Un medic militar detașat la Spitalul Județean Suceava, infectat cu coronavirus

de D.D.     HotNews.ro
Duminică, 12 aprilie 2020, 11:11 Actualitate | Coronavirus


Spitalul Judetean Suceava
Foto: Captura YouTube
Un medic militar detașat de la Cluj la Spitalul Județean Suceava a fost depistat pozitiv la testul pentru coronavirus, anunță stirisuceava.net. Informația a fost confirmată și de ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, care a precizat că este vorba despre un medic anestezist, care a intrat în contact cu alte patru cadre medicale, testate negativ la acest moment.

La începutul lunii aprilie, o echipă militară a preluat conducerea interimară a Spitalului Judeţean de Urgenţă Suceava. Suceava este judeţul din România cu cel mai mare număr de confirmări ale infectării cu noul coronavirus. Potrivit raportărilor de sâmbătă, este vorba de 1.614 persoane.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10635 vizualizari

  • +2 (12 voturi)    
    e usor de criticat, (Duminică, 12 aprilie 2020, 11:36)

    iodixit [utilizator]

    dar de fapt e grele cind esti pe baricade!
    • -2 (6 voturi)    
      Deci conducerea militara la spital nu ajuta! (Duminică, 12 aprilie 2020, 14:30)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      Coronavirusul chinezesc nu poate fi oprit. In momentul când un medic sau alt cadru medical ia contact cu un bolnav, indiferent cât de bine protejat ar fi, șansele sale de infectare sunt foarte mari.
  • 0 (4 voturi)    
    Purtati echipament de protectie, (Duminică, 12 aprilie 2020, 11:46)

    ww [utilizator]

    spalati-va pe maini! De ce nu ascultati de invataturile propagandei?
  • +1 (3 voturi)    
    daca este tocmai anestezistul care (Duminică, 12 aprilie 2020, 11:50)

    ..13 [utilizator]

    Ne-a povestit pe FB???

    Orice neatentie costa...

    Deci era mai bine daca se organiza in alta parte preluarea si tratarea virusatilor si nu in acel spital care nu mai ai ce sa ii faci decat sa il inchizi???
  • +1 (1 vot)    
    oare despre doctorul cutare este vorba (Duminică, 12 aprilie 2020, 12:04)

    was [utilizator]

    Oare despre dr. M. Mihai este vorba? Sper ca nu, dar totusi doresc insanatosire grabnica, daca este vorba de el, o salut pe sotia sa, A., am fost colegi in rezidentiat. Oricum majoritatea celor care lucreaza in sisteml sanitar vor fi infectati, alta cale nu exista in conditiile date.
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Duminică, 12 aprilie 2020, 13:08)

    tirolez [utilizator]

    N-o fi cumva chiar medicul care scria pe FB?
    Parea mai dornic de publicitate decat de treaba.
  • -2 (4 voturi)    
    Și care-i problema (Duminică, 12 aprilie 2020, 13:22)

    Raoke [utilizator]

    Riscurili.....
  • -1 (3 voturi)    
    OH. (Duminică, 12 aprilie 2020, 17:00)

    letsoc [utilizator]

    Stiti un razboi fara morti sau raniti in randul armatelor ?