VIDEO Românii au sărbătorit ”Revelionul” la ieșirea din starea de urgență: Focuri de artificii în cartierele Bucureștiului

de DG     HotNews.ro
Vineri, 15 mai 2020, 8:58 Actualitate | Coronavirus


Focuri de artificii in Bucuresti
Foto: YouTube
La miezul nopții, în mai multe cartiere din București, oamenii au marcat ieșirea din starea de urgență impusă pe fondul pandemiei de coronavirus cu focuri de artificii.

Românii au ținut să marcheze astfel trecerea de la starea de urgență care i-a ținut în case timp de două luni și asta, în pofida faptului că, în mare parte, restricțiile impuse pentru combaterea răspândirii coronavirusului rămân în vigoare și de săptămâna viitoare, iar viața este departe de a reveni la normalitatea cunoscută înaintea crizei.

Oamenii vor fi obligați să poarte măști de protecție în spațiile publice închise și în mijloacele de transport public, să păstreze distanța socială, terasele, restaurantele, barurile și cinematografele rămân în continuare închise, la fel și sălile de sport. În schimb, sunt deschise parcurile și declarația pe proprie răspundere va fi necesară doar pentru deplasările în afara localității.

Imagini care surprind focurile de artificii în Cartierul Balta Albă au fost publicate pe pagina de Facebook a Rezistenței Urbane.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9680 vizualizari

  • +15 (25 voturi)    
    ne bucuram noi, dar (Vineri, 15 mai 2020, 9:17)

    moka [utilizator]

    cred ca vom avea un val 2 de toata frumusetea
    • -2 (12 voturi)    
      Sau poate nu (Vineri, 15 mai 2020, 9:24)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Pe ce te bazezi?
      • +3 (9 voturi)    
        Pt ca in toamna / iarna (Vineri, 15 mai 2020, 10:24)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        SARS se va suprapune peste o epidemie de gripa sezoniera. Iar oanenii vor avea de luptat cu doua infectii virale simultane.
      • +2 (6 voturi)    
        In plus (Vineri, 15 mai 2020, 10:27)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        Niste tuse si simtit rau, pentru a avea medicatia corecta inseamna testare COVID. Se vor crea cozi la centrele de testare si astfel o raspandire eficienta intre cei care vor iesi negativ la un test fresh pt ca tocmai au luat virusul de la ceilalti.
    • +3 (9 voturi)    
      Avem o atitudine (Vineri, 15 mai 2020, 9:37)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Foarte periculoasă
    • -5 (9 voturi)    
      poate nu te-ai prins, (Vineri, 15 mai 2020, 9:55)

      ContHotnews [utilizator] i-a raspuns lui moka

      dar asta e tot scopul.
      • +4 (6 voturi)    
        nu-s chiar atat de inteligent (Vineri, 15 mai 2020, 10:56)

        moka [utilizator] i-a raspuns lui ContHotnews

        lumineaza-ne
  • +3 (11 voturi)    
    Sper sa le aprinda .... (Vineri, 15 mai 2020, 9:19)

    Marionette [utilizator]

    ... si prima groapa comuna cu 1000 de oameni din Bucuresti din toamna.
    Si sa multumeasca PSD care i-a "salvat" de carantina!
  • +5 (13 voturi)    
    tarani... (Vineri, 15 mai 2020, 9:33)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. de oras.
    • +4 (4 voturi)    
      oare de ce .... (Vineri, 15 mai 2020, 18:29)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      nu s a facut , niciodata" in tara aia , un recensamint care sa spuna clar care procent e mai mare : cel al hotilor sau al imbecililor.....oricum , adunate , constituie majoritatea celor care formeaza poporul ala....
  • +7 (17 voturi)    
    prostia omoneasca (de fapt romaneasca) (Vineri, 15 mai 2020, 9:41)

    liviu_ [utilizator]

    in toata splendoarea ei!

    inca odata ni se confirmata ca multor romani nu le pasa de respectarea legilor, recomandarilor si de grija celorlalti mai vulnerabili decat ei!

    daca virusul asta nu isi slabeste raspandirea la caldura, suntem mancati si o sa avem valu 2 !
  • +1 (9 voturi)    
    Am invins (Vineri, 15 mai 2020, 10:09)

    robyzs [utilizator]

    Am învins, următoarele artificii vor fi când PNL va impozita Pensiile Speciale la 30 de zile de la guvernare, asa cum a promis in campania electorala de acum 6 luni.
    • +4 (6 voturi)    
      Cine poate sa faca legi? (Vineri, 15 mai 2020, 13:16)

      radu222 [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      Domnule, sper ca ai observat ca Guvernul nu sta degeaba si chiar misca lucrurile. Cei care se pare ca nu-si gasesc de lucru sunt parlamentarii, ar putea ei sa se ocupe de pensiile speciale. Se pare ca ar cadea chiar in obligatia lor sa faca legi, daca nu ma insel.
  • +2 (2 voturi)    
    au fost sanctionati (Vineri, 15 mai 2020, 15:35)

    Levellers [utilizator]

    aia (cu ingaduinta le spun asa) care au facut asa ceva ?
  • 0 (0 voturi)    
    Popor de sălbatici (Sâmbătă, 16 mai 2020, 8:22)

    mr_mojo [utilizator]

    Ne cam meritam soarta.
    Nu, nu e despre noroc și puterile oculte. Uite, e la noi; și la noi a fost tot timpul problema