Directorul SGA Suceava pretinde că a fost demis din cauză că s-a rugat „în fața clădirii, ca Dumnezeu să se îndure de Suceava”

de S.J.     HotNews.ro
Joi, 9 aprilie 2020, 18:58 Actualitate | Coronavirus


Daniel Dragoi
Foto: Monitorul de Suceava
​Daniel Drăgoi, directorul Sistemului de Gospodărire a Apelor Suceava, a fost demis din funcție începând cu ziua de vineri, 10 aprilie, anunță Monitorul de Suceava.

Decizia a fost luată de superiorii acestuia de la București, care ar fi fost deranjați de faptul că Daniel Drăgoi s-a rugat în genunchi în fața instituției pentru stoparea pandemiei de coronavirus, pretinde fostul director al SGA Suceava.

„Pace. Cum vă spuneam ieri, dimineață m-a sunat șeful meu de la Bacău, pentru că a primit ordin să mă demită pentru gestul meu, de a mă ruga în fața clădirii, ca Dumnezeu să se îndure de Suceava/România și să oprească această pandemie de Covid 19. Le-am spus că nu am greșit cu nimic față de voi, nici față de Dumnezeu. El a zis că așa a venit ordinul de la București. Și astăzi am primit decizia prin fax, cu data de 10-04-2020, sunt schimbat din funcție. De 6 ani sunt pe acest post și cred că este și acest lucru în voia Lui Dumnezeu. Șefii mei au zis că regretă pentru că nu au ce să-mi reproșeze, dar cred ei că Dumnezeu va face dreptate! Le-am spus că nici eu nu le reproșez nimic și continui să mă rog așa cum am declarat. Vă mulțumesc pentru rugăciunile voastre! Să rămânem sănătoși!”.

Directorul demis al SGA Suceava a spus că a fost contactat deja de un avocat și că în perioada următoare se va decide dacă va contesta actul de demitere.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3292 vizualizari

  • +4 (12 voturi)    
    Pai aici a gresit (Joi, 9 aprilie 2020, 19:17)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Tinand cont ca nu are voie decat la un singur bonus per rugaciune, mai bine se ruga la nori sa nu fie demis.
  • +8 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 9 aprilie 2020, 19:19)

    [anonim]

  • +9 (19 voturi)    
    Un idiot. (Joi, 9 aprilie 2020, 19:24)

    asavreau [utilizator]

    Spre deosebire de ministrul sănătății din Noua Zeelandă,directorul SGA Suceava nu are bunul simț să recunoască.Sunt mulți directori în România care se bazează pe principiul//Doamne ajută// și când treburile merg prost nu-i vina lor.Așa a vrut Dumnezeu.La cât de impertinent este,cerând lui Dumnezeu să facă ce trebuie el să facă,mă mir că nu l-a trăsnit Dumnezeu!
  • +9 (19 voturi)    
    Isuse... (Joi, 9 aprilie 2020, 19:30)

    IonescuIonel1 [anonim]

    Pai de aia esti manager sa faci traba nu sa te rogi sa iti faca altu treaba. Cred ca nu a inteles cum se desfasoara lucrurile aici pe pamant. Creadeam ca pana la ora asta clar ca Dumnezeu nu se baga. Sunt preoti infectati si morti( in alte tari), oameni vulnerabili morti, sufera aia mai saraci, biserica nu si-a vandut averea sa ajute oamenii, 'sfintii' din manastiri fac avansuri altor baieti... etc.
  • -6 (16 voturi)    
    pocaiti-va (Joi, 9 aprilie 2020, 19:47)

    mmmircea [utilizator]

    sfarsitul e aproape. A inceput prigoana impotriva crestinilor.
    • -2 (6 voturi)    
      Vezi ca procedezi gresit (Joi, 9 aprilie 2020, 21:17)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Atunci cand preotul da paine stropita cu vin sau iti da sa bei vin, tu nu trebuie sa ceri damigeana sa dai pe gat. Nu aia e ideea sa stii... las-o mai moale...
    • +2 (4 voturi)    
      neah (Vineri, 10 aprilie 2020, 0:39)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Vezi ca ai pus un "s" in plus la "crestini". Era musai sa se roage ca exercitiu de PR? Ce dracu' s-a intamplat cu modestia aia crestina? Oh, wait, no such thing.
  • +1 (3 voturi)    
    . (Joi, 9 aprilie 2020, 23:14)

    Mihai Panet [anonim]

    Nu-mi vine sa cred. Poate altul era motivul.

    Ca s-a rugat... pai nu e nimic rau in asta. Oricum suntem mici si singuri nu putem nimic. Avem doar iluzia ca noi vrem sau facem bine, cind astea sunt daruri de la Dumnezeu. Fara darul lui, ne prapadim.

    Dar totusi, nu inteleg: de ce s-ar fi suparat unii cind el conducea Gospodarirea apelor si s-a rugat pentru pandemie? Ca nu prea e legatura intre una si alta. E ca si cum ar fi demis directorul Gradinii zoologice pentru ca a spus ceva despre vreme. Foarte ciudat. Si daca sefii lui chiar nu aveau ce-i reprosa, cum putea cineva mai de sus sa aiba si sa-l mai si demita pentru asta?
    • +2 (4 voturi)    
      simplu (Vineri, 10 aprilie 2020, 0:43)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Panet

      Cam pare in timpul programului. Daca eu cred in vindecarea de corona prin sex si execut credinta in public, crezi ca sunt amendat? :D

      Cine te impiedica sa te rogi acasa? Nevoia crestina de atentie? Parca aia de afara au un termen pentru asta: attention whore.
  • -1 (3 voturi)    
    Samson & Samurache (Vineri, 10 aprilie 2020, 0:54)

    Cristian.D [utilizator]

    Spre deosebire de altii, omul asta si-a facut treaba in institutia pe care a condus-o. Si a luat toate masurile de precautie omenesti ca sa limiteze pandemia in institutia pe care a condus-o. Sefii lui directi a spus ca nu au avut nimic ce sa ii reproseze. Ca asa a venit decizia de la Bucuresti. L-au demis pentru ca si-a exprimat credinta prin ingenuchere si rugaciune in spirit de solidaritate crestina in situatia asta, in care oamenii au cam pierdut controlul cu pandemia asta. Daca e asa, ar trebui sa fie demisi toti primarii, prefectii, parlamentarii si oficiallii care au pupat icoane, moaste si participat la alte manifestari religioase publice... problema care a deranjat e alta: Daniel Dragoi nu e Ortodox si apoi sigur au fost niste polite politice ramase neplatite... Oricum demiterea nu cred ca are o baza legala. Cine stie, cunoaste...
    • +1 (1 vot)    
      fair enough (Vineri, 10 aprilie 2020, 3:23)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Cristian.D

      Ar trebui sa se aplice si alora de spui tu, pe fix acelasi principiu.