Ludovic Orban anunţă că după 15 mai doar hotelurile se vor redeschide

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 23 aprilie 2020, 23:00 Actualitate | Coronavirus


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Premierul Ludovic Orban anunţă că după data de 15 mai, când se vor relaxa restricţiile, hotelurile se vor redeschide, însă în privința restaurantelor autoritățile fac încă analize pentru a stabili dacă acestea pot relua activitatea.

Premierul Ludovic Orban a spus joi seară, la postul B1 TV, că momentan nu se vor deschide restaurantele şi că Executivul face o analiză serioasă pentru a vedea ce riscuri există în cazul în care acestea vor fi redeschise, notează Mediafax.

„Când se vor relaxa măsurile va exista o mişcare mai mare a cetăţenilor, va exista o posibilitate de reluare cel puţin a sectorului hotelier. În ceea ce priveşte reluarea activitatii la restaurante, suntem încă într-o analiză foarte serioasă. Pentru că noi înainte să relaxam anumite măsuri facem o anchetă epidemiologică. Nu pot să dau un orizont de timp, nu ştim când se vor redeschide. În ceea ce priveşte hotelurile, hotelurile cu siguranţă nu vor avea restricţii, hotelurile vor putea funcţiona în anumite condiţii de respectare a unor reguli prin care să se reducă la maxim posibilitatea de infectare. Asta va depinde şi de mişcarea oamenilor şi nevoia oamenilor de cazare”, a spus premierul Ludovic Orban.

Ludovic Orban: Plimbările după 15 mai, doar în grupuri de maximum 3 persoane


Premierul Ludovic Orban a mai anunţat joi seară că, deşi oamenii se vor putea plimba şi nu vor mai avea nevoie de declaraţie, după 15 mai, vor exista şi anumite restricţii. Se va respecta în continuare distanţarea socială şi plimbările vor fi admise, dar în grupuri de maximum 3 persoane.

Premierul Ludovic Orban a vorbit joi seară, la B1 TV, despre relaxarea măsurilor după data de 15 mai, notează Mediafax.

„Anunţul preşedintelui este clar. Se vor elimina restricţiile la libera circulaţie. Cetăţenii se vor putea mişca liber, vor putea ieşi din casă. Această măsură se aplică tuturor cetăţenilor, inclusiv a celor de peste 65 de ani. Sigur că vor trebui respectate nişte reguli, reguli de distanţare fizică, să nu stea în grupuri mai mari de 3 persoane, să poarte mască. Să poarte măşti la birou, spații comerciale, mijloace de transport în comun, la locul de muncă”, a spus Orban.

Premierul a precizat că vor fi găsite soluții pentru a permite achiziționarea de măști și pentru persoanele vulnerabile sau cele cu venituri mici.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















29015 vizualizari

  • +14 (50 voturi)    
    OK am si eu o intrebare: (Joi, 23 aprilie 2020, 23:13)

    feroviarul123 [utilizator]

    La ce-mi folosește hotel daca nu am restaurant? imi fac mâncare in camera? sau mănânc conserve? Fac un grătar pe balcon?
    • +17 (39 voturi)    
      pofta buna! (Joi, 23 aprilie 2020, 23:40)

      zgubilitix [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      iti iei salam si paine de la alimentara si mananci in camera. mare chestie. ai fitze si nu vrei salam pe paine? comanzi la food delivery.

      sunt oameni care trebuie sa circule pentru profesia lor si acum nu au unde sta. dau telefoane la prieteni ori rude si ii roaga sa ii gazduiasca si se inghesuie in apartamentele lor.

      dar tu, marele filosof si vizionar al tarii, crezi ca e rau daca se deschid hotelurile, mai fac si ele un ban, mai platesc un salariu, mai misca economia si rezolva si problema cazarii - plus ca e mai safe sa stau singur intr-o camera decat sa circul si sa ma inghesui intr-un apartament cu altii.

      dar nu, daca nu avem restaurant nu e bn! sa nu se deschida.

      #$&*!
      • +3 (13 voturi)    
        Nu e misiune de supravietuire (Vineri, 24 aprilie 2020, 8:55)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui zgubilitix

        E delegație. Tocmai ca ma duc în delegație cu lunile . Si deobicei stau de dimineața pana seara la lucru ca ma duc la multe locații sau ședințe interminabile etc. De multe ori sun la hotel sa ne păstreze cate o porție de mâncare. Nu pot sa mănânc chipsuri sau shaorma luni de zile. Daca pierd timpul ca mâncarea o sa-mi scadă randamentul și o sa stau si mai mult în delegație. De plecat in vacanta anul asta se pare ca daca nu scad dramatic cazurile de infectare ... cel mult la pescuit.
        • +4 (12 voturi)    
          Exceptie (Vineri, 24 aprilie 2020, 9:48)

          robyzs [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          Special pentru tine PNL va deschide restaurantele
        • +1 (3 voturi)    
          treaba este simpla (Vineri, 24 aprilie 2020, 10:17)

          costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          sa gindesti este mai greu, restaurantul poate sa mearga, vii si iei in casoleta mincarea si o maninci in camera, ciorba felu 2 si desert , asa cum am spus este greu sa gindesti,
    • +8 (28 voturi)    
      unii chiar nu inteleg ca nu se poate ? (Joi, 23 aprilie 2020, 23:41)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      ca nu e totul despre ei si despre confortul lor ?
      trebuie sa fii idiot sa te duci in perioada urmatoare la hotel "de placere".
      as lasa hotelurile cel mult pentru cei ce le folosesc interes de serviciu.

      comanzi o saorma la pachet si o mananci si tu in balcon.
      • -1 (1 vot)    
        corect (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:22)

        subcultura [utilizator] i-a raspuns lui clint

        vedeti va rog pagina 5 din doc de mai jos emis de European Center for Disease Control (ECDC) cu trendurile la zi pe fiecare tara +uk.
        ECDC e org oficial al UE.
        Veti vedea ca Romania este azi pe trend ascendent, locul 4 in Europa dupa Uk, Irlanda si Suedia (oile negre cu herd immunity). Romania doar a impins varful pana acum, nu am trecut inca de varf.
        Nu am vazut nicaieri reflectate in presa din Romania sau in discursul oficial informarile ECDC.

        https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/covid-19-rapid-risk-assessment-coronavirus-disease-2019-ninth-update-23-april-2020.pdf
    • +2 (18 voturi)    
      Se vinde la magazine (Vineri, 24 aprilie 2020, 2:57)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      acum si mancare gatita incapsulata: (salata de boeuf etc)
      Oferta o sa creasca imediat pentru ca stiu si magazinele ca restaurantele o sa fie inchise.
      In plus, restaurantele nu au voie sa serveasca la mese dar
      pot sa vanda in regim de magazin pentru acasa (la punga).
      Cantinele cu auto-servire cred ca pot sa functioneze cu mancare la pachet: mergi cu tava, alegi ce vrei, pui in punga si pleci acasa.
      La hotel, in camera, poti sa faci ceai, oua fierte etc. cu termo-plonjonul.
    • -4 (4 voturi)    
      practic Lucovid (Vineri, 24 aprilie 2020, 10:41)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      isi exercita si el dreptul autoritar cum o fac militienii si jandarmii cu batranii.
      Probabil tot restul vietii lui va merge duypa el cu SPP-isti inarmati pana in dinti.
    • -4 (4 voturi)    
      Sa vezi... (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:00)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Sa vezi la ce iti foloseste un hotel cand esti somer. Sau cand esti in somaj tehnic. Sau cand ti-au scazut veniturile si nu ai incredere in viitor.

      Bagi la "turism" grupa mare!
    • +5 (5 voturi)    
      Room Service (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:13)

      Anjo [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Exista serviciul de room-service si poti manca in camera. Sau esti genul de bombardier care trebuie sa fie vizualizat de tot orasul cand mananci?
    • 0 (2 voturi)    
      deschide hotelurile (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:31)

      Stefan534324 [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      sa se mai relaxeze lumea la munte, mare, in primul rand, pe perioada verii, sa mai dezumfle presiunea sociala. Caci din toamna e programat sa inceapa iar pandemia.
  • +9 (21 voturi)    
    Serios? (Joi, 23 aprilie 2020, 23:14)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    "înainte să relaxam anumite măsuri facem o anchetă epidemiologică"

    Acum nu se face asa ceva. S-a pierdut firul. Ce ancheta se mai poate face? Cine-si mai aduce aminte cu cine s-a intalnit acum o luna, si cate minute au petrecut impreuna? Dar acum o saptamana? Daca mai apare vreun manager de spital (ori hotel) care minte? Care anchete?


    Scapa cine poate!
    • +2 (2 voturi)    
      Nu este asa. Pentru a nu se ajunge acolo, (Vineri, 24 aprilie 2020, 12:03)

      CDBordeianu [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

      RELAXAREA TREBUIE FACUTA PE ETAPE, DUPA TESTARE. 1. Pe 30 Aprilie se pot constata consecințele abuzurilor din perioada Pastelui. Pană atunci, trebuie testată populația judetelor mai puțin contaminate. De ce numai acolo? Pentru că nu exista mijloace pentru testarea întregii tări. Totuși, trebuie sa stii de unde pleci. Și, Nota Bene: raportarea trebuie corelată cu numărul de locuitori ai judetului, pentru că numai așa se măsoară gradul de contaminare.
      2. În judetele putin contaminate, relaxarea poate începe pe 1 Mai, cu obligativitatea purtării măstii, a spatierii de 1.5 metri și a interzicerii aglomerărilor mai mari de 3 persoane. Pe 12 Mai se poate constata consecinta relaxării. Dacă apar agravări importante, se va reveni la restrictionarile anterioare, deoarece viața este bunul cel mai de preț. 3. Dacă agravarea este ușoară, se poate relaxa și în judetele cu contaminare medie, și se așteaptă 12 zile. Dacă nu apar agravari semnificative, relaxarea se poate generaliza.
      DAR, dacă relaxăm restrictiile dupa 15 Mai IN INTREAGA TARA, s-ar putea să ne trezim peste 12 zile în situația din Italia, cu sectiile ATI supraîncărcate, și cu bolnavi morți cu zile, din cauza lipsei aparatelor de respirație artificială.
      Ca medic, nu am riscat niciodata viața sau sănătatea pacientului. Le-am spus și colegilor mai tineri să facă numai ceeace le-ar place să li se facă și lor, dacă ar fi sub câmpul operator. În calitate de chirurg inventator a zeci de procedee originale, le-am aplicat la om numai după testarea pe animal. Când nu s-a putut, le-am aplicat cu consimtământ informat, pe un numar mic de bolnavi (1-2), urmăriti timp îndelungat. Nu am generalizat de la început. In cazul nostru, GENERALIZEZI numai MASURA PE CARE AI TESTAT-O SI STII CA NU UCIDE!
      • 0 (0 voturi)    
        Draga domnule Bordeianu, (Vineri, 24 aprilie 2020, 23:14)

        alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui CDBordeianu

        Daca dumneavoastra sunteti cel care se recomanda pe acest site:

        http://bordmail4.wixsite.com/cmibordeianu

        Sa stiti ca la o citire pe diagonala am gasit aceasta greseala:
        "DETALII DESPRE OPERATIILOR EFECTUATE "

        (https://i.postimg.cc/K82FQPH0/Screenshot-20200424-230553.png)

        Apoi am gasit pe situl dumneavoastra acest articol:

        http://bordmail4.wixsite.com/cmibordeianu/informatii-despre-boli

        Daca
        • 0 (0 voturi)    
          Lui Ali Baba, creatorul de FAKE NEWS (Sâmbătă, 25 aprilie 2020, 9:21)

          CDBordeianu [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

          Interventia Dvs este neterminata si nu stiu ce ati vrut sa spuneti pana la capat.
          Am cautat prima adresa pe care ati citat-o, dar raspunsul a fost: “Your search did not match any documents”. Am cautat si a doua adresa (http://bordmail4.wixsite.com/cmibordeianu/informatii-despre-boli) , care este intr-adevar cea a site-ului meu, dar in acest site nu am nici un folder “informatii despre boli”.
          In interventie, Dvs dati impresia ca sunteti un tip care a cautat informatii despre cel ce a emis o opinie, si sugerati ca ar exista dovezi ca opinia ar veni din partea unei persoane cu credibilitate indoielnica, de verme ce “la o citire pe diagonala” ati gasit o greseala, sau poate doua. Dar, adresele nu contin ceeace dvs sugerati, iar una nici nu exista. Nu ati vrea Dvs sa cititi ceva normal, nu pe diagonala?
          Interventia Dvs are toate ingredientele cu care opereaza un creator de “fake news”: afirmi ceva, dai si niste adrese de site-uri si lasi treaba neterminata. Cu ce ramane cititorul? Cu impresia ca opinia vine din partea unei persoane necredibile. Cine mai are timp sa verifice continutul adreselor si sa caute greselile pe care nici nu le-ati definit?
          Asteptam sa aflu de la Dvs parerea despre sugestia ca relaxarea trebuie precedata de o testare pe un segment redus de populatie, selectat din judetele putin afectate. Aceasta, deoarece daca apar agravari, vor fi mai putine decat – sa zicem – in Suceava, iar sectiile ATI locale le vor putea rezolva. Daca vor fi prea multe, vor fi usor transferate in judetele vecine.
          Daca insa relaxam generalizat, exista riscul sa avem situatia din Italia. Aveti ceva impotriva atitudinii priudente? Va place riscul? Dar daca ati fi un pacient lasat sa moara din lipsa aparatelor de respirat?
  • +1 (31 voturi)    
    masca pe fata (Joi, 23 aprilie 2020, 23:37)

    gurka [utilizator]

    asadar, cand merg sa-mi fac buletin,spatiu inchis, si stau la poza,cu masca pe mutra o fac?aberatii,stupizenii ,deja este isterie...ps.am vrut sa comentez la alt articol dar este bine si-aci
  • +9 (29 voturi)    
    Hotelurile erau inchise .... (Joi, 23 aprilie 2020, 23:56)

    HankRearden [utilizator]

    Erau inchise ca asa au decis hotelierii, ca nu aveau clienti destui.

    Nu e in nicio ordonanta militara sau OUG data porunca sa se inchida hotelurile.

    Sunt curios cum le deschide Orban, daca nu ei le-au inchis???
    • +2 (2 voturi)    
      Bravo! (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:05)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui HankRearden

      Nimeni nu sesizeaza faptul ca sunt doua grupe de probleme. Interdictiile sunt un grup.

      Dar cele mai multe tin de economie. De cerere si oferta, de increderea in viitor.

      Cum sa te duci in concediu, in vacanta, la hotel cand nu stii daca o sa ai bani destui luna viitoare?
      Sunt cateva grupe de consumatori care sa zicem ca nu au fost direct afectati (angajatii supermarketurilor, cei care au fost doar in home-office, lucratorii esentiali etc.) Dar restul?
  • +6 (10 voturi)    
    nasol (Vineri, 24 aprilie 2020, 0:02)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    fara centre comerciale? companiile romanesti sunt cam terminate atunci...ei nu au banii vesticilor si nu pot rezista inchis 3 luni si cu plata salariilor de la 15 mai pe cap!
  • -7 (23 voturi)    
    Voi ganditi ? (Vineri, 24 aprilie 2020, 0:06)

    Asphalt [utilizator]

    Ce sa faci cu hotelurile deschise, fara restaurante si fara curse aeriene ? Sunteti degeaba.
    • 0 (2 voturi)    
      ? (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:07)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Asphalt

      Si cu restaurante si curse aeriene ce faci daca lumea nu mai are bani? Sau daca mai are bani dar nu are incredere in ziua de maine?
  • -3 (17 voturi)    
    Se vede ca a stat la villalak (Vineri, 24 aprilie 2020, 0:30)

    Miky113 [utilizator]

    Acum vine cu picatura chinezeasca, pana ce termina pipeta !

    Nu se lasa la domnu Piercing(cercel): de la peluza 2 mai vine si cate-o petarda din cand in cand;

    Cele neexplodate le arunca Catu, ca-i un pic mai iute de mana;
  • 0 (22 voturi)    
    Sa redeschida terasele si parcurile (Vineri, 24 aprilie 2020, 0:44)

    Ochiana [utilizator]

    sunt in aer liber...ar trebui deschise.
    Lumea e frustrata, dupa atata stat in casa, ne trebuie aer si lumina multa
    Nu toti pot pleca din oras.
    Deschideti parcurile si terasele !
    • +2 (2 voturi)    
      terasele? Pe bune? (Vineri, 24 aprilie 2020, 13:19)

      Stefan534324 [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      Pai daca deschizi terasele, ce rost mai are orice alta restrictie?
  • +4 (14 voturi)    
    eu ma intreb... (Vineri, 24 aprilie 2020, 1:20)

    kniffe [utilizator]

    - restrictiile de circulatie sunt "legiferate" prin ordonante militare
    - ordonantele militare se dau doar pe perioada starii de urgenta
    - dupa 15 mai nu mai este stare de urgenta
    Cum are de gand guvernul Orban sa mai aplice restrictiile ? In baza a ce ? Da ordonanta de urgenta ?
    Asta cu relexarea mi se pare un mare fas...praf aruncat in ochi...nada la "prostime"....
    • 0 (12 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 24 aprilie 2020, 6:02)

      [anonim] i-a raspuns lui kniffe

      • +1 (1 vot)    
        ai fost serios? sau sarcastic? (Vineri, 24 aprilie 2020, 20:13)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui

        Adica tu te astepti ca Parlamentul cu 60% PSD/ALDE/Pontaci sa aprobe in regim de urgenta vreo lege?
        Ordonantele de urgenta exista in legislatia Romaniei si au fost folosite cu sau fara motiv de mai toate guvernarile. Si acum spui ca in starea de urgenta reala creata de epidemia asta, PNL-ul ar fi trebuit sa faca ce nu a facut nici-o guvernare in ultimii 30 de ani si anume sa treaca toate masurile prin Parlament?
  • -5 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 24 aprilie 2020, 6:00)

    [anonim]

  • +4 (20 voturi)    
    4 mai (Vineri, 24 aprilie 2020, 6:04)

    tontu [utilizator]

    Relaxati restrictiile din 4 mai, pentru fiecare zi in plus platim bani grei. Exista masti si manusi care se pot refolosi dupa spalare/dezinfectare. Actionati punctual acolo unde apar focare. Sunt judete in tara cu doar cateva cazuri de imbolavire, ce rost are sa-i ti in casa?
    • -4 (6 voturi)    
      Car bani (Vineri, 24 aprilie 2020, 8:42)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui tontu

      Pe care nu ii avem? Pentru care se imprumuta gargaragiul Cîțu ca să plătească salariile bugetarilor și pensiile alea speciale?
  • 0 (10 voturi)    
    nici struțul nu vrea să vadă (Vineri, 24 aprilie 2020, 6:23)

    clencix [utilizator]

    Furtuna nu trece dacă bagi capul în nisip. Testează!
  • -1 (13 voturi)    
    stati in casa! (Vineri, 24 aprilie 2020, 8:34)

    MirceaIo [utilizator]

    pe 15 Mai vom fi in varful pantemiei. pe Orban il intereseaza mofturile. Sunt persoane care s-au saturat sa stea in casa si vor sa mearga sa isi bea cafeluta la Sinaia!? Orban stai in casa!!!
  • -5 (9 voturi)    
    Iar abureala (Vineri, 24 aprilie 2020, 8:41)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Vom face ancheta dar Orban 1,2,3 se ante-pronunta. Leorbagiu de profesie, noroc ca nu are mai mult de 3-4 luni până ce gruparea uslașă care a confiscat sigla PNL va dispare in ceata istoriei.
  • +7 (11 voturi)    
    #emaibineafara (Vineri, 24 aprilie 2020, 9:51)

    Eu38 [utilizator]

    Guvernul trebuia sa lase de la bun inceput libertatea sa mergi in parcuri/la padure/munte. Nu are nicio logica sa ai voie in piete/hypermarketuri si sa nu ai voie sa mergi la munte unde stai la zeci de metri de orice alta persoana.

    Oamenii au nevoie de aer liber pentru sanatatea lor. Iesirile outdoor sunt permise si in alte tari, cu mentinerea celorlalte restrictii, fara grupuri etc.
  • +1 (9 voturi)    
    Stabilit un număr maxim de persoane. (Vineri, 24 aprilie 2020, 10:11)

    asavreau [utilizator]

    În magazine,restaurante,baruri,terase,ar trebui stabilit un număr maxim de persoane admise,cu respectarea distanței sociale și ,cum se face și acum,iese unul,intră unul.Nu se face aglomerație în interior și la exterior,cine nu vrea să aștepte,merge în altă parte.Plus,rezervat loc/masa prin telefon,online și accesul în limita locurilor disponibile.
    • -2 (4 voturi)    
      Aceasta regula nu tine. (Vineri, 24 aprilie 2020, 10:37)

      Ion Popa [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Se face coada la usa de afara si chiar si in interior. Am vazut asta la supermarket in aprilie. Nu rezolva nimic.
      La restaurant mananci sarmaua in 10 minute fix?
      Bei cafeaua in 5 minute ca asteapta altii afara?
      Cat timp rezervi o masa la cafenea? :))
      Realitatea este cu totul alta decat cea pe care o gandesti tu.
      • 0 (4 voturi)    
        Se poate. (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:59)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Ion Popa

        Lumea va fi alta după această pandemie.Pornește de la realitatea asta și te vei obișnui.Localurile nu sunt toată ziua arhipline.Patronii vor ști să-și organizeze timpul prin tarife diferite,încât să respecte și reglementările și să-și facă afacerea să meargă.
  • -3 (3 voturi)    
    Cel putin ciudata masura... (Vineri, 24 aprilie 2020, 10:28)

    Ion Popa [utilizator]

    Orban se gandeste ca daca se redeschide hotelurile, aprinde flacara plapanda a consumului.
    E doar o scanteie anemica care nu produce suficienta caldura.
    Economia trebuie sa functioneze fara intrari de la centru. Incet, incet piata se regleaza singura prin cerere si oferta.
    Alceva e prioritar cu adevarat:

    1. Sa te asiguri ca exista suficiente masti si manusi ca lumea sa poata sa respecte regulile de protectie pe care le impui dupa 15 mai.

    2. Sa testezi metodic. Sa vezi cum stai si pe unde mai ai focare. Trebuie sa poti si tu la fel cum pot si fac ceilalti. Daca nu esti creativ, trage cu ochiul la ceilalti.

    3. Sa opresti abuzurile pe care le comit organele de politie.
    Pe principiul ca daca nu-ti pasa de oameni, iti pasa de voturile lor.
    In constiinta colectiva se imprima adanc pedepsele si restrictiile. Asa ca incearca sa-ti educi organele sa se poarte frumos, sa vorbeasca frumos si sa faca preventie. In limitele bunului simt sigur ca trebuie aplicate si amenzi.
    Numai ca dupa ce vedem in presa, s-a sarit calul.
    Daca veti inventa alte hartii ca sa aveti o baza legala pentru a aplica amenzi, nu va fi deloc bine. Si inca ceva.
    Propaganda si minciunile nu rezolva nimic.
  • -3 (5 voturi)    
    Au venit alea 8000-10000 de fetițe de care ne (Vineri, 24 aprilie 2020, 11:24)

    BleahBleah [utilizator]

    Spunea Rareș Bogdan din afară, iar guvernul vrea să le scoată la treabă?