VIDEO Municipiul Suceava și alte opt comune din jur intră în carantină totală. Decizia luată prin Ordonanța militară nr 6. DOCUMENT

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2020, 22:52 Actualitate | Coronavirus


Marcel Vela
Foto: Captura video
Municipiul Suceava și opt comune limitrofe intră în carantină totală, potrivit unei ordonanțe militare (nr. 6) adoptate luni seară și anunțate de ministrul de interne, Marcel Vela.

Cele opt comune care intră în carrantină totală sunt Adâncata, Salcea, Ipotești, Bosanci, Moara, Șcheia, Pătrăuți și Mitocu Dragomirnei.

În acest moment, toate căile de acces sunt securizate de Armată și Poliție.

De asemenea, se instituie pe perioada stării de urgență o zonă de protecție, ca perimetru de siguranță în jurul localităților carantinate, formată din toate celelalte unități teritoriale administrative din județul Suceava.

Decizia vine ca urmare a faptului că din cele 2.109 cazuri confirmate, 593 sunt în Suceava.

„Din cele 2.109 cazuri, 593 se află în municipiul Suceava. În urma analizei INSP și în urma discuțiilor, am considerat din punct de vedere medical că trebuie luate măsuri suplimentare în zona Sucevei”, a spus Raed Arafat.

CONSULTĂ AICI ORDONANȚA MILITARĂ NR.6 CARE INSTITUIE CARANTINA TOTALĂ LA SUCEAVA



În zona carantinată este permisă intrarea, respectiv ieșirea pentru:

  • a) transportul de marfă, indiferent de natura acestuia, a materiilor prime și resurselor necesare desfășurării activităților economice în zona carantinată, precum și a aprovizionării populației;
  • b) persoanele care nu locuiesc în zona carantinată dar care desfășoară activități economice sau în domeniul apărării, ordinii publice, securității naționale, sanitar, situațiilor de urgență, administrației publice locale, asistenței și protecției sociale, judiciar, serviciilor de utilitate publică, energetic, agriculturii alimentației publice, alimentării cu apă, comunicațiilor și transporturilor.
Ministerul Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor, precum și operatorii economici din domeniul transportului feroviar de persoane, nu vor comercializa bilete/abonamente sau alte titluri de călătorie pentru transportul călătorilor în zona carantinată.

„Conducerea MAI, Guvernul României, asigurăm cetățenii din Suceava de toată susținerea noastră. În aceste momente, unitatea românilor ne va face mai puternici și mai încrezători că vom învinge”, a declarat ministrul de Interne, Marcel Vela.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















60112 vizualizari

  • -26 (68 voturi)    
    E groasa (Luni, 30 martie 2020, 22:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sa vedem ce gargara mai emite Triada Mortii
    • +13 (49 voturi)    
      huh (Luni, 30 martie 2020, 23:13)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Aveti informatii la sputnik ca ar urma sa vorbeasca Dancila-mazeta-Pintea?
    • +13 (23 voturi)    
      Suceava este județ fruntaș la întorși din Italia (Marţi, 31 martie 2020, 2:16)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Suceava este județ cu număr mare de întorși din Italia, Spania, Franța și alte tari europene având număr mare de infectați cu Covid-19. Asa se explica procentul crescut al cazurilor de acolo.
      • -5 (7 voturi)    
        Cine stie sa faca o petitie pe petitieonline? (Marţi, 31 martie 2020, 8:02)

        t_beriu [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Poate daca strangem 1 milion de semnaturi ii fortam pe astia sa nu informeze corect populatia, sa nu mai ascunda informatiile, ca la copii mici.
      • -5 (5 voturi)    
        Suceava are un sfert din cazurile la nivel (Marţi, 31 martie 2020, 9:37)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        National.
        Sa intelegem ca un sfert din romanii intorsi din Italia/Spania erau din Suceava?
        Nu cautam si alte cauze? Sau pentru simplecsi e deajuns?
    • +1 (13 voturi)    
      incompetenta sau manipulare? (Marţi, 31 martie 2020, 8:00)

      t_beriu [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Daca noul manager al spitalului nu dadea pe goarna informatia despre decese (sa nu pice el de fazan), totul era fain frumos la Suceava. Nu stim cine a "pierdut" decesele pe drum, fostul manager(care ar fi fost ministrul sanatatii in actualul guvern, daca nu refuza), noul manager, ISU Suceava, Grupul Strategic de Trombonit Populatia...e bucataria interna a PNL-ului.
      Ideea ca in cel mai rau caz au manipulat datele, iar in cel mai bun caz au reusit sa piarda informatii esentiale care determina statusul epidemiei in zona.
      Nu mai am nicio incredere in guvern ca stie sa gestioneze situatia.
    • +7 (11 voturi)    
      Secretomania (Marţi, 31 martie 2020, 9:19)

      justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Cine a decis ascunderea datelor epidemiologice despre situatia din judete este responsabil pentru situatia de la Suceava.
      Prostia si apucaturile comuniste ucid!
  • -12 (26 voturi)    
    probabil ca era stabilita pentru ora 20+3 GMT (Luni, 30 martie 2020, 23:09)

    qwerasdf [utilizator]

    dar au zis sa nu mai dea sfoara in tara pana nu se pune arafat de acord asupra numerelor

    e deja ora 23:10...

    cum sa ai obrazul atat de gros incat sa nu respecti ora? cat de nesimtit sa fii?
    • +10 (20 voturi)    
      hei (Marţi, 31 martie 2020, 2:03)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Toate tarile est-europene + USA + UK + Japonia + Coreea de Sud + Australia ar trebui sa recunoasca imediat Taiwanul ca stat independent. Mama lor de comunisti!
      • -3 (5 voturi)    
        Il recunosc deja, scrie pe echipamente (Marţi, 31 martie 2020, 4:33)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui john70

        pe care mai scrie.
        Se pare ca prefera cioacele prc, de-acolo ies mai multe lovele
  • +3 (13 voturi)    
    Cine sta dupa ei? (Luni, 30 martie 2020, 23:10)

    Sparafucile [utilizator]

    Pai la doua noaptea e somnul cel mai dulce.
    • -2 (2 voturi)    
      raspuns (Marţi, 31 martie 2020, 11:01)

      Savin Motre [anonim] i-a raspuns lui Sparafucile

      NU se pot anunta aceste ordonante dimineata, dupa ora 8? Asa pe seara induce mai multa panica si insomnia.
  • +5 (27 voturi)    
    Pune vela imnul la megafoane (Luni, 30 martie 2020, 23:14)

    mihaipricop [utilizator]

    si se rezolva totul.
  • -5 (27 voturi)    
    Marcele, "fa-te ca muncesti!" (Luni, 30 martie 2020, 23:15)

    ww [utilizator]

    Respect pentru cetatean: declaratii intre orele 22-23.30, mm voastre. Dar chiar nu ii intreaba nimeni de sanatate?
  • -7 (43 voturi)    
    Nesimtire maxima (Luni, 30 martie 2020, 23:25)

    Andres [utilizator]

    Ordine peste ordine...amenzi peste maenzi..dosare penale...toata lumea sa poarte masi si manusi..si ei? nu masca . nu manusi..nimic...
    Despscu anunat ca s-au adunat pentru Ordonanta militara nr. 5 si Vela duap 10 minute anunta Ordonanta militara nr. 6... hai ca pana maine ajungem al ordonanta militara 10, ce mai...urmeaza sa puna si lunetisti pe blucri ..cine iese pe balcon sau respira e impuscat, dosar penal si amenda...RUSINE!!!!!
    Tara nimanui...ne ducem dracu..si asta e doar inceputul..sa vedeti in ce rahat o sa intram econimic dupa toata nebunia asta
    • +2 (16 voturi)    
      habar n-aveti (Marţi, 31 martie 2020, 0:53)

      koala1712 [anonim] i-a raspuns lui Andres

      toate tarile au luat masuri drastice din pricina pandemiei. ei nu poarta manusi si masca pentru ca sunt la o distanta considerabila de jurmalisti.
  • +10 (28 voturi)    
    Nu mai spuneti nici o minciuna !! (Luni, 30 martie 2020, 23:25)

    deval [utilizator]

    Macar in ce spuneti bolnavilor si personalului medical !! Lasati-ne pe noi si nu simulati ca ne protejati de panica !!
    (Trebuia sa spuneti de la inceput ca stam dramatic cu materialele de protectie cu care cred ca si acum stam prost !! )
    Nu faceti ca Ciuma !! Nu mintiti !!
    Cand il aud pe Vela (de Arafat nu mai vorbesc...) imi iau campii : ,,.....situatia e complexa si importanta !'' V-am spus degeaba sa va luati un comunicator premiant !! Cred ca dnul Bortun o facea si gratis ! E o stiinta asta, ambuscatilor !! (Sa faci sa ajunga mesajele astea in cat mai multe straturi ale societatii ...) Uffffffffffff
    • +15 (19 voturi)    
      Si ce vrei sa-ti spuna, ma rog frumos? (Luni, 30 martie 2020, 23:58)

      AliB [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Nici un comunicator, premiant sau codas, nu mai poate sa puna situatia actuala altfel decat e: rata de infectie e imensa in populatie, nu se testeaza indeajuns, oamenii nu respecta recomandarile, si asta urmeaza: o crestere a urgentelor respiratorii care necesita internare si reanimare, urmata de decese. Vrei sa stii unde suntem? Intreaba cate apeluri 112 sunt pentru cazuri respiratorii (sau digestive) in 24 de ore si o sa te lamuresti. In plus, romanii nu au incredere in guvernanti (by default), asa ca nu conteaza ce le spun Velea, Arafat, si mai stiu eu ce comunicator premiant. Cand o sa inceapa sa-si vada familia si prietenii pe duca o sa stea in casa. Pana atunci, pas.
      • +1 (1 vot)    
        ''Situatia e complexa si importanta ...'' ?! (Marţi, 31 martie 2020, 12:22)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui AliB

        Vorbesc de comunicarea practicata din prima zi ! Nu am timp sa ma dic la primele zile sa va aduc exemple !! Cel mai important e ca nu au spus adevarul de la inceput pentru ca, cat mai multi oameni sa inteleaga !!Caci iata : nu au inteles senatori, manageri de spital , ce pretentii sa ai de la restul ?
        Cand vorbesc de adevar , ma refer la faptul ca din prima zi trebuiau sa spuna ca Romania a fost prinsa in acest ''conflict''cu moartea fara minimul necesar (materiale de protectie in rezerva de stat, 1500 de ventilatoare in toata tara, ca avem teste ffff putine, capacitate de testare mica si care poate fi efectul pentru o pesoana afectata care are nevoie oxigen....... Eu am inteles ce e de inteles din ce m-am informat si pt ca am lucrat candva in statistica sanitara si nu de la ei !! Si chiar si eu cum sa cred, cum sa am incredere in orice spus de Arafat (....) sau de ambuscatul de Vela care crede ca comunicare e interpretare ??!!
  • 0 (36 voturi)    
    pai cind vezi... (Luni, 30 martie 2020, 23:26)

    exilatul [utilizator]

    niste papagali , din conducerea tarii , care nu pot sa lege 2 propozitii si care citesc ( la ora 23.00 !!!!!!!!!!!!! ) niste hirtoage intocmite de analfabetii din ministere nu mai ai sa te miri de mlastina umana din tara aia.....vai de mama vostra !!!!
    • +8 (18 voturi)    
      hai ca (Marţi, 31 martie 2020, 3:31)

      spy [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      pe linga pavian e doctor
  • +35 (35 voturi)    
    Cine-si aduce aminte de articolul asta? (Luni, 30 martie 2020, 23:31)

    AliB [utilizator]

    https://www.hotnews.ro/stiri-coronavirus-23734417-alerta-intr-comuna-din-suceava-barbat-intors-din-belgia-confirmat-coronavirus-plimbat-liber-aproape-doua-saptamani-intalnit-cel-putin-100-oameni.htm
    • +8 (8 voturi)    
      A fost și reportaj pe Digi (Marţi, 31 martie 2020, 1:51)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      - i-au luat interviu primarelui - omu' era de-o inocență dezarmantă (n-a dezarmat și covidu' din păcate). Da, și eu mă gândesc la asta de câte ori mai citesc/ aud ceva despre Suceava.
      • +16 (16 voturi)    
        Numai unul? 300 s-au întors! (Marţi, 31 martie 2020, 6:13)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/300-de-romi-dintr-un-sat-din-suceava-s-au-intors-din-italia-de-teama-coronavirusului-si-au-mintit-la-vama-ca-vin-din-germania-1265430

        300 romi s-au întors din Italia și au mințit la vamă că s-au întors din Germania...
        • 0 (0 voturi)    
          Termopile (Marţi, 31 martie 2020, 23:46)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          sau Termopane ?
  • +19 (29 voturi)    
    Normal că Suceava (Luni, 30 martie 2020, 23:33)

    Dragos Cristian Popescu [anonim]

    Unul dintre județele care au fost invadate de cei întorși din Italia sau Spania. Numai Cei ce gestionează situația de urgență n-aude-na-vede-na-greul-pământului. Măsuri cu 3 pași în spatele bolii, măsuri luate de formă (să îi spui repatriatului să stea în casă că nu e frumos și cândva, poate, dacă, vei avea un dosar penal după ce te întorci înapoi în Italia, Spania, Franța). Pentru ei, sechestrezi în case 18 M oameni. Sau porcăria cu declarațiile pe proprie răspundere. De ce trebuie să fie scrisă? Nu are aceeași valoare declarația verbală? Incompetenți, care în continuare se gândesc doar la cum să profite.
    • +1 (15 voturi)    
      Daca nu ai declaratia primesti o amenda. (Marţi, 31 martie 2020, 0:19)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Dragos Cristian Popescu

      Daca faci cumva si infectezi pe careva din asta si este observat ulterior, trece in penal poate ajunge la puscarie etc. Daca doar infectezi si aveai declaratia la tine, dar motivul este fals, din nou in penal. Daca infectezi si ai declaratia si motivul este intemeiat, au autoritatile o foaie de parcurs si baga pe cativa in carantina ca de ce nu.
      Nu vad unde e neclaritatea, foaia aia e foarte utila. Investeste 4 lei in pix si printeaza 10 foi si fa bine sa ai motiv intemeiat daca tot le folosesti.
      • +2 (8 voturi)    
        nu prea (Marţi, 31 martie 2020, 3:33)

        spy [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        citi sint verificati din cei cu declaratie? cite poze se fac dupa declaratie? cite sint convertite in text pt a se putea face o cautare? arata declaratia cu cine te-ai intilnit? bagi carantina toate strazile de pe traseu?
      • 0 (8 voturi)    
        Asa o fi si la razboi, la asediu ? (Marţi, 31 martie 2020, 4:37)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        scrii foitze ? Controlul persoanei nu e suficient ?
        Ce te faci cu semianalfabetii si cu analfabetii, ei ce scriu ?
        • +1 (1 vot)    
          Nu-ți doresc să știi cum este la război. (Marţi, 31 martie 2020, 11:59)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

          Analfabeții și semianalfabeții dacă nu știu să scrie stau în casă.Dacă ies,o fac să facă rele.Statul lor în casă ne face bine și nouă.
    • +2 (2 voturi)    
      Are rost pentru cei care umbla hai-hui, pentru (Marţi, 31 martie 2020, 12:42)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Dragos Cristian Popescu

      ambuscati !!
      Daca e scris : e exprimata necesitatea si traseul (de acasa str... la magazinul alimentar din str ) , cand te opresc , esti pe un traseu care nu poate fi altul decat cel dintre doua puncte !!
      Ai inteles acum ca frica de amenda opreste probabil 50% dintre ametiti sa iasa la plimbare si/sau sa-si gestioneze rational iesirile ?
  • +15 (35 voturi)    
    Recomandare. (Luni, 30 martie 2020, 23:35)

    Marionette [utilizator]

    Citind datele observ ca la morti Suceava nu este tocmai prima, ceea ce ma face sa cred ca exista si o infectare si mai masiva a populatiei decat la Suceava in spatele cifrei recod de morti. Si acum sa calculam:
    Suceava 20 morti la 700.000 Locuitori cam 3/100.000
    Ialomita de care nu se spune nimic ( si ganditi-va la potentialul acestui judet de a decima Bucurestiul), deci draguta de Ialomita 5 morti/100.000 locuitori. Inseamna ca desi nevizibil prin numere spectaculoase in Ialomita este aproape dublu raspandit virusul fata de Suceava.
    Si am ajuns acum la recomandare: inchideti si Ialomita.
    • +10 (22 voturi)    
      Nu pot decât un vot (Luni, 30 martie 2020, 23:48)

      Dragos Cristian Popescu [anonim] i-a raspuns lui Marionette

      Așa trebuie gândit. Să se anticipeze și să se ia măsurile cât mai urgent. Statisticile ulterioare doar numără morții!!!!
      • +12 (12 voturi)    
        Da, asa e (Marţi, 31 martie 2020, 2:02)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Dragos Cristian Popescu

        Si mie-mi plac oamenii care gandesc. Acel fel de oameni, de exemplu, si-ar pune problema cum pusca mea ai un judet de sapte ori mai populat decat altul.
        Dupa care, daca tot o ard toata ziua si noaptea pe net, ar verifica populatiile judetelor respective vreme de vreo cinci secunde (mult mai putin decat dureaza scrierea unui post pe un forum online, sa zicem HN). Daca ar fi cautat, ar fi descoperit ca Suceava are de fapt vreo 630000 de locuitori, iar Ialomita vreo 260000.
        Sa le mai spui unor astfel de ganditori si ca statistica pe numere mici e vax albina? N-ar avea absolut niciun rost...
        Noapte buna.
  • +6 (8 voturi)    
    Suceava si Helsinki (Luni, 30 martie 2020, 23:38)

    t4v1 [utilizator]

    Ambele in carantina
    • -8 (16 voturi)    
      Wuhceava (Luni, 30 martie 2020, 23:44)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui t4v1

      .
  • +1 (9 voturi)    
    Bine ati venit !!! (Luni, 30 martie 2020, 23:56)

    Ozmo [utilizator]

    Bine ati venit in Lombardia di Suceava !
  • +4 (32 voturi)    
    Ei na... (Marţi, 31 martie 2020, 0:26)

    kthor7 [utilizator]

    Hai sa inchidem tara. Eu, sincer, cred ca sunteti dusi cu totii de prin toata lumea. Cea mai mare manipulare a secolului iar voi ati luat teapa. Americani, Italieni, Spanioli...iaca si romanii. In primul rand, nu putem trai toata viata cu morcovul in fund de frica virusilor. Gripa spaniola a ucis 8 milioane de oameni. Ia, cat a ucis virusache asta? Dati decesele la gramada, Italia a venit cu ideea. Citesc asa la noi...georgescu mort, s-a prelevat la necropsie bla bla. La necropsie...pai , voi aveti corona in spital, frate! Intelegeti? Aia a devenit infectie intraspitaliceasca. Nu aveti spitale ca lumea, aveti personal fricos si prost pregatit. La prima provocare, fac in pantaloni si fug. Le e frica de virus. Astia sunt doctorii si asistentele din Romania secolului 21. Si noi stam ca prostii in starea de urgenta plus infinit cu lunile de ne ia dracul din cauza prostiei voastre de 30 de ani in care l-ati votat pe Iliescu si smecherii lui vreo 3 mandate si restul pe PSD.
    • +1 (13 voturi)    
      Mai citeste, mai citeste (Marţi, 31 martie 2020, 0:42)

      AliB [utilizator] i-a raspuns lui kthor7

      Gripa spaniola a infectat 500 de milione si a omorat 50 de milioane, predominant tineri intre 20 si 40 de ani. Pai, sa-i dam inainte, ca vorba aia, acum suntem 7 miliarde. Ce conteaza cateva zeci de milioane sub pamant? Fertilizare naturala.
  • 0 (12 voturi)    
    of doamne (Marţi, 31 martie 2020, 4:39)

    csan [utilizator]

    nu ma gandeam ca sunt asa de multi atotstiutori. Ce le mai stiti voi astia care comentati pe aici pe toate. La sfaturi sunteti cu toti cei mai buni, propaganda psd-ista este in floare, de parca nu ei au lasat sanatatea fara fonduri pentru strictul necesar. Numai ca niciunul nu faceti nimic din tot ce ati putea face, nici macar sa respectati ordonantele alea bune sau rele . De bagatori de seama tara-i plina, din pacate. Cand este vorba de munca nu mai sufla nimeni.
  • +8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 31 martie 2020, 6:22)

    [anonim]

  • +8 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 31 martie 2020, 6:28)

    [anonim]

  • +3 (9 voturi)    
    Guvernul isi recunoaste de fapt incompetenta (Marţi, 31 martie 2020, 8:21)

    Eu38 [utilizator]

    Era clar de la inceput ca romanii intorsi din strainatate vor aduce virusul in tara. Guvernul trebuia sa ii bage in carantina pe toti, iar politia si armata care umbla degeaba acum prin orase sa dea amenzi pentru cele mai neimportante actiuni trebuia sa ii pazeasca.

    In schimb, Guvernul i-a lasat sa umble liberi ca sa raspandeasca virusul si dupa aia s-a panicat si a bagat toata tara in carantina, asigurandu-se asa ca intra virusul si in economie.

    Carantina asta generala a fost introdusa ca sa ascunda incompetenta autoritatilor.
  • -3 (7 voturi)    
    O solutie minunata (Marţi, 31 martie 2020, 9:03)

    Zubizareta [utilizator]

    Aceasta carantina nu rezolva problema daca Hohanis si Orban nu vin cu solutii pentru Suceava. In continuare e lipsa de
    Masti si combinezoane. Traim intr-o tara unde sa furat pana acum si acum cautam ceea ce numai exista. Veniti cu solutii viabila, platiti tuturor locuitorilor din Romania utilitatile
    Pe lunile martie aprilie si oferiti vouchere pentru mancare nu pentru concediu
    La anu. Inconpetentilor. Macar de a-ti
    Copia de la alte tari ideile, dar nici
    La copiat nu sunteti buni, doar la plagiat teze de doctorat.
    Toata Suceava cu Flutur in Frunte la promovat pe Hohanis, si acum el abia deschide gura.
    • +6 (6 voturi)    
      Pentru limba română, apăsaţi tasta 1 ! (Marţi, 31 martie 2020, 10:09)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Zubizareta

      Pentru inca un an de scoala,apasati tasta 2 !
  • +4 (4 voturi)    
    Nu va amintiti Colectiv ? (Marţi, 31 martie 2020, 13:00)

    deval [utilizator]

    Nu mai mintiti , spuneti adevarul ca nu aveti materiale, pana cand o sa aveti iar ce aveti, impartiti transparent la toti !!
    Recomandati sa poarte saci de gunoi -asa cum am vazut in Spania la personalul medical-, fulare din tifon, eu mai stiu ce...
    Numai asa personalul medical o sa inteleaga si accepte situatia ! Ei nu au nimic de zile bune, la tv tot circula vesti/imagini despre donatii, productie interna , sosiri de materiale dar ei continua sa nu aiba nimic si nu mai au nici de unde cumpara.........
  • +1 (1 vot)    
    manageru' de spital lu' peste (Marţi, 31 martie 2020, 19:30)

    cris333 [utilizator]

    Un tampit de director de spital care a dat adunarea cadrelor medicale prin SMS , indiferent ca sunt bolnave sau nu , ca cica ordin de la ministru, ar trebui sa infunde puscaria. Este de vina de imbolnavirea masiva de acolo a tuturor cadrelor. Probabil ca nici nu este medic cu acte in regula ci a fost bagat de la partidul rosu cu ceva ani in urma si are diploma falsa.
  • +1 (1 vot)    
    nu vad! (Marţi, 31 martie 2020, 20:41)

    antivirus2020 [utilizator]

    din lista data de autoritati cu localitatile din Suceava nu vad comuna aia cu 300 de romi intorsi din Italia.
    Sunt imprastiati prin toata Moldova?