Preşedintele Klaus Iohannis se întâlnește miercuri la prânz cu membri ai Guvernului pentru a discuta despre gestionarea epidemiei de coronavirus. La final șeful statului va susține o declarație de presă

de DP     HotNews.ro
Miercuri, 22 aprilie 2020, 9:31 Actualitate | Coronavirus


Klaus Iohannis
Foto: Administrația Prezidențială
Președintele României va avea miercuri, 22 aprilie la ora 12:00, la Palatul Cotroceni, o ședință privind măsurile de gestionare a epidemiei COVID-19 cu Prim-ministrul României, Ludovic Orban, Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, și şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, Raed Arafat, se arată pe site-ul Administrației Prezidențiale. La finalul ședinței, Președintele României va susține o declarație de presă.

Reamintim că preşedintele Klaus Iohannis a avut şi marţi o şedinţă pe teme similare cu premierul Ludovic Orban, şeful DSU Raed Arafat şi cu o parte din miniștrii Cabinetului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1855 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Mai bine (Miercuri, 22 aprilie 2020, 9:34)

    fdaniel [utilizator]

    Mai bine ar discuta epidemia de nesupunere rromă.
    • +2 (2 voturi)    
      Fii sigur ca se discuta si asta (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:35)

      justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Problema e ca nu sunt doar rromii. Sunt si multi romani foarte saraci care sunt deja disperati.
  • +2 (6 voturi)    
    dar stai (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:03)

    transpenibilus [utilizator]

    Stirea nu are nici o importanta. Adevarul il vom afla din avalansa de comentarii rapide ale postacilor pizidei ochii pe voi, cucuveaua roz, galeo, Je_ e Ciarli, simplex 1 , Francisc 2, mmmmircea 321, etc. Sper ca Hotnews le va gzdui generos adevarurile rusesti pentru ca doar cu articolul nu ne descurcam sa aflam ce si cum.]
    Spasiba!
  • -1 (7 voturi)    
    draga Klaus, (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:12)

    cucuveauamov [utilizator]

    daca nu mai apari, iti promit ca te votez si eu data viitoare.
  • 0 (6 voturi)    
    pnl=psd! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:22)

    wweesstt [utilizator]

    Sa guvernezi cu ochii pe sondaje, sa nu iei masurile economice necesare este o crima! pana cand ne mai imprumutam pt pensiile speciale si salariile bugetarilor?!
  • +4 (4 voturi)    
    Sper (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:33)

    justin puscasu [utilizator]

    ca nu vor lua in calcul sub nici o forma o prelungire a starii de urgenta dincolo de 15 Mai. Ar fi o catastrofa.
    Desi, am impresia ca le cam place asta cu guvernarea prin ordonante militare.
  • +3 (3 voturi)    
    Astazi e ziua ! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 11:51)

    DanCris [utilizator]

    In care o sa dea ordonanta cu reducerea salariilor la bugetarii care stau acasa. Nu ? Ca doar s-a vorbit clar de pretul care trebuie sa-l plateasca toata lumea...
    Voi chiar nu vedeti ca e bataie de joc ? Firmele se inchid , lumea incepe sa fie disperata dar ei nu se ating cu 1 leu de drepturile lor de bugetari .
    Deotologii , liniste deplina. Probabil e vorba si de idemnizatia lor de pe la SRI sau de pe unde isi mai iau...