Coronavirus în România: Alte 6 decese din cauza coronavirusului. Bilanțul a ajuns la 157. UPDATE

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 6 aprilie 2020, 8:32 Actualitate | Coronavirus


Testare coronavirus
Foto: Jung Yeon-je / AFP / Profimedia
Alte șase decese din cauza coronavirusului au fost raportate luni dimineață în România, bilanțul morților ajungând la 156. Este vorba de trei bărbați și trei femei, cu vârste între 66 și 72 de ani.

Prima victimă raportată luni dimineață este un bărbat de 66 de ani din Constanța. A doua este o femeie de 72 de ani din Satu Mare, iar a treia un bărbat de 71 de ani din Hunedoara, care suferea și de diabet și hipertensiune. O pacientă de 66 de ani din Cluj este a patra victimă raportată luni dimineață de Grupul de Comunicare Strategică. Al cincilea deces este al unui bărbat de 70 de ani din Bihor.

A șasea victimă raportată lumi dimineață este o femeie de 70 de ani din Iași.

Citește și:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















33214 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 aprilie 2020, 8:51)

    [anonim]

    • -5 (7 voturi)    
      mortalitate sub 1% e acceptabila (Luni, 6 aprilie 2020, 9:51)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui

      daca ai intreba orice medic daca o mortalitate sub 1% e acceptabila toti ar spune DA
      • +1 (1 vot)    
        La noi mortalitatea (Luni, 6 aprilie 2020, 11:52)

        mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        e peste 4% nu sub 1% si deocamdata nu avem multi in stare grava cand vom avea va creste simtitor mortalittatea pt ca nu vor fi suficiente ventilatoare la fel a fost in italia, spania, franta, anglia, olanda......in italia cand aveau doar 4000 de infectati aveau o mortalitate de 2%, acum au 12% mortalitate.
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Luni, 6 aprilie 2020, 12:03)

        mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        Problema e ca e foarte contagios. Si 1% se aplica pe o baza foarte mare. De aici blocajul sistemelor de sanatate.
  • +3 (3 voturi)    
    toate decesele (Luni, 6 aprilie 2020, 9:06)

    berenger [utilizator]

    sunt de ieri, 5 aprilie. eram sigur că cifrele de ieri - 251 de noi cazuri, după două zile cu 445, respectiv 430 de cazuri noi, și 5 decese după zile anterioare cu 23, 18, 13 decese confirmate - se explică doar prin faptul că a fost duminica, nu că ar fi vreo evoluție pozitivă a situației. altfel spus, să ne așteptăm azi la cifre cu adevărat mari.
  • -10 (16 voturi)    
    inca 3 pensionari.... (Luni, 6 aprilie 2020, 9:13)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... s-au dus fara sa apuce pensioara.
    • +12 (12 voturi)    
      esti ascuns sub piatra (Luni, 6 aprilie 2020, 9:23)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      de frica si faci doar gargara
      • -5 (7 voturi)    
        nu-s pensionar... (Luni, 6 aprilie 2020, 9:50)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        ... nu mi-e frica de bau-bau.
      • -6 (8 voturi)    
        dar tu? (Luni, 6 aprilie 2020, 9:57)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        ... esti pensionat si simti morcovu' cu tot cu padure?
    • +3 (7 voturi)    
      vorba cantecului (Luni, 6 aprilie 2020, 10:08)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      te-a crescut orfelinatul
      nu parintii tai, ci dracul!
  • -2 (6 voturi)    
    Ghiță Pristanda.... (Luni, 6 aprilie 2020, 9:51)

    ggiiggii [utilizator]

    ar fi mandru de voi.
    2 la Constanta, 2 la Bucuresti, 2 la Suceava....si uite asa ies la numar pentru un rating cat mai bun, pentru cat mai multe vizualizari si click-uri.
    Hai cu 200, parca este o cifra mai rotunda, care chiar reprezinta ceva.
  • -2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 aprilie 2020, 11:01)

    [anonim]