OMS: Pulverizarea de alcool sau de clor pe tot corpul nu omoară virusurile care au intrat deja în organism

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 27 aprilie 2020, 13:33 Actualitate | Coronavirus


Coronavirus
Foto: OMS
Pulverizarea de alcool sau de clor pe tot corpul nu omoară virusurile care au intrat deja în organism, arată Organizația Mondială a Sănătății. Sfatul specialiștilor OMS este să folosiți aceste substanțe doar conform indicațiilor din prospect sau de pe etichetă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1790 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Real Donald Trump (Luni, 27 aprilie 2020, 13:37)

    un domn [utilizator]

    A Aflat ?
    • +2 (4 voturi)    
      Este bine că a aflat OMS (Luni, 27 aprilie 2020, 14:49)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Tot așa cum au aflat că virusul se transmite de la om la om la o lună după ce au fost informați.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu e bai, noi injectam. (Luni, 27 aprilie 2020, 13:38)

    Lok [utilizator]

    Dar e sigura ca OMS a tradus corecta indicatia din Chineza? S-ar putea sa se fi pierdut ceva din cauza topicii.
  • +2 (2 voturi)    
    Sigur (Luni, 27 aprilie 2020, 13:43)

    Orpheus [utilizator]

    Pentru a omori virusurile din interior, alcoolul trebuie introdus in organism. Sub forma de vodca, tuica etc.
  • 0 (2 voturi)    
    virusurile nu moare (Luni, 27 aprilie 2020, 13:46)

    TrickyWicky [utilizator]

    spusera romanurile noastre..
  • +3 (5 voturi)    
    :))) (Luni, 27 aprilie 2020, 14:29)

    Mistrelutz [utilizator]

    wow..da ce sfaturi esentiale de la oms..extraordinar.
  • +1 (3 voturi)    
    Cele doua trebuie inghitite sau injectate; (Luni, 27 aprilie 2020, 17:05)

    John M. [utilizator]

    nu v-a spus Papa Trump?!
  • 0 (2 voturi)    
    Dar cine este OMS asta??? (Luni, 27 aprilie 2020, 17:13)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Presedintele Trump a spus clar ca trebuie sa facem injectii cu clor sau dezinfectant pentu a distruge virusul, cine se crede OMS acesta de indrazneste sa il contrazica???