de revolutionar, a fost batut de mineri, intamplator sau nu e prezent oriunde e iz de scandal, poate are timp liber, poate e cuprins de spiritul anti-sistem, in plus se pricepe sa faca spectacol, are recuzita ( steag, portavoce), stie sa agite spiritele.

          Mi-a placut cand s-a dus la casa lui Iliescu sa ii ureze "La multi ani", dar incet-incet a cazut in ochii mei.

          BTW, stegarul dac nu a fost prezent?
          Parea mai degraba o demonstratie care i se potrivea mai mult.
          • +1 (13 voturi)    
            Explica-mi, te rog! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:52)

            Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui clint

            Este OT, si nu prea conteaza o sigura persoana, dar CUM se poate ca cineva care a fost batut de minerii lui Ilici, chiar si din greseala, sa manifesteze exact PENTRU partidul lui Ilici???
        • +6 (14 voturi)    
          Potestatarul Ceausescu (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:51)

          PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

          A fost scos de acolo tocmai ca era impotriva acestui miting. N-ati inteles nimic.
          • +1 (9 voturi)    
            ... (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:12)

            mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

            S-au dus pe fenta antenista... slabut!
      • -17 (33 voturi)    
        Important e... (Vineri, 15 mai 2020, 23:00)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        Important e ca matale o sa traiesti 2000 de ani, ca baobabul. Si la nr de neuroni va potriviti!
      • +20 (48 voturi)    
        Avem destule biserici, nu avem spitale (Vineri, 15 mai 2020, 23:07)

        Clop [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        Bine ca nu i-au aruncat rusii pe fereastra. Unii sunt tembeli neadecvati la anumite situatii. Manevrabili. Dughinieni. Dacopati. Ultranationalisti. Ultraortodoxisti. Masa de manevra. Olivia Steer, fara papaya. (Popeye).
        Tara de spanac.
        _________________________________________

        S-a dat nas BOR-ului, care e stat in stat. S-au facut discutii despre cum se face impartasania in Romania. Statul Roman trebuie sa treaca rapid politic si "con brio" de chestiunea BOR. Statul Roman nu este un Stat ultraortodox Parlamentul?! Guvernul?! Presedintia?! Domnul Ministru Vela?!

        Libertatea cultelor in Romania este stipulata prin Constitutie. Totusi, Statul Roman, a devenit ultraortodox. Avem comunicate disputat Statul Roman vs. BOR si viceversa. Miuta politica cu masa de manevra needucata si pupatoare de moaste, nu mai tine. Nu in 2020, in timp de COVID 19.

        Hai cu Statul Roman laic.Te duci la scoala de week end, de religie etc, dar cand este sa te informezi fara interferente, te duci fix la scoala. Daca vrei sa pupi moaste, sa ai procesiuni cu zeci de preoti, sa aduci paparudele cu popa, atunci ai ramas intr-o zona lipsita de educatie si o sa afli despre asta in week end, nu la ora de spalat pe creier la scoala, numita religie. Folosita politic, inca, in secolul 21 intr-un stat din Uniunea Europeana.

        Etc.
        • -15 (59 voturi)    
          Ce tot o dati cu rusii ? (Vineri, 15 mai 2020, 23:24)

          matali [utilizator] i-a raspuns lui Clop

          Asta cu rusii care vor sa manipuleze e o cacealma generala lansata de mass-media in combinatie cu serviciile noastre. Chiar suntem copii mici de gradinita sa credem ca rusii isi pierd timpul cu asemenea copilarii, ca au oameni platiti sa faca asta cu o tara insignifianta ca Romania. Hai sa fim seriosi. Ne temem de rusi ca ne manipuleaza cand de fapt ar trebui sa ne temem de presa romanseasca care promoveaza cea mai dura campanie de manipulare si este aservita intereselor diverselor partide politice. Sunt doar un grup de indivizi creduli care au preluat tot felul de idei conspirationiste promovate de fapt in mediul online din America, gen pamantul este plat , masonii conduc lumea, vaccinurile ne omoara cand de fapt salveaza vieti etc si in loc sa dea vina pe nebunii din America , dau vina pe rusi pentru orice.
          • -12 (42 voturi)    
            Rusii (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:33)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui matali

            Trebuie sa fie de vina cineva, acum sunt rusii, cand treaba se perimeaza vor fi comunistii chinezi apoi toata vina va merge in carca arabilor pentru totdeauna...asa merge treaba, daca nu pupi esti rus platit de Putin, ai IP de Cremlin sau esti platit de dragnea direct din puscarie cu banii furati de la orfanii din Alexandria.

            De cate ori am criticat guvernul, am criticat si parlamentul si pe Malai Mare, cu toate astea aplaudacii pupatori de moaste sfinte care se identifica in PNL ( cu toate ca nu am vazut nici unul) , cum zici ceva de Orban sau Iohanu&co inevitabil se pun etichete, dar cand am criticat PSD si Danciloata, m-am umplut de plusuri.

            Concluzia: nu conteaza ce spun altii pe aici despre tine, conteaza sa-ti spui parerea, cenzura slava Domnului nu mai exista decat in cateva minti bolnave.
            • +2 (12 voturi)    
              Cum adica nu exista cenzura? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:08)

              ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

              De cateva saptamani incerc sa-i fac idioti pe tipi ca tine si HN tot nu ma lasa. Si zici ca nu exista cenzura???
              • +1 (11 voturi)    
                Cenzura (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:16)

                Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

                Pe mine ma cenzureaza cand te fac idioot dar pun 2 de o si vad ca merge...deci cenzura exista numai intr-o directie!!!
          • -2 (8 voturi)    
            Saracutii~!! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:21)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui matali

            Ciolovecii sunt niste flori care trebuie udate, nu starpite!
            Bai, ..., nemernicul de dracnea voia banii de la engleji (parca asa spuneti voi, nu?), dar tezaurul...?
            Rusia reprezinta alaturi dfe china, raul suiprem. De ce?
            Comunism, de aia!
            Intelegi la glagorie, mujic?
            Sau trebuie sa iti desenez?
        • -1 (25 voturi)    
          Confuzie (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:11)

          Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui Clop

          Daca prin propaganda asta credeti ca veti determina vreun crestin sa renunte la credinta lui va inselati 100%.
          La fel va inselati echivaland niste persoane duse cu pluta ca acelea care au manifestat azi cu toti credinciosii din Romania.
          Sunteti la fel de simplist precum cei pe care ii acuzati
      • 0 (14 voturi)    
        terminologie corecta, te rog! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:51)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        In calitate de inginer, insist pentru o terminologie corecta: nu exista "ruznakofoni" sau "iubitor-de-mujici", sunt doar pedeseristi care iubesc BANII prmiti de la Maskwa, nu neaprat si pe ciolaveci!
      • -1 (7 voturi)    
        NU te lăsa manipulat (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:58)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui XYZZZ

        Gândește, dacă poți
    • -2 (16 voturi)    
      Cine manipuleza? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:48)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Proteste impotriva gvernului sunt legale si normale, desi cand am protestat NOI, ne-ati gazat si ne-ati batut, nu va mai amintiti de 10 august?

      Dar acum ati protestat impotriva logicii elementare, nu a lui CIolannis si a lui sica mandolina, si ati zis c nu exista virus!
      • +2 (16 voturi)    
        10 august (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:46)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        Era gata gata sa devina zi de doliu national...
        Voi nu stiti ce inseamna proteste in urma carora sa obtineti ce v-ati propus. Studiati Franta,Anglia sau USA in materie de proteste si garantat o sa va vina sa radeti de la lacrimogenele din 10 august.
        Numai in capul chel al unui prezentator TV de la Realitatea s-a dat "batalia...macelul, opriti macelul!!!" zbiera in emisiune infasurat in steagul Romaniei de parca era deja martir.
        Un maimutoi manipulator fara simtul penibilului care acum ajuns pe functie bunicica la Buxelles evident ca nu mai da 2 bani pe ce a fost, sacii sunt deja in caruta, scopul a fost atins cu o "deosebita jertfa" data pe campul de batalie de pe chelia proprie...
        • -1 (3 voturi)    
          Ce spuneti aici este adevarat (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:01)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

          Ce spuneti aici este in mare parte adevarat!

          Totusi, tot nu ati binevoit sa raspundeti concret la cele doua intrebari:

          - de ce acum protestul a fost bun si frumos, dar pe 10 Augst eram tradatori de tara, si meritam sa fim si impuscati, nu dor gazati? Vii se pare firesc, cu doua masuri?!
          - Ciolnnis si Sica nu sunt perfecti, dar de ce ati protesat si impotriva masurilor de protectie? Pentru asta ce justificare aveti?
          • +2 (2 voturi)    
            Protest (Sâmbătă, 16 mai 2020, 20:59)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

            Protestele sunt bune nu si frumoase atunci cand conducerea derapeaza, nu stiu de unde faza cu tradatorii si impuscatul, probabil o exagerare menita sa dea o mai mare importanta evenimentului.

            Sigur vor fi gazati si batuti si astia dupa un timp daca devin violenti cu jandarmii, au mai fost gazari pe vremea lui Radu Vasile, Boc, recent PSD etc. Dupa ani de proteste lucrurile devin critice, degenereaza usor, sa vedem acum cat vor dura protestele pana degenereaza ,daca nu, sunt fortate prin intermediul tv si online in mod sigur.

            Repet, am tot scris pe aici, datorita impunerii hartiei cu pricina , comunista din nascare, oricand, oriunde si la orice varsta as protesta contra celor care au conceput-o si impus-o fortat, este cea mai urata forma de intimidare si persecutare a populatiei unei tari care "se doreste" democratica.

            Acum despre partea politica, am observat de la Basescu incoace ca in Romania sunt bagati la inaintare numai oameni compromisi anterior pe diverse spete, de la presedintele tarii trecand prin conducerea partidelor principale si pana la membrii guvernului, sunt preferati pentru ca pot fi controlati extrem de usor si servesc exceptional interesele angajatorilor, la fel ca populatia Romaniei fiind relativ mica si dispersata prin toata Europa este usor de manipulat intr-o directie sau alta dovada fiind scorurile alegerilor care se schimba aiuritor doar intre PSD si PNL.

            Poate din afara lucrurile par mult mai limpezi, peste tot exista distantare sociala, amenzi "rezonabile" , carantina, diverse tratamente, recomandari asupra igienei si comportamentului social insa doar in cateva tari exista bazaconia asta comunista cu hartia pe raspundere si din pacate si in Romania.

            WE placut!
            • 0 (0 voturi)    
              foarte lung (Duminică, 17 mai 2020, 18:51)

              Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

              Un raspuns foarte luuuung, ce contine destul lucruri adevarate, doar ca TOT nu ati binevoit sa raspundeti celor doua intrebari concrete, punctuale ale mele:
              - "nu stiu de unde faza cu tradatorii si impuscatul, probabil o exagerare ": pai la dumeavoastra, la pedesere am auzit-o, de aceea v-am soliictat precizari!
              - "datorita impunerii hartiei cu pricina , comunista din nascare,"asta am intele, si nu pot decat sa fiu DE ACORD cu asta, dar tt nu mi-ati zis DE CE la proteste erati fara masca si nu respectati distanta!
              OK, declaratai e comunista, dar de unde convingerea ca virusul nu exista, ca nu patiti nimic??
              • 0 (0 voturi)    
                Gresit (Duminică, 17 mai 2020, 20:03)

                Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

                Eu ma aflu la peste 10.000 de km distanta, nu-mi pasa de pdsr pnl ppp plm pnk ppl etc. Indiferent cine impunea hartia comunista imi sciam parerea. Degeaba vrei sa atragi discutia in derizoriu impartind oamenii intre pdsristi si restul lumii, pe mine nu ma atragi deoarece nu-mi pasa, stiu ce le poate pielea fiecaruia, acesta fiind si motivul in urma caruia am ales sa nu mai traiesc printre ei.

                Orice derapaj trebuie sanctionat, atunci cand abuzul devine evident nu exista decat o solutie: proteste masive pentru inlaturarea abuzului si a celor care l-au instituit. Asa functioneaza lumea, nu stiu de ce in Romania din pacate NU! Probabil oamenii asta isi doresc sa mearga cu hartia in buzunar zilnic, sa fie intimidati si perrsecutati, nostalgia comunismului, nu stiu ce sa mai zic...
                • 0 (0 voturi)    
                  Dar nu ati raspuns! (Luni, 18 mai 2020, 19:37)

                  Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

                  Tot nu ati raspuns la intrebarea mea:
                  "OK, declaratia accea era comunista, dar de unde convingerea ca virusul nu exista, ca nu patiti nimic??"

                  "Eu ma aflu la peste 10.000 de km distanta, nu-mi pasa de pdsr pnl ppp plm pnk ppl"

                  S-avem pardon, dar puteti fi si pe Marte sau in Alfa Centauri, este vroba de PRINCIPIU: ori esti cu Lumea Libera, ori esti cu pedesereul, cu Imperiul Raulu!


                  A trei oara va zic ca da, derapajlele TREBUIE sanctionate, dar de ce protestul nostu a fost rau, iar al dumneavoastra a fost bun??

                  Si de c enu ati purtat masca? Cu ce il ajuta pe Daddy sa iasa din puscarie mai repede, daca nu respectati masurile de protectie PENTRU DUMNEAVOASTRA??
                  • 0 (0 voturi)    
                    Acum sunt sigur (Marţi, 19 mai 2020, 8:04)

                    Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

                    Ma confundati cu altcineva de-mi tot puneti in carca pdsreul si tentativa asta de protest.

                    Nu am ce sa va raspund, nu-s nici cu pdsreul nici cu Lumea Libera, si nici cu imperiul raului, de la o vreme incoace sunt cu mine...v-am mai spus anterior.

                    Intrebati la sursa de ce nu au purtat masti si ce mai cred ei despre virus, cand aflati , faceti public, poate mai intereseaza pe careva.

                    Cat despre Daddy, puscaria si iesitul mai devreme am impresia ca la cat de prost a fost va face multa vreme naveta intre Rahova si domiciliu... Acuma daca stiti dumneavoastra ceva despre eliberarea mai devreme iarasi puteti face public.

                    Concluzie: Nu cunosc motivele pentru care nu poarta respectivii masti, nu stiu de ce cred ei ca virusul nu exista , personal , mi se pare o tampenie,
                    • 0 (0 voturi)    
                      Multumesc! (Joi, 21 mai 2020, 18:49)

                      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

                      Mai bine mai traziu decat niciodata!

                      Am stabilit in fine ca "nu stiu de ce cred ei ca virusul nu exista , personal , mi se pare o tampenie" numai ca exact ASTA a fost principala revrendicare a pedesristilor care protestaut!

                      De aceea am tot zis ca sunteti pedeserist, pentru ca se pare ca le tineti partea ...
    • +1 (3 voturi)    
      imptriva lui putin? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 14:29)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui irma

      wtf!
  • +60 (112 voturi)    
    nu sunt mulți și asta este bine.. (Vineri, 15 mai 2020, 18:24)

    rochiri [utilizator]

    s-au adunat câțiva topiți.
    • -52 (80 voturi)    
      Demonstratiile din Pita Victoriei!! (Vineri, 15 mai 2020, 19:26)

      Theros [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      Imi exprim profunda ingrijorare fata de demonstratia spontana si neautorizata !! NU O CONDAM DAR NU ASA VOM SCAPA DE ACESTI NEAVENITI DA LA CONDUCEREA TARII !!! DIN MAI MULTE SURSE INTERNE SI EXTERNE DEMNE DE TOATA INCREDEREA VA REDAU, IN ESANTA,SITUATIA:Cu un PNL prăbuşit, cu o epidemie tot mai agresivă, care ameninţă să scoată la lumină adevărul adevărat de sub capacul raportărilor cosmetizate, cu o populaţie care dă semne tot mai îngrijorătoare de disperare şi de anarhie, plavanul îşi pune toată speranţa în cei care i-au rezolvat toate problemele până acum. În păpuşarii din umbră care l-au făcut preşedinte în primul mandat, care au umplut Piaţa Victoriei de haştagişti manipulabili cu facebook-ul, care au transformat alegerile europarlamentare într-un exerciţiu de prestidigitaţie cu softul, întru debusolarea totală a electoratului de subzistenţă.

      Beneficiind de toate cele de mai sus, plavanul, in prostia lui , a început să se iluzioneze că toate aceste reuşite ar fi meritul lui şi că, la o adică, ar putea obţine orice!!Nu a învăţat nimic din gafa monumentală de a se crampona de ideea alegerilor anticipate, care acum îl costă, şi ne costă, o întârziere de multe săptămâni în lupta cu pandemia.

      A rămas tot în logica electorală! Îl interesează exclusiv lupta politică. De-asta nu se consultă cu niciun partid, de-asta tratează parlamentul ca pe inamicul public numărul unu.Semnele sunt nu doar că valul de antipatie şi revoltă populară îl va înghiţi în curând, ci şi că susţinătorii lui din umbră încep să-l lase din braţe.

      Prin subterane deja se lucrează intens la găsirea şi pregătirea unui înlocuitor pentru INLOCUIREA plavanului!! DOANE AJUTA!
      • +25 (51 voturi)    
        Amice.. (Vineri, 15 mai 2020, 21:26)

        SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui Theros

        ..nu-mi place sa jignesc pe cineva si de aceea ma abtin sa iti spun ca esti un idiot, desi ar trebui sa o fac!
      • -14 (26 voturi)    
        oricum daca il inlocuiesc pe Johannis (Vineri, 15 mai 2020, 22:55)

        Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Theros

        nu poate fi decat unul si mai rau decat el.
    • -39 (83 voturi)    
      azi e doar inceputul (Vineri, 15 mai 2020, 19:26)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      de topit i se topeste scaunul lui Iohanis, de-acolo si panica intre trolii platiti de sri.
      • +22 (54 voturi)    
        Oh da... (Vineri, 15 mai 2020, 20:20)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        .asa este. Se topeste. Voi borfasii visati tot felul de cai pe pereti.
      • +15 (33 voturi)    
        asa e (Vineri, 15 mai 2020, 21:07)

        CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        urmeaza 28 de zile de febra si chin
  • +69 (115 voturi)    
    E ok (Vineri, 15 mai 2020, 18:24)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Se pare ca acum cu ridicarea starii de urgenta s-a intors si Selectia Naturala la munca.

    Hai, noroc, SN si spor la treaba.

    P.S. sa nu-ti iei telefonul 5G cu tine
  • +43 (101 voturi)    
    propun (Vineri, 15 mai 2020, 18:24)

    zigot [utilizator]

    sa fie testati psihologic
    • +14 (24 voturi)    
      *psihiatric (Vineri, 15 mai 2020, 20:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      there i fix it!
    • +2 (16 voturi)    
      sau identificati si vaccinati (Vineri, 15 mai 2020, 23:11)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Cu prioritate
  • +55 (97 voturi)    
    hihihi (Vineri, 15 mai 2020, 18:25)

    transpenibilus [utilizator]

    Anti vaccinata in bluzita liliakie e Mazeta :-) )))
    Si Iozefina pasquale, membra OT PSD face live? Ciolacu stie???
    • +17 (23 voturi)    
      d-aia nu e aici... (Vineri, 15 mai 2020, 20:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      ca e la protest :D
      poate ne face cu mana :P
  • +16 (36 voturi)    
    Grija la text! (Vineri, 15 mai 2020, 18:28)

    ABBV [utilizator]

    ....." și de mai multe oameni care se declară împotriva vaccinurilor."
  • +53 (105 voturi)    
    Manevra politica (Vineri, 15 mai 2020, 18:28)

    Kornell [utilizator]

    ceva similar a avut loc la Sofia acum 2-3 zile, tot asa grup al unui partid minor pro-rus a cerut incetarea starii de urgenta (prelungite si la ei cu o luna) si demisia guvernului, Vi se pare cunoscut ?
  • +72 (108 voturi)    
    faptul ca sunt (Vineri, 15 mai 2020, 18:28)

    liviu_ [utilizator]

    doar 200-300 de idioti inseamna ca totusi sunt sperante ca populatia asta sa se destepte....
    • +29 (43 voturi)    
      Avand in vedere ca... (Vineri, 15 mai 2020, 19:04)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ...in 1990, dupa 45 de ani de comunism ultradur, poporul asta a votat tot comunistii, ma face sa nu prea am mari sperante nici acum. Mai ales dupa ce am vazut si votul din 2016. Cred ca mai avem pana sa ne "desteptam" !
      • +15 (23 voturi)    
        ce om rau (Vineri, 15 mai 2020, 20:53)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        lasa-ma frate sa visez...
        macar cu asta sa raman cand la toamna castiga iar psd detasat si dupa ce fura iar tot, o sa ne impoziteze pe toti chiaburii care castigam peste 2000 lei / luna!
      • -21 (35 voturi)    
        de ce ar vota cu "dreapta"? (Vineri, 15 mai 2020, 21:57)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        le-a aratat mereu ca nu da doi bani pe omul de rand si serveste exclusiv interesele companiilor occidentale; ultima mizerie: "liberalizarea" pretului la gaze! la gunoi cu liberalii, fie ei vechi sau neo
        • +3 (11 voturi)    
          Alt “iexpert” in energie (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:55)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          A grait pe salariul Gazprom
    • +7 (15 voturi)    
      nu crezi (Vineri, 15 mai 2020, 23:13)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Verifica procentele PNL ului si atunci vei realiza ca s-au desteptat.
    • -3 (5 voturi)    
      Nu indeajuns de multi (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:19)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      gandeste-te, cu cat sunt mai multi anti-vaccinisti, cu atat mai usor va fi sa pastram distanta intre noi.
      (asa e, sunt cinic, dar ma tratez....)
  • -78 (122 voturi)    
    Era de aștptat (Vineri, 15 mai 2020, 18:29)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu pot minți și manipula la infinit, niște tupeiști incompetenți din gruparea care a confiscat sigla PNL. Au distrus economia RO, au creat teroare, au comis abuz dupa abuz, au sifonat bani. TREBUIE OPRITA ACEASTA MANIPULARE. Salvati RO de la distrugerea economica ireversibila.
    • +25 (43 voturi)    
      Fabula (Vineri, 15 mai 2020, 18:51)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Fabulati la greu... credeti ca astfel de texte conving pe cineva sa vi se alature ?
      • -3 (9 voturi)    
        nu neaparat! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:08)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Beta Alfa

        Nu cred ca ei spera sa convinga pe cineva, isi fac pur si simplu meseria, pentu care sunt platiti de la Kremlin!
    • +27 (41 voturi)    
      Ai uitat ceva (Vineri, 15 mai 2020, 18:58)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ai uitat sa-ti iei medicamentul. Hai, acum, repejor!
    • +22 (36 voturi)    
      alooo (Vineri, 15 mai 2020, 19:08)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      du-te la miting!
    • +20 (38 voturi)    
      Medicamenteee, (Vineri, 15 mai 2020, 19:41)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      huo,medicamenteeeee....!!!!!manipulareeee!!!!Salvareeee!!!!
    • +28 (40 voturi)    
      Nicoliceo! tu esti mă? (Vineri, 15 mai 2020, 19:53)

      tutan_camon [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Bea o gura de apa ca esti foarte deshidratat si baţi câmpii grav de tot.
    • -1 (7 voturi)    
      Gruparea (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:16)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ai punctat bine "gruparea care a confiscat sigla PNL", bravo, ai un plus chiar daca nu conteaza.

      Nu stiu cum se face dar in ultimul timp din PNL la inaintare au iesit numai gunoaiele cu Orban in frunte care mai ieri cersea spaga la afaceristul respectiv, de Turcan ce sa mai zic...Kill Bill, Iohanis cu interminabilele probleme cu casele acte false etc. , cheliosul "martir" R.Bogdan care zbiera "opriti macelul" si la pauza facea bascalie de protestatari cu invitatii atunci de 10 aug. acum ca a prins functie bunicica la Bruxelles nu-l mai intereseaza, se activeaza doar inainte de alegeri, acum nu e "stimulat". Nu stau acum sa fac liste..etc.

      Multi din PNL nu pot misca nimic, gunoaiele au acaparat partidul.
  • +56 (92 voturi)    
    Lol (Vineri, 15 mai 2020, 18:32)

    mitg [utilizator]

    Peste 100 de dilii.

    Gasesti mai multi oameni care anual o comemoreaza pe elodia.
  • +51 (73 voturi)    
    sa dea declaratie (Vineri, 15 mai 2020, 18:36)

    Captain Obvious [utilizator]

    ca nu vor sa fie spitalizati
  • +33 (51 voturi)    
    Vaccinuri? (Vineri, 15 mai 2020, 18:36)

    Varvatos [utilizator]

    Sper ca nu este vorba de covid-19. Daca totusi este vorba de acesta, sper sa le spuna cineva ca nu exista.... (vaccinul vreau sa zic)
    • -5 (11 voturi)    
      Astia nu-s unelte rusesti, ci americane (Sâmbătă, 16 mai 2020, 7:49)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Varvatos

      ca nici Trump nu credea in corona. Tot el recomanda injectii cu dezinfectant Lysol pe care-l gasesti sub orice chiuveta americana.
    • +1 (9 voturi)    
      Ce conteaza?? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:11)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Varvatos

      1. Adeptii Oliviei sunt impotriva ORICAROR vaccinuri, nu doar al acestuia
      2. Nu exista acum, si s-ar putea sa dureze un an pina sa apara, dar dumnealor STIU deja ca Bill gtes a iradiat omenirea cu 5G ca sa simuleze virusul, sa aiba pretext sa declare vaccinarea obligatorie, ca sa ne injecteze pe toti cu nanoboti, sa ne poate controla creierele!

      Cand se va intampla asta va fi PREA TARZIU, asa ca ei protesteaza de acum, preventiv!
  • +28 (74 voturi)    
    suedia (Vineri, 15 mai 2020, 18:37)

    gpavel [utilizator]

    oare exemplul negativ a suediei nu este deajuns,3600 decese la 10 milioane locuitori,de 6-7 ori mai multi decedati decat in tarile vecine(finlanda si norvegia)!
    • -11 (29 voturi)    
      Lol (Vineri, 15 mai 2020, 21:10)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Vezi că ai un typo la “pozitiv”.

      Suedia e pe drumul cel bun pentru imunizarea în masă, în timp ce restul fraierilor stau închiși în case ca sclavii.

      Crezi că trece de la sine ?
      • +5 (9 voturi)    
        Suedia (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:14)

        Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui HP

        Deocamdata Suedia conduce detasat la morti si infectati in comparatie cu celelalte tari nordice sau cu biata Romanie.
        Acestea sunt "facts", necontestate nici de catre suedezi.
        Ce-o fi, ce-om pati peste 6 luni sau 1 ani, vom vedea atunci,
        • 0 (8 voturi)    
          Lol (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:52)

          HP [utilizator] i-a raspuns lui Beta Alfa

          Conduce detasat pentru ca fac ceea ce trebuie. Se imunizeaza natural.

          Au sistem medical bine pus la punct si trateaza covid-19 la fel ca orice alta gripa.

          Fac ceea ce ar fi trebuit sa faca toata lumea.

          In toamna, cand va urma al doilea val, in Suedia vor fluiera si vor dansa, in timp ce restul vor face praf si ce a mai ramas din economie.
          • +1 (3 voturi)    
            povesti (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:36)

            martel55 [utilizator] i-a raspuns lui HP

            nu stie nimeni deocamdata nimic despre imunizarea asta, cat va dura, si ca ani de zile nu mai faci boala...e foarte posibil ca anul viitor astia imunizati sa nu mai aiba anticorpi, ce fac suedezii autnci, o iau d ela incpeut cu imunizarea in masa si cu insa un numar mare de decese?
    • -1 (13 voturi)    
      Hai sa vedem (Vineri, 15 mai 2020, 22:41)

      wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Cine iese mai bine pe termen lung si dupa aia vorbim
      • -1 (7 voturi)    
        Vrei să te autoimunizezi? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:42)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

        Nu fi prost.Nu merge în P-ța Universității.Acolo a dezinfectat Firea și nu ai șanse.Mergi în vizită la Matei Balș,sau la un cămin de bătrâni din Galați.După o lună vezi dacă ești imun,ori nu:În P-ța Universității ,cum a început lumea să circule intens cu mașinile nu rezolvi nimic.Nu se știe dacă poluarea de la mașini atacă virusul.
        • +4 (8 voturi)    
          DUamna Gabi s a dezinfectat in Altaruu (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:57)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          Ei de la Palatul Principelui Pandele prin Credinta ( a banului )
    • +2 (4 voturi)    
      depinde cum tintesti (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:52)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Din avion .s a tintit bine pe Suedia
  • +31 (67 voturi)    
    vizibilitate (Vineri, 15 mai 2020, 18:37)

    anion [utilizator]

    Declaratia de neconstitutionalitate a amenzilor de CCR unde PSD este favorizat in multe decizii, declaratia PSD ca 3 zile nu suntem decat intr-un vid de putere prin trecerea de la starea de urgenta la starea de alerta, dovada ca in piata sunt 2 fosti ministri si europarlamentar din pepiniera PSD, iata de ce nu mai trebuie demonstrat cine se afla la originea protestului.
  • +33 (49 voturi)    
    Hihi (Vineri, 15 mai 2020, 18:37)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Jos covidu’ sus boboru!
  • +30 (74 voturi)    
    ... (Vineri, 15 mai 2020, 18:37)

    plount [utilizator]

    Misto. Putem fi, va rog, protejati de acesti oameni? N-am nimic cu ideile altora, oricat de originale ar fi, cat timp nu pericliteaza intr-un mod nerezonabil sanatatea altora.
    • -12 (30 voturi)    
      ??? (Vineri, 15 mai 2020, 21:56)

      BogdanPa [utilizator] i-a raspuns lui plount

      Bai plount, te-ai plimbat prin piata si te-au virusat?
      La fel cum unii cred in existenta COVID, la fel altii au dreptul sa nu o faca si sa creada altceva!
      Nu poti forta pe nimeni sa fie cum vrei tu, sau sa se supuna deciziei majoritatii.
      Democratia inseamna acceptare si respect, nu dictatura majoritatii!
      Faptul ca ganditi altfel decat oamenii aia, nu inseamna ca ei sunt prosti!
      Depinde pe ce filiera iti vin informatiile!
      Eu personal nu am fost racit iarna asta, n-am vazut niciun imbolnavid, nici o izoleta...si starea asta imi mananca ficatii!
      Om mai prost ca un presedinte care apare la microfon(singur) cu masca pe fata nu exista!

      Poate ca vine ploaia de la rusi, dar nici de la americani sau nemti nu primim bomboane de pom! E altceva, doar ca e frumos ambalat!
      • +6 (18 voturi)    
        Asa crezi? (Vineri, 15 mai 2020, 23:20)

        bcorina [utilizator] i-a raspuns lui BogdanPa

        Dae daca i astfel de persoana te infecteaza pe tine sau familia ta tot democratie este?
        ICrezi ca acum 200 ani cnd era ciuma bobonica la fel de contagioasa erau rascoale sau revolutii ?
        Crezi ca virusul a desprut peste noapte?
        Este democratie daca un nebun care nu crede ma infecteaza si eu mor ?
        Mai gandestete, asimtomaticii sunt cei mai periculosii pentru ca pot infecta alte pesoane fara sa stie.
        Eu ii duceam pe cei din piata care nu cred, "in vizita" la Matei Bals sau Victor Babes la terapie intensiva dar fara protectie pentru ca virusul nu eista in opinia lor deci nu se pot infecta.
        • -3 (9 voturi)    
          Iuati-l pe Catarama (Sâmbătă, 16 mai 2020, 0:58)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui bcorina

          Omul de abia asteapta.

          Cica a iesit negativ testul de verificare dupa prima incercare.Aveti mila de sarmanul om.

          PS
          Zic ca la spitalele mentionate de Dvs. este o liniste ca de aceea unele cadre medicale, din plictis, inventeaza catre un mini-show.
  • +39 (73 voturi)    
    problema e (Vineri, 15 mai 2020, 18:38)

    Captain Obvious [utilizator]

    ca eu nu pot sa le dau lor lipsa virusului, dar ei pot sa imi dea mie virusul.
    • -28 (38 voturi)    
      cre că nu de virus vă temeți (Vineri, 15 mai 2020, 19:02)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      la cîți v-ați activat pă ici-șa, nu de virus vă temeți...demult n-am văzut atîția activați la un articol...semn bun, văzui oameni normali, făăărăăă maascăăă...vine vara, emigrează covi...da cre că-i un pic panică pă la Cotroceni, servicii securiste, etc
      • +15 (25 voturi)    
        Despre care servicii securiste vorbiti? (Vineri, 15 mai 2020, 20:22)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        De cele rele ale lui Iohannis sau de cele bune ale PSD-ului? Ca sa nu cream confuzie.

        In alta ordine de idei, nu prea v-am vazut pe-aici pe forumuri, deci la cei ca dumneavostra va referiti cand vorbiti de activare, nu-i asa?
  • -46 (84 voturi)    
    tineri frumosi si liberi (Vineri, 15 mai 2020, 18:41)

    kniffe [utilizator]

    din toate tarile, uniti-va !
    Sa mergem spontan in Piata sa dam jos politrucii !
    • +8 (18 voturi)    
      vrei sa zici (Vineri, 15 mai 2020, 20:56)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui kniffe

      kiseleff si piata constitutiei, nu?!
  • +33 (67 voturi)    
    voluntariat (Vineri, 15 mai 2020, 18:41)

    Watcherss [utilizator]

    sa faca voluntariat in spitale si sa trateze bolnavii de covis ...
    • +10 (22 voturi)    
      n-au timp (Vineri, 15 mai 2020, 19:17)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      au dat PARTIKIP la protest pe facubuc
      • +12 (18 voturi)    
        pe vKontacte (Vineri, 15 mai 2020, 21:48)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        Ca demokratia lui Putin nu prea suporta FB-ul!
    • +2 (6 voturi)    
      aiurea! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:13)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Watcherss

      Ieri am citit pe FB asta, dar pur si simplu nu are sens: pentru pedeseristi, coronavirusul si pandemia NU EXISTA, deci nu exosta nici bolnavi - pe cine sa trateze???
  • +37 (69 voturi)    
    sa le dam ce vor (Vineri, 15 mai 2020, 18:42)

    ziy [utilizator]

    daca tot sunt doritori de imunizare naturala ar trebui dusi in suceava sa li se indeplineasca dorinta
  • +21 (53 voturi)    
    Mazeta (Vineri, 15 mai 2020, 18:43)

    un domn [utilizator]

    Este Organizatorul
    • +20 (26 voturi)    
      @un domn: Sa-i organizeze si luni mi-as dori ! (Vineri, 15 mai 2020, 19:50)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ai tu ce ai cu Mazeta ! Pai daca ii dau jandarmii amenda inseamna ca tot trimestrul a muncit de pomana si nu vreau pt ca mie imi e simpatic Mazeta!

      PS. Eu am ramas fara animal de companie de ceva vreme si tocmai ce am inceput sa ma obisnuiesc cu el ! :)))
      • +16 (28 voturi)    
        Îl cesionez pe @Mazeta (Vineri, 15 mai 2020, 20:02)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Cu zgarda inclusă ))) vezi sa nu aibă pureci !
        • +10 (16 voturi)    
          Bate palma ! (Vineri, 15 mai 2020, 21:39)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          :))))))
    • +11 (19 voturi)    
      Organizator care nu Participa (Vineri, 15 mai 2020, 20:54)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Pentru ca e cazut pe undeva prin boscheti de la Pufaika!!!
      • +3 (5 voturi)    
        Fratii lui de la Sputnik (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:00)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Erau acolo + Tezaurul “aur” George Simion
        • +5 (7 voturi)    
          Si de la tovarasul Iliescu, (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:18)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          niciun mesaj de incurajare, nimic ?

          PS. Inseamna ca are dreptate Radu Banciu : L-au criogenat pe nea Nelu ! Saracu'... !
          • +2 (4 voturi)    
            Nu m ar mira ! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:54)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Mai mult sa își lase mustață in semn de solidaritate cu “liderul” încarcerat Liv Jong Un
            • +3 (5 voturi)    
              Daca nu l-au inghetat cu ochelarii (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:26)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              pe nas, pe langa mustata o sa-i creasca si barba, astfel ca la "dezghetare", cand o fi aia, va semana mai curand cu Karl Marx !

              PS. Sper ca i-au pus in buzunarul de la haina si Manifestul Partidului Comunist, in asa fel incat sa nu piarda timpul cu cautatul de materiale propagandistice prin bibliotecile microfilmate ! :)))
              • +1 (3 voturi)    
                Sunt bolshevicii cu Ochii pe Noi (Sâmbătă, 16 mai 2020, 14:57)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                Le ai remarcat Conduita ))))
    • +2 (8 voturi)    
      Di pi la Susheava (Vineri, 15 mai 2020, 23:25)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Maine pleaca, in Rusia, niste rachete pline cu romani, sa adune sparanghel si sa ingrijeasca batrani. Si sa-i trimita felicitari de barba lunga lui Dughin.
      • +3 (3 voturi)    
        In urss se Cultiva Hrishka (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:43)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        “Concurenta” la Sparanghel
  • +36 (74 voturi)    
    Parada Tampeniei. (Vineri, 15 mai 2020, 18:43)

    Marionette [utilizator]

    Sau prostul nu e prost destul daca nu e si fudul, deci iese in fata sa fie vazut.
  • +26 (66 voturi)    
    vai mama (Vineri, 15 mai 2020, 18:44)

    Torreador [utilizator]

    lor de retardati ... astept sa se imunizeze retardatii si sa plece cu picioarrele inainte... imunizati total
    • +2 (8 voturi)    
      ai auzit de perioada de incubatie? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:34)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Torreador

      Pina sa se imbolnaveasca grav, pedeseristii astia or sa contamineze multi oameni normali, o sa avem un nou varf de epidemie!
  • -15 (39 voturi)    
    amaratii astia.. (Vineri, 15 mai 2020, 18:44)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... erau primii care stateau la cutie, cu frica-n oase...
  • +16 (44 voturi)    
    http://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23998858-v (Vineri, 15 mai 2020, 18:44)

    ziy [utilizator]

    sa li se ofere ce isi doresc
    sa fie dusi in suceava
  • +9 (37 voturi)    
    Romania te iubesc (Vineri, 15 mai 2020, 18:45)

    Armelocu [utilizator]

    Dar de la distanta.
  • +39 (73 voturi)    
    Pe langa astia, Catarama e academician !! (Vineri, 15 mai 2020, 18:46)

    deval [utilizator]

    Da duceti-va bre si lingeti clante in Suceava !! Mergeti si luati in brate pe cei infectati ! Practic de azi fiecare isi stabileste masura protectiei in functie de ce vulnerabilitati are !!
    Luptatorii impotriva cipurilor care ii alearga in somn fac manifestatie impotriva Covid ?
    Mergeti naibii la psihiatru , daca nu reusiti cu Covidu, ambuscatilor !! Cereti libertate, fix in ziua in care vi s-a dat , luptatorii de la Maglavid, pana acum , ati stat sub pat, in transee ??!!
    (Vad acolo si niste Ciumati ''celebrii''plus cuvantul ''Front'' din denumire, ma duc direct la Ciuma Rosie ca initiator..........)
  • -38 (70 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 15 mai 2020, 18:48)

    mmagic [utilizator]

    Dar demisia oricum este inutila, pentru ca tot aia vin in loc.

    Insasi imnul nostru national invoca necesitatea pastrarii libertatilor romanilor. As vrea sa-l aud mai des pentru ca are un sens aparte in conditiile acestea.
    Ne reaminteste ca LIBERTATE pentru ca au luptat la revolutie oamenii trebuie pastrat cu sfintenie ... in fata tuturor acestor presiuni externe de ingradire a libertartilor.

    ...
    Cu brațele armate, cu focul vostru-n vine,
    "Viața-n LIBERTATE ori moarte!" strigă toți.
    ...

    Preoți, cu crucea-n frunte căci oastea e creștină,
    Deviza-i LIBERTATE și scopul ei preasfânt.
    • +16 (30 voturi)    
      Libertatea... (Vineri, 15 mai 2020, 19:21)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      ...de a-i imbolnavi pe ceilalti
    • +16 (34 voturi)    
      Creier pane (Vineri, 15 mai 2020, 19:35)

      SuntDeciExist [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      Ce intelegi tu prin libertate? Libertatea de a-i infecta pe ceilalti? Sa confunzi liberatile civice cu datoria de a respecta niste reguli pentru a nu pune viata ta si a altora in pericol, e grav ... spune multe despre nivelul tau intelectual.
    • +4 (14 voturi)    
      Asa, (Vineri, 15 mai 2020, 19:47)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      si???
    • +6 (14 voturi)    
      libertate?! (Vineri, 15 mai 2020, 20:56)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      pai daca vrei libertate d c aperi comunistii din psd?!
    • +3 (5 voturi)    
      Si care ar fi ''scopul''? Sa scapam de mosi ? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:42)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      Sa ''eliberam''bugetul statului de plata pensiilor nespeciale ? Sa scapam de sclavii psd , de supusii indobitociti ai BOR ?
      Vedem -daca vedem-ca stiinta e depasita pe toata planeta ! Vedem ca nu poate da raspunsuri unanime la intrebari care par simple ! Statul nu te opreste sa lingi clante ca sa devi ....''liber'' !!!!!!!
  • +2 (36 voturi)    
    Încărcați toți în dube fără discuții! (Vineri, 15 mai 2020, 18:52)

    Nyk1 [utilizator]

    Destinația: Suceava!

    Sau Mănăstirea Putna, pentru doritori! Vor ajunge și moaștele Sf. Chimen acolo cât de curând!
  • -17 (49 voturi)    
    Sclavi in comentarii (Vineri, 15 mai 2020, 18:59)

    Vv669 [utilizator]

    Protestul este impotriva dictaturii si pro libertate, lingatorilor de bocanci !
    Libertate nu inseamna sa iesi cu hartiuta in buzunar.
    V-a lungit lantul cu cativa metri si sunteti multumiti !?
    • +10 (26 voturi)    
      Fii tu liber in urna. (Vineri, 15 mai 2020, 21:01)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui Vv669

      Dupa ce esti crematorizat. Sau in groapa comuna! Succes!
      • +1 (3 voturi)    
        Ca Bine Ai Grăit ! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:46)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        Amin !
    • +12 (28 voturi)    
      Libertate înseamnă să nu trăiesc cu teama (Vineri, 15 mai 2020, 21:34)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Vv669

      Că iau un virus de la un tampit
      • -6 (16 voturi)    
        teama vine din interior (Vineri, 15 mai 2020, 23:01)

        Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        daca ti-e frica nu are nimeni ce sa-ti faca, o sa mori de prostie inainte sa mori de virus...
        • -2 (2 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 16 mai 2020, 20:10)

          [anonim] i-a raspuns lui Mary80

  • +14 (38 voturi)    
    nu inteleg (Vineri, 15 mai 2020, 19:03)

    traiang [utilizator]

    Chiar nu inteleg Se vede ca este o manipulare psd-ista din moment ce este si Severin marele guru puscariasu Pai singura noastra sansa a fost izolarea la cum am fost luati prin surprindere si cu stocuri 0 ca si ceilalti de prin Europa de altfel si la gradul de dotate medicala aveam morti cu miile asa cum am vazut dezastrul din Italia care numai dovedea cu inmormantarile Sa vezi cum mor si copii cu sindroame necunoscute si tineri intre 20-30 ani sanatosi tun deci fara antecedente si tu sa ceri imunizare naturala nu pot sa spun decat ca izolarea le-a daunat garav sanatatii
  • +3 (27 voturi)    
    dar catarama nu e acolo? (Vineri, 15 mai 2020, 19:03)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Unde e Catarama sa le dea covidul?

    Adica mii de cercetatori cauta in toata lumea un vaccin anti-covid si astia nu il vor? Sunt niste idioti.
    • 0 (10 voturi)    
      Pentru HIV, SARS CoV 1 (Vineri, 15 mai 2020, 23:06)

      Namaste! [utilizator] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      nu s-a gasit vaccin! Nici pentru acest Coronavirus 2 nu se poate obtine un vaccin, intr-adevar...
  • -18 (46 voturi)    
    Guvernul Iohanis & Orban... (Vineri, 15 mai 2020, 19:05)

    mike123 [utilizator]

    ...tupeu sa ne tina in casa doua luni - plus amenzi nesimtite - cind statisticile pe ultimii 5 ani au aratat clar ca nu au fost mai multe decese in 2020 fata de aceasi perioada pe 2015/16/17/18/19.
    Men sana in corpore sano! - si nu prea!
    Cu teoria linguritei de impartasanie au lasat-o moale sa nu supere barbosii BOR!
    Ingineriile sociale ale reprezentatilor romanilor - Iohnis si Orban - testeaza reactia poporului la ingradirea libertatilor!
    • +11 (21 voturi)    
      Corect, (Vineri, 15 mai 2020, 20:34)

      Mascalzone [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      dar nu le ai cu limba latina. Se spune Mens sano in corpore mentosano.
    • +3 (15 voturi)    
      Au fost cu MULT mai multe decese... (Vineri, 15 mai 2020, 22:05)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      ...în țările în care nu s-au luat măsuri rapide de oprire a epidemiei, precum la noi:

      https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#z-scores-by-country
  • +15 (27 voturi)    
    sunt perfect PENTRU incurajarea selectiei naturale (Vineri, 15 mai 2020, 19:07)

    natbl73 [utilizator]

    nu ma intereseaza ca si daca se vor imbolnavi tot pe oculta mondiala si pe big pharma vor da vina, ma intereseaza doar ca numarul celor dispusi, chiar dornici sa ii puna pe altii in pericol sa se reduca.

    succes !!!
    • +13 (19 voturi)    
      ora 21 - au terminat cu "hai liba" asa devreme? (Vineri, 15 mai 2020, 21:05)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

      speram sa fie mai multi...si sa se imbratiseze si sa se pupe toti...
  • +18 (36 voturi)    
    prostii astia (Vineri, 15 mai 2020, 19:18)

    graygoose [utilizator]

    o sa faca focare pe care le vor aprinde prin cartierele in care locuiesc, ce cauta acolo Adrian Severin, Bogdan Stanoevici si avocatul pesedist Dan Chitic? Aceste lepre merita tot dispretul natiunii, cadrele medicale si ceilalti din prima ;linie s-au sacrificat literalmente ca sa tina nebunia sub control si lepadaturile astea vin sa se infecteze in grup cand suna goarna psd sau Putin, prin intermediari, se intel;ege! Sa-i ia draq cu protestul lor cu tot! Mai cara si copiii dupa ei unii...
  • +19 (31 voturi)    
    ! (Vineri, 15 mai 2020, 19:25)

    tudorr [utilizator]

    Sputnik si Antena 3 :)))
    • +12 (20 voturi)    
      egal LOVE (Vineri, 15 mai 2020, 21:55)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      In evenimentul asta vedem infratirea Sputniko-Antenist-ista. Firul rosu care strabate intreaga poveste.
  • -18 (38 voturi)    
    deci daca vreau sa-l dau jos (Vineri, 15 mai 2020, 19:26)

    mmmircea [utilizator]

    pe sica mandolina pentru incompetenta, de vina e propaganda rusa, bravos natiune. De vina sunt ministrii lui incompetenti: violenta alexandru, anisie, catu, baiatul de la mediu care ne minte in fata cu taierile de paduri si in fruntea lor ultimul mohican al generatiei de politicieni 1990, sica mandolina.
    • +3 (7 voturi)    
      detalii (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:39)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Nemtii zic "diavolul sta in detalii", si au dreptate!

      In cazul aceasta, daca demnonstratao dumneavoastra era NUMIA impotriva lui Sica si a lui Ciolannis, de ce nu purtati masti? De ce nu respectati distantarea sociala?
      • +1 (5 voturi)    
        Antena 3 a pregătit acest protest (Sâmbătă, 16 mai 2020, 15:17)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        Arătând imagini cu proteste similare in Franța la o emisiune cu Gâdea ( in urma cu o saptamana / doua )
        CNA ul NU a sancționat Antena 3 in aceasta perioada !

        https://campaniamea.declic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
  • -16 (38 voturi)    
    E bine (Vineri, 15 mai 2020, 19:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... dacă ați invetigat voi că e manipulare rusească, e bine. Manipulati, manipulati...
    • -17 (33 voturi)    
      aggentturili străine (Vineri, 15 mai 2020, 20:00)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      alea care fură Ardealu de la fikusz
      • +14 (24 voturi)    
        Nu.... (Vineri, 15 mai 2020, 20:27)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        astia e oameni seriosi, dom'le. Pai daca a ajuns la miting insusi Adrian Severin, prea-cinstitul. Poate ca a adus si lista cu spioni (asta ca tot iti place tie de Iohannis si furatul Ardealului).

        "Adrian Severin și-a pierdut postul de ministru de Externe, în 1997, de pe urma unui scandal pe care l-a pornit când a declarat public că deține o listă cu șefi de ziare, ziariști și politicieni și șefi de partide care ar fi spioni, pe care, însă, nu a arătat-o niciodată. S-a vehiculat, în presă, că pe lista respectivă ar fi figurat numele lui Dumitru Tinu, Petre Mihai Băcanu, Ion Iliescu, Teodor Meleșcanu, Viorel Sălăgean, Octavian Paler etc."
        • -20 (26 voturi)    
          100 de oameni în piață (Vineri, 15 mai 2020, 21:23)

          di livio [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          și 100 comentarii la articol, dăcît că mă mir...cineva s-a speriat de 100 de oameni...și dacă 100 români spun că-s nemulțumiți, îs făcuți propagandiști ruși...și mai am voie să zic că nu-mi place Iohannis, jo napot?...de cînd m-a amenințat că după Paște o să am înmormîntări...de atunci îl iubesc ca pe Dragnea...cît despre servicii securiste, citește România Curată, Tolo.ro...să vezi cît îs de buni și la ce
          • +11 (17 voturi)    
            "dăcît" mira-te ... (Vineri, 15 mai 2020, 22:19)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui di livio

            .Ai voie sa nu-ul iubesti de Iohannis si sa-ti iubesti borfasii, nu a zis nimeni nu. Oricum stiam asta, V-ati activat.
            • -1 (7 voturi)    
              borfași (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:13)

              di livio [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              cjne nu-l place pe fikusz îi borfaș, corect...asta se învață la cacademia de plagiatori sri...unde-i G Oprea coordonator de doctorate, enteresu național.,,pnl, psd, pdl, tot borfași...borfași îs și ăia care au Hexifarma la ei în curte și nu știu că vinde dezinfectanți diluați către spitale...borfași îs și ăia care tăiau bugetu sănătății în decembrie și măreau bugetele serviciilor securiste...amu aceeași borfași mă țin în casă, nu cumva să se aglomereze spitalele căpușate de firmele securiste...și dacă spun că nu-mi convine ăs făcut troll rus...adevăru-i că sînt soroșist, mă plătește Soroș să-l critic pă fikusz, salvatoru Ardealului...și al șpăranghelului
    • +15 (27 voturi)    
      ... (Vineri, 15 mai 2020, 20:16)

      AM1981 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Pe majoritatea tricourilor sunt litere chirilice, doamna care a filmat are tot felul de snururi cu litere chirilice, probabil in limba rusa. Daca 50% din aia nu sunt rusi si restul ametiti nu stiu ce sa zic. Cred ca nu te uiti unde trebuie...
      • -14 (24 voturi)    
        Teroristii !! (Vineri, 15 mai 2020, 21:12)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui AM1981

        Cred că și apa e otrăvită. Cumva trebuie reinstaurată diktatura Fikuszului, nu? Mai sunt bani de sifonta.
        • +5 (13 voturi)    
          Nu mai sunt .. (Vineri, 15 mai 2020, 22:20)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

          . ca i-a luat dracnea pe toti.
      • +3 (5 voturi)    
        Colegii lui Valeri kuzmin (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:48)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui AM1981

        De la Kiseleff 6
        MAE sa ii dea jet la Mujic
  • +10 (38 voturi)    
    O adunatura de stresati (Vineri, 15 mai 2020, 19:32)

    andipetre [utilizator]

    ...obsedati de conspiratii, care nu mai stiu ce sa faca si se aduna in strada. Au si ei problemele lor...

    Dar nu imi place nici stilul partinitor cu care pune HN stirea. Inca din titlu ne formeaza o opinie, toti ametitii lumii sunt acum sunt organizati de rusi si antivaccinisti. Hai sa nu inlocuim o teorie a conspiratiei (cea din capul lor) cu alta, de-a noastra... Pastrati-va verticalitatea, dati stirea profesionist si impartial si ne formam noi opinia, ca nu suntem idioti.
    • +3 (9 voturi)    
      corect, dar (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:42)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Corecta observatia adresat lui HN, dar si dumneata mi gresesti, chiar in titlu:

      "O adunatura de stresati"

      care stresati? Dupa doua luni de izolare, stresat sunt si eu, dar ca sa iesi in piata fara masca, sa te inghesui cu alti oameni, trebuie sa fii nu stresat, ci batut in cap, rau, rau de tot, adica pe-de-se-rist!
  • +25 (35 voturi)    
    severin (Vineri, 15 mai 2020, 19:38)

    panduru [utilizator]

    nu pierde nicio ocazie sa demonstreze ce lichea este
  • +21 (33 voturi)    
    neomul sfinteste locul = adrian severin, infractor (Vineri, 15 mai 2020, 19:39)

    Antenistontel [utilizator]

    adica pesedist!
  • +17 (31 voturi)    
    E cool tipa (Vineri, 15 mai 2020, 19:40)

    ranuhasu [utilizator]

    Premiul Darwin, pisi
  • -13 (35 voturi)    
    ehe (Vineri, 15 mai 2020, 19:50)

    cucuveauamov [utilizator]

    se intoarce roata, mai sunt si alti tineri frumosi si liberi
    • +9 (19 voturi)    
      Ăștia (Vineri, 15 mai 2020, 21:54)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sunt fara minte
    • +7 (9 voturi)    
      Tot timpul se intoarce.. (Vineri, 15 mai 2020, 22:21)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      . s-a intors si dupa ce tinerii vostri frumosi ieseu in strada alaturi de badea si cei de la latrine. Era frumos atunci, asa-i?
  • -1 (27 voturi)    
    Da! (Vineri, 15 mai 2020, 19:50)

    jcjc [utilizator]

    ELIBERAȚI BUCUREȘTIUL!

    ELIBERAȚI SUCEAVA!
  • -8 (26 voturi)    
    ... (Vineri, 15 mai 2020, 19:56)

    Andrei_Buc [utilizator]

    this small get together was brought to you by pUTIN via Sputnik :))

    tre sa te gandesti cand alde anti vaccinisti + psdisti + vedete sputnik sunt pe rol, covid must be real :)
    • +14 (22 voturi)    
      la rusi n-are legatura cu covidu (Vineri, 15 mai 2020, 21:16)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei_Buc

      acolo se moare de ciroza, otravit cu plumb, tetanos de la cutit sau demonstrarea atractiei gravitationale

      covidu e constatat doar la autopsie
  • -6 (32 voturi)    
    Protest impotriva guvernului (Vineri, 15 mai 2020, 19:56)

    Ibit [utilizator]

    Iohannis nu a venit sa-i sustina ?
  • -10 (38 voturi)    
    Wow, liderul Rezist e pro-rus (Vineri, 15 mai 2020, 19:59)

    copci [utilizator]

    O zi istorica asadar astazi, aflam ca insusi liderul #Rezist e pro-rus. Cum s-a intors lumea cu susul in jos.
    • +17 (23 voturi)    
      Severin lider? (Vineri, 15 mai 2020, 21:18)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui copci

      asta nu duce nici juma de litra de distilat de pufoaica
  • -16 (36 voturi)    
    He he (Vineri, 15 mai 2020, 20:08)

    Gigi Kent [utilizator]

    Tinerii frumosi si liberi sunt bine doar daca sunt sustinuti de Soros? Daca sunt sustinuti de Sputnik nu mai sunt bine?
  • -11 (37 voturi)    
    In Romania inca mai exista democratie (Vineri, 15 mai 2020, 20:10)

    galeo [utilizator]

    Bravo bucurestenilor cu spirit civic si liber
  • -14 (36 voturi)    
    He, he, he, sunt toti niste infiltrati rusi ..... (Vineri, 15 mai 2020, 20:19)

    KTerinca [utilizator]

    .... conform pupincuristilor iohannisti.
  • -17 (39 voturi)    
    Ciuma galbena (Vineri, 15 mai 2020, 20:41)

    sigint [utilizator]

    Sclavii ciumei galbene Iohanniste fac spume de ciuda. Astia au iesit ca nu mai cred in vrajeala pandemiei si nu mai vor arestul impus de Iohannis cu degetul lui in aer! Daca respectau constitutia hotii de la penele nu era o mare problema! Daca vie Gorghiu si zice ca se incalca CONSTITUTIA fiindca e un artificiu acceptat atunci ciuma galbena trebuie si ea sa plece!
    • +6 (24 voturi)    
      voi (Vineri, 15 mai 2020, 20:57)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui sigint

      sunteti atat de prosti ca nici un slogan nu sunteti in stare sa inventati...
      la voi o sa fie placute rusesti, nu suedeze, corect?!
      • -1 (7 voturi)    
        Who give a shit? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:18)

        sigint [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Indiferent de ce doresti tu sau eu economia o sa va puna la oamant pe toti. Saracia si falimentele nu dau 2 bani pe vrajeala voastra de pe forumuri. Abia astept intrarea in incapacitate de plata si revoltele pe drumuri... fomica are legile ei nescrise de mii de ani! Atunci si doar atunci rahatul varsat pe mita data de Orban betivul ridicol trusturilor de "presa" se va intoarce impotriva lui! Ciuma galbena difera doar la culoare in rest e la fel de eficace!
    • +11 (25 voturi)    
      Vrajeala (Vineri, 15 mai 2020, 21:29)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui sigint

      Nu comentez la chestia cu politica fiindca nu ma intereseaza nicio tabara, galbena, rosie sau de alta culoare
      Dar cand spuneti "vrajeala pandemiei" inseamna ca toate persoanele infectate resecetiv cele moarte din cele peste 210 + tari sunt fictiuni si nu exista, ca toti doctorii si cercetatorii de pe tot mapamondul sunt mincinosi si prinsi intr-o uriasa conspiratie: americani, rusi, chinezi, europeni etc.
      Chiar nu aveti simtul masurii cand spuneti astfel de enormitati ?
      • -3 (11 voturi)    
        Buna dimneata! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:46)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Beta Alfa

        Acum abia ati vaut asta??

        Sigur ca da, intr-o democratie oamenii au tot dreptul sa protesteze impotriva Guvernului sau a Presedintelui, dar pedeseistii nu au protestat doar impotriav lui Sica si a lui CIolannis, ci impotriva masurilor luate pentu combaterea pandemiei!

        Pentru ei, NU EXISTA coronavirus, nu exista milioanele de infectati si sutele de mii de morti!
  • +14 (30 voturi)    
    ar fi bine... (Vineri, 15 mai 2020, 20:41)

    minus [utilizator]

    in Bucuresti sa fie doar vreo 100 de prosti. Dar astia sunt doar prostii curajosi. E un numar corect, la urma urmei.
  • +17 (25 voturi)    
    Adrian Severin. (Vineri, 15 mai 2020, 20:51)

    anton_carpati [utilizator]

    Un om cunoscut a fi corupt, în toate limbile Uniunii Europene.
  • +16 (28 voturi)    
    ciuma rosie (Vineri, 15 mai 2020, 21:14)

    NOTORIOUS [utilizator]

    covid ul mai trece, ciuma rosie ramane inradacinata in mentalitatea poporului
  • -5 (23 voturi)    
    propaganda (Vineri, 15 mai 2020, 21:25)

    exis [utilizator]

    nu inteleg. vorbiti de persoane sprijinite de propaganda rusa dar amintiti, apoi, de unul dintre ei ca fiind unionist. cine dezinformeaza pe cine?
  • +11 (21 voturi)    
    Se pare ca ... (Vineri, 15 mai 2020, 21:30)

    SoulRider [utilizator]

    ....e o adevarata invazie a trolli-lor pe HN. Ma uit la comentarii si nu-mi vine sa cred! Ce plm (people love me) se intampla HN?
    • +9 (19 voturi)    
      De acord ca sunt cativa trolli (Vineri, 15 mai 2020, 22:29)

      bcsb [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

      ... dar sunt putini, se tot repeta: mazeta, cucuveauamov, di_livio, si inca vreo 2-3. Uneori mi-i mila de ei...
    • -4 (8 voturi)    
      HOTNEWS (Vineri, 15 mai 2020, 23:29)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

      Ce ai dori sa faca HN? Sugereaza, poate ti se indeplineste dorinta, macar propui ceva...
    • +2 (8 voturi)    
      Nu cred ca sunt troli (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:01)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

      mai degraba ei exista pentru entertraiment. O suita de pareri unanime ar fi tare plictisitoare. Contraria contratiis curantur. Ei sunt cei care scot adevarul din tine. te fac sa argumentezi. Sau nu.
  • -1 (17 voturi)    
    În România nu avem încă stare de alertă (Vineri, 15 mai 2020, 21:36)

    hic sunt leones [utilizator]

    deci domnii - indiferent ce aleg să susțină - pot face absolut tot ceea ce puteau face în februarie.
    Abia când intră în vigoare legea discutăm de altă situație juridică, dar până atunci polițiștii care ar împiedica un protest pașnic ar comite o infracțiune.
  • -4 (30 voturi)    
    obsesia anti-rusa e deja penibila (Vineri, 15 mai 2020, 21:55)

    srpc [utilizator]

    orice rahat comit occidentalii, hopa, Ivan e de vina! nu, bah, de vina e, cel mai adesea, Johann, John sau Jean, ca sa fim bine intelesi
  • -4 (28 voturi)    
    Cifre statistice decese in RO (Vineri, 15 mai 2020, 22:09)

    mike123 [utilizator]

    Statisticile pe ultimii 6 ani au aratat CLAR ca nu au fost mai multe decese in 2020 fata de aceasi perioada pe 2015/16/17/18/19.
    Asa ca mai usor cu vrajeala Iohanist PNL-ista!
    • +7 (15 voturi)    
      hmm... (Vineri, 15 mai 2020, 22:24)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      Anul asta pana acum stam bine si pt ca a scazu
      marul de decese datorate accidentelor de circulatie !

      PS. Dar sa lasam asta Mai bine povesteste-ne ce ati mai strigat prin piata pana sa va cheme parintii acasa pentru ca se intuneca !
      • -4 (4 voturi)    
        Cum ce au strigat ? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Moscova Nu Crede In Lacrimi ( și Covid ) !!!
        Nu s a auzit la tine ))))
    • +8 (20 voturi)    
      Nu au fost tocmai datorită lockdown-ului (Vineri, 15 mai 2020, 22:40)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui mike123

      Dacă nu s-ar fi făcut nimic și s-ar fi murit pe capete ca-n Italia sau mai nou în Brazilia, tot voi ați fi urlat că PNL-ul comite un genocid împotriva poporului!
      • +3 (3 voturi)    
        Orice ai face (Sâmbătă, 16 mai 2020, 14:51)

        Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        Atunci cand ai putea politica vei avea dusmani si opozitie. Nu ai ce sa le faci. Nici eu nu sunt de acord cu toate masurile luate.. dar recunosc faptul ca nu cred ca si ar fi asumat cineva riscul de a nu lua aceste masuri. Indiferent de culoarea politica, masurile ar fi fost aceleasi. Cine iese si zice altceva este doar un oportunist si ipocrit.
  • -5 (21 voturi)    
    Hmmm (Vineri, 15 mai 2020, 22:15)

    Sah [utilizator]

    Cand tropaiau hastagistii prin piata in demonstratii neautorizate totul era ok, luptau pentru ''democratie'' si ''statul de drepti''!
    Acum insa, daca oamenii protesteaza ca si cei din SUA, Franta, Germania, etc, gata...sunt cu propaganda rusa!!
    Cum puteti fi atat de incorecti?
    Acum serios, chiar unii pot minti fara nicio jena?!
  • 0 (14 voturi)    
    secera si ciocanul (Vineri, 15 mai 2020, 22:39)

    Levellers [utilizator]

    lucreaza pentru ne-ganditori ai astei lumi
  • -6 (22 voturi)    
    CCCP susținea vaccinările (Vineri, 15 mai 2020, 22:42)

    Nyk1 [utilizator]

    Deci nu poate fi vorba de propagandă rusă aici.
    • +5 (9 voturi)    
      Sugerezi ca ar fi bullshevini de rit chinezesc? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:32)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Specifica!!!
      • +4 (6 voturi)    
        Acuma Siberia este Regiunea unde (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:52)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Limba Chineza ii Limba Oficială ( ceva de genul acesta a vrut sa spună )
  • +14 (28 voturi)    
    astia care spun ca virusul nu exista... (Vineri, 15 mai 2020, 23:04)

    GabiAlex [utilizator]

    ar trebui sa fie dusi in spitale si sa fie pusi la munca, sa ii ajute pe asistentii medicali care isi risca viata pentru ca au minte si suflet. Din moment ce ei cred ca virusul nu exista, inseamna ca nu sunt in pericol.

    Iar la iesire, pot sa se duca sa bea o bere cu cei care sustin ca pamantul este plat.
  • -6 (10 voturi)    
    preferabil (Vineri, 15 mai 2020, 23:09)

    TrickyWicky [utilizator]

    Ar fi o contramanifestatie a vaccinistilor
  • -1 (13 voturi)    
    Deziderat iluzoriu, vaccinul... (Vineri, 15 mai 2020, 23:11)

    Namaste! [utilizator]

    Nu e posibil, cum nici pentru primul CoV nu exista vaccin, s-a incercat dar fara rezultat.
  • -5 (19 voturi)    
    cica (Vineri, 15 mai 2020, 23:25)

    kniffe [utilizator]

    adunarea publică este ilegală...ne spun jandarmii
    GRESIT
    E la fel de legala ca cele din februarie, ca cea din 10 august.
    Doar nu vreti sa ne spuneti ca Iohannis a participat la o demonstratie ilegala ???? si multi altii...
  • +3 (11 voturi)    
    Ăi de s-or strâns acolo... (Vineri, 15 mai 2020, 23:30)

    Gabu [utilizator]

    ...ar fi trebuit izolați și ținuți în carantină 14 zile chiar acolo având toată libertatea de-a protesta cât doresc pe parcursul celor două săptămâni!
  • -8 (18 voturi)    
    Sunt apolitic, nici prorus, nici pro psd, (Vineri, 15 mai 2020, 23:41)

    mmagic [utilizator]

    Ca dovada ca oamenii aia nu sunt nebuni sunt toti oamenii care in fiecare moment ii vezi pe strada cum vor sa isi dea jos mastile sau vor sa nu le poarte deloc, si sunt foarte multi, vor sa mearga pe oriunde cand li se permite, in parcuri care au fost pline, la piata.

    Daca nu gandesti la fel ca altcineva asta nu inseamna ca celalalt este prost pentru ca nu gandeste la fel ca tine.

    Inseamna doar ca trebuie se ne acceptam asa cum suntem si asta este rolul democratiei si al drepturilor omului si al liberatilor, altfel calea catre totalitarism este larg deschisa si am avut degeaba revolutia. Ma intreb unde sunt revolutionarii?

    Daca ca tu esti complet incapabil sa vezi si perspectiva lui si nu poti sa ii dai si lui cat de cat dreptate din perspectiva lui, inseamna ca probabil tu esti prostul.

    Toti astia care vedeti in jur nu mai ProRusi, numai PSD-isti, numai PNL-isti, numai Nebuni si numai Prosti.

    Facteti si voi un efort intelectual si incepeti si voi sa ganditi, sa nu mai puneti in aceeasi oala, in oala PDS, in oala ProRus, in oala prostilor, in oala nebunilor, pe cineva care nu este de acord cu parerile voastre.

    Eu nu sunt niciunl din astea si cu toate astea ii inteleg pe cei care au iesit in strada sa protesteze contra pierderii liberatilor.

    In acelasi timp va inteleg si pe voi pisati de frica virusului, ca si mie imi e frica si inteleg ca va cacati de frica pe voi doar ca reactia asta la virus este exagerata, la cate de putine victime sunt efectiv si face mai mult rau decat bine. Cateodata trebuie sa punem in balanta, ce e bun si ce e rau in ce facem si cel mai adesea daca aveti o gandire buna, s-ar putea sa fie toate optiunile rele si trebuie ales raul ceva mai mic.

    Aici alegem intre a muri 3% din populatie ceva mai reped si a ne pierde libertatile si a ne ruina economia.

    Incerati si voi sa nu mai fiti asa de categorici si sa politizati totul, chit ca sunteti membri ai unor partide si ca vreti le faceti jocurile, reveniti pe pamant.
    • +3 (11 voturi)    
      Raspuns (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:25)

      Beta Alfa [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      Vorbiti de "pierderea libertatilor" dar definiti-le va rog ca nu este deloc clar.
      Sper ca nu sunteti dintre aceia care zic ca regimul actual ( PNL, PSD nu conteaza ) este la fel precum cel al lui Ceausescu sau cel din Coreea de Nord.
      Ce handicap mental sever au aceia care afirma asa ceva, este de-a dreptul uimitor.

      Referitor la moartea a 3% din populatie este foarte usor sa vorbesti de moartea ALTUIA.
      Haideti sa facem in Romania un referendum sa aleaga poporul: a) sa moara 3% din populatie sau b) sa stam in carantina 2 luni. Sunt curios care ar fi rezultatul
      • 0 (10 voturi)    
        Hmmm (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:37)

        Sah [utilizator] i-a raspuns lui Beta Alfa

        Care 3% decedati?

        1).1000 din 20 milioane, cat reprezinta?

        2).Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a făcut o dezvăluire cu adevărat explozivă joi seara. Acesta a declarat că 87% din cei decedați în ultima săptămână, în România, au avut comorbidități. De aici rezultă că doar 13% din morții raportați de Grupul de Comunicare Strategică în ultimă săptămână au avut doar coronavirus.
        PS. Sa lasam miturile...sa vedem adevarul.
        • +1 (7 voturi)    
          speranta de viata (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:19)

          GabiAlex [utilizator] i-a raspuns lui Sah

          Tatal meu are diabet, Statistic, la varsta lui mai are o speranta de viata de putin peste 5 ani.

          CINE ESTI TU ca sa decizi ca acesti cinci ani de viata ai tatalui meu pot fi sacrificati pentru ca nu nu vrei sa porti o masca inca cateva luni ?

          Multi oameni se cred dumnezei in ziua de azi.
          NU SUNTETI.
    • +6 (8 voturi)    
      Perfect de acord, am ales (Sâmbătă, 16 mai 2020, 10:48)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      Tu intri in aia 3 la suta, eu imi pastrez libertatile.
      Asa ruinata cum e, economia Romaniei a avut crestere in primul trimestru. Va imaginati ce era daca nu era ruinata?
  • 0 (14 voturi)    
    E grav....sau nu e... (Sâmbătă, 16 mai 2020, 0:13)

    MIKI@ [utilizator]

    Înseamnă că "e foarte bine" în România şi toată lumea e fericită, mulţumită şi cetăţenii au înţeles situaţia pe deplin/sau nu, dacă doar cca. 150-300 de oameni au mai găsit ceva de comentat în P-ţa. Victoriei. Iar comentariile/criticile ar fi trebuit să se refere la starea de fapt globală nu doar din România! Pandemia spontană/inventată/lansată/etc este la nivel planetar, iar măsurile luate au fost aproape similare în toate ţările, nu doar aici.
  • +9 (17 voturi)    
    Mergeti dragilor la terase (Sâmbătă, 16 mai 2020, 1:41)

    ctrlm [utilizator]

    si mancati libertate pe paine. Dar daca peste 2 saptamani va aratati la UPU si vi se spune ca nu sunt locuri in spital, dupa aia tot Iohannis e de vina?
  • +8 (16 voturi)    
    150 de nebuni... (Sâmbătă, 16 mai 2020, 4:48)

    Seby30 [utilizator]

    Astia sunt cei care agita spiritele pe facebook. Sunt niste fiinte care au creierul prajit.
  • +1 (13 voturi)    
    Sinergia faptelor ai va fierbe in suc propriu. (Sâmbătă, 16 mai 2020, 6:00)

    Alex735 [utilizator]

    "Protestele pana la un anumit punct sunt un lucru pozitiv, o dovada vie ca democratia functioneaza."
    Dar cu conditia sa nu schimbe orientarea Romaniei as mai adauga eu. Adica revenim la eternul Caragiale.
  • +8 (16 voturi)    
    saracii de ei (Sâmbătă, 16 mai 2020, 6:20)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    oameni seriosi si tineri si mai in varsta care sunt rupti de lumea asta. Era o fatuca la tv tanara draguta care ziceai ca vorbeste sub hipnoza. Nu credeam ca sunt deraiati in halul asta.
  • -4 (16 voturi)    
    pro-ruși? pe bune? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:00)

    Toni_Romania [utilizator]

    Stalin zicea de orice rus care protesta contra guvernului bolșevic că este... terorist.
    Așa și minuntații democrati de azi - oricine urlă contra Marii Finanțe, sau contra agendelor Globaliste, gata, este pro-rus.
    Maniheism stil Ana Pauker.
    • +4 (6 voturi)    
      E complicat (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      Sa îți explice cineva
      Mai bine lasă o așa
  • +3 (11 voturi)    
    e nevoie si de prosti dupa cum se vede (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:44)

    Coresponedntu [utilizator]

    daca toata lumea ar fi inteligenta si ar avea discernamant, nu am putea face distinctie intre bine si rau, intre inteligent si prost, vorba lui CTP.... pacat de eforturile medicilor si asistentilor, de suferinta pacientilor si sacrificiile tuturor...
  • -3 (13 voturi)    
    Protest in Piata Victoriei 15 Mai (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:45)

    Ibit [utilizator]

    Ce a facut MAI - ul cu Vela in frunte ?
    Au stat toti si au asteptat verde de la Cotroceni ?
    Daca manifestatia era interzisa , de ce nu s-au luat masurile legale necesare pentru a-i dispersa pe protestatari ?
    La fel s-a procedat si in cazul celor veniti din tarile " rosii " care au fost lasati sa-si faca de cap , fara sa fie deranjati , decat dupa ce au infectat comunitati intregi .
    Asta este Romania " nooormaalaa " a lui Iohannis ?
  • +4 (10 voturi)    
    dimocrătura (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:00)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Au uitatără să-i mobilizeze la protest şi pe fraţii cu Pământul plat!
  • -2 (12 voturi)    
    Si inca ceva! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:11)

    Alui [utilizator]

    Multi au fost infectatati din Febriarie-Martie si s-au vindecat. Sunt imuni si nu transmit boala! De ce sa fie restrictionati? De ce sa nu se intoarca la munca?
  • -2 (12 voturi)    
    Din titlu, protestul este sustinut de (Sâmbătă, 16 mai 2020, 9:21)

    xrogo [utilizator]

    persoane promovate intens de propaganda rusa, mai jos, la protest a participat si Gorge Simion, un activist unionis controversat, e frumos, daca si propaganda rusa sprijina unirea cu Moldova, atunci sigur se va face, sau e un fake?
    • +4 (12 voturi)    
      @xgroho!E liber la plimbare prin Piata Victoriei (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:25)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      A fost si Ceausescu pe-acolo si Poponet ! Gagicute de pe la tv care apucasera sa se botoxeze dimineata si seara isi scosesera boturile la plimbare !

      PS. Ce dracu, fii mai relaxat ! Nu lua totul ca pe o sarcina de serviciu ! Clatesteti ochii ! :))))
      • +5 (7 voturi)    
        Cred ca nu ai știință (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:55)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Cine ii @xgroho , “ieste Mircea Badea Chiar Iel”
        Nu glumesc ! L am dibuit acum doi ani !
        • +4 (4 voturi)    
          Aaaa... bine ca-mi zisesi ! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:40)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Atunci nu-l mai pun sa-si clateasca ochii ca-l indoaie Carmen, nevasta-sa !

          PS. Am vazut-o facand exercitii de forta ! Ii da clasa ! Se pune bruma pe Mircica si se scofalceste rau de tot cand face Carmela tractiuni la bara ! :)))))))))
    • -2 (16 voturi)    
      Nu ai inteles (Sâmbătă, 16 mai 2020, 11:34)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Nu pupi si nu aplauzi iubitorii de hartii comuniste, esti rus, trol sputnic cremlin psd dragnea orfani etc.

      Esti aplaudac pupator de dosuri guvernamentale, te umpli de plusuri...de parca ar conta la ceva.

      Daca iubesti cu adevarat Ciolanisul, deja aplaudacii se dau la glume cu tine , cumva de bun venit in gasca.

      Daca zici ceva de bine de PSD, sa te fereasca Sfantul, nu mai scapi...(nu ca ar fi ceva anume de bine de zis). Cam asa sta treaba cu pupatorii pe aici.
  • +3 (19 voturi)    
    protest (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:01)

    nicoR [utilizator]

    - daca protestezi impotriva PSD, rusi, chinezi, mai nou PNL (adica USL), e ok ..
    - daca protestezi impotriva nedreptatilor sociale, esti comunist, rusofon, chinezofon, sau ce mai vrei tu
    - daca estu cu ecologia, esti de stanga, adica ceva rau, iar rusofon, comunist, etc
    - daca vrei scoli si spitale gratuite, la fel rusofon, sovietic, pufoaica,, ce mai vrei
    - daca vrei drumuri si autostrazi, esti nebun la cap, ... nu s-a gasit inca legatura cu rusii, comunistii
    - numai daca prea maresti wall streetul atotputernic, adica camatarii lumii, democratita amerloaca, in care legea este daca stai capra, sabia nu taie, dai peste 2% la industria de bombe amerloaca - adica dijma, atunci e OK
    • 0 (12 voturi)    
      Dijma (Sâmbătă, 16 mai 2020, 13:03)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui nicoR

      Grosul dijmei tine de UE, de acolo vin niste bani si pleaca si mai multi...

      Prima data cand Trump l-a chemat pe Ciolanis si i-a dat de platit 4 miliarde de usd, vazandu-l ca pleaca acasa bucuros, dupa 3 luni l-a mai chemat odata si i-a mai dat inca 7 miliarde pe diverse chestii tot cu armament...aaa era sa uit si o sapca. A plecat de data asta si mai bucuros...

      Cand te uiti la el zau ca iti vine sa tai o factura sa o plateasca. Inspira seriozitate nemteasca...
  • +3 (21 voturi)    
    Adevarul e ca libertatile au fost atacate (Sâmbătă, 16 mai 2020, 12:08)

    PrivireCritica [utilizator]

    Realitatea e ca a fost incalcata constitutia, libertatile au fost si sunt inca incalcate. Sa lasam de o parte exagerarile cu vaccinul, e o tema falsa promovata de Arafat. Raed Arafat sa-si vada de ambulantele lui si sa nu uite ca populatia i-a salvat curul, stand in casa, acum sa nu creada ca e mare guru. El ar vrea sa fie singur pe sosele , cu girofar si mereu la televiziuni. Fiecare sa-si vada de treaba si lasati populatia in pace . Vine si vremea examinarii deciziilor luate inainte si dupa pandemie si nu cred ca o sa le fie bine. Arafat e de vreo 10 ani si nu a fost deloc pregatit, statul a pierdut miliarede ca sa acopere incomptetentii din sanatate si situatii de urgenta.
  • +1 (9 voturi)    
    1 deces la 20000 de romani (Sâmbătă, 16 mai 2020, 14:07)

    mike123 [utilizator]

    Conform cifrelor guvernului au murit de COVID peste 1000 de persoane (multe cu comorbiditati grave) la 20 milioane de romani!
    Guvernul a tot dat ordonante militare, a inchis romanii in case, ne-a incalcat drepturile, dar nu indrazneste sa supere BOR-ul in cazul linguritei de impartasanie, care este un factor clar de contaminare si transmitere a infectiei!
  • -2 (12 voturi)    
    stiu ca n-are rost sa mai postez si eu, dar (Sâmbătă, 16 mai 2020, 14:28)

    iodixit [utilizator]

    nu le-a zis nimeni la oamenii astia ca sint penibili?
    si asa penibili cum sint, au dreptul sa protesteze si sa scandeze ceea ce cred fara sa fie afumati si batuti de jandarmerie. este dreptul lor, si cei care nu cred in ce scandeaza ei. trebuie sa le ia apararea!
    • +1 (13 voturi)    
      Recitește comentariul tau (Sâmbătă, 16 mai 2020, 15:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      Apoi întreabă te : ce revendicări au ? Ei ! Protestarii ! Vei constata ca NU au revendicări unitare ! Au venit pentru ca Li s a spus sa “protesteze” !
      • -1 (9 voturi)    
        DEMOCRATIE (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:11)

        iodixit [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        asa se numeste despre ce am scris.
        chiar daca sint penibili, sau trolli urss, tot au dreptul asta! nu prea inteleg ce vrei tu de fapt, sa-i iei la bataie ca sa-i alungi din piata? cu ce esti mai bun decit ei in cazul asta?
        • +1 (11 voturi)    
          Cauza Lor Este Interesul Cetatii ? (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:34)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

          Democratia Presupune ca Cetatea Sa Castige ! Nu o sama de Indivizi !
          Cuvantul Democratie are Atat Spiritul in In Chestiuni De Masa pentru Mase de Oameni ! Nu pentru UN GRUP ESTIC de Interese !
          Panimaiesh ?
          • -2 (2 voturi)    
            DEX (Duminică, 17 mai 2020, 12:01)

            iodixit [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Concepție politică potrivit căreia puterea trebuie să fie exercitată de către popor.

            acolo sint si eu si tu si ei!
            faptul ca putem discuta noi doi liber despre asta si ei sa-si exercite drepturile, inseamna ca traim in democratie.
            cu tenta balcanica, admit, dar totusi democratie.