VIDEO Imagini virale cu liderul sud-african care își pune pe ochi o mască de protecție

de I.H.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 16:05 Actualitate | Coronavirus


Cyril Ramaphosa
Foto: Wikimedia Commons
Imagini inedite cu preşedintele Africii de Sud, Cyril Ramaphosa, care nu reușește să își pună masca pe față, au ajuns virale, liderul sud-african devenind ținta ironiilor.




Preşedintele Africii de Sud, Cyril Ramaphosa, a susținut o conferință de presă televizată în care i-a îndemnat pe oameni să se protejeze de coronavirus purtând mască.

El a încercat să le arate oamenilor cum să folosească o astfel de mască, dar nu a reușit, având mai multe încercări eșuate de a-și pune masca pe față. Cyril Ramaphosa a reuși, în schimb, să își pună masca pe ochi. Liderul sud-african a devenit astfel ținta glumelor și ironiilor interauților, scrie BBC.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7375 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Si care-i problema? (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 16:28)

    ipolitic [utilizator]

    Capul omului nu a fost proiectat pentru purtat masca. Are urechi mici, deci e un politician cinstit.
    • +2 (2 voturi)    
      ... sau nasul mare (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 17:20)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      deci...
    • 0 (2 voturi)    
      Mie (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 22:09)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      incercarea lui mi-a adus aminte de maimute..
  • +4 (6 voturi)    
    Acum ar fi prins bine doctorii buri... (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 16:48)

    Nyk1 [utilizator]

    ...care plecaseră din țară de frica criminalității.
  • -5 (5 voturi)    
    Ce om dragut si simpatic, cu simtul umorului.. (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 18:45)

    Alex735 [utilizator]

    Se gandeste si la ce flamanzi, spre deosebire de Trump - nazist.
    • 0 (4 voturi)    
      Mai ales la fermierii buri se gândește... (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 20:31)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      ...cum să le ia pământurile pentru a le redistribui negrilor săi.
  • +2 (2 voturi)    
    Al nostru (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 21:51)

    JustinHS [utilizator]

    e ceva mai destept
  • +2 (2 voturi)    
    Zorro (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 23:49)

    Godzillagrrr [utilizator]

    :-)
  • +1 (1 vot)