Ciolacu despre măsurile anti COVID-19: Aș fi fost mai drastic

de S.J.     HotNews.ro
Duminică, 22 martie 2020, 0:36 Actualitate | Coronavirus


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook
Preşedintele PSD şi al Camerei Deputaţilor, Marcel Ciolacu, a declarat, sâmbătă, cu privire la măsurile de prevenire a răspândirii noului coronavirus cuprinse în ordonanţa militară nr.2/2020 anunţate de ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, că el ar fi fost mai drastic în acest moment cu privire la restricţionarea circulaţiei persoanelor, având în vedere ce se întâmplă în Italia, relatează Agerpres.

„Presupun că dacă nu se va ţine cont de recomandări, se va trece la interzicerea circulaţiei (...) Am o reţinere cu privire la circulaţie, mai ales după emoţia a ce vedem că se întâmplă în Italia”, a afirmat liderul PSD, care a subliniat că el ar fi fost „mai drastic” în acest moment şi ar fi preferat "măsuri mult mai concentrate”.

Ciolacu a mai menţionat, într-o intervenţie telefonică la postul Digi 24, că el ca politician, dacă ar fi fost în locul ministrului Marcel Vela, i-ar fi lăsat pe cei doi specialişti din Ministerul Afacerilor Interne, secretarii de stat Raed Arafat şi Bogdan Despescu, „să îşi impună punctul de vedere”.

Preşedintele PSD a mai spus că ţinând cont de cât de contagios şi periculos este noul coronavirus, în curând ar trebui să mulţumim „pe lângă medici, asistenţi medicali şi farmacişti, şi celor care ţin magazinele deschise, vânzătorilor care se expun” şi ei riscului de infectare.

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a prezentat, sâmbătă, prevederile Ordonanţei militare nr 2/2020 privind măsuri de prevenire a răspândirii COVID-19.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5966 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    mdah, tocmai ai gafat marcele (Duminică, 22 martie 2020, 0:42)

    beeeeeenar [utilizator]

    daca taceai, filozof ramaneai
  • +5 (5 voturi)    
    Covidoug13-Gratia (tulpina) (Duminică, 22 martie 2020, 0:49)

    un domn [utilizator]

    Nici o reactie
    Ciolacu #rezist
  • 0 (12 voturi)    
    pai cum nene (Duminică, 22 martie 2020, 0:50)

    Kosmos [utilizator]

    0 decese si vreti lege martiala?
    Johannis evident va plati scump pt mizeria asta
    • +11 (11 voturi)    
      Obișnuiește te cu ideea ca P$D ii Covid (Duminică, 22 martie 2020, 1:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Și va Dispărea
      KWJ in acest moment nu mai contează
    • +1 (7 voturi)    
      Kosmose, uita-te la Italia (Duminică, 22 martie 2020, 3:08)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Ai 0 decese azi, pentru ca ai inca putine infectari, dar daca peste 2 - 3 saptamani veni avea 50-100.000 de purtatori, Italia va fi mic copil. Pentru ca noi nu avem nici parte din sistemul lor sanitar.
      • +2 (4 voturi)    
        Corect (Duminică, 22 martie 2020, 10:28)

        johnny2 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Noi nu mai avem nici medici ! Nici nu putem face o comparatie cu Italia ! O sa fie dezastru !
        • +4 (4 voturi)    
          Dar DUamna Gabi va Inaugura Spitalul (Duminică, 22 martie 2020, 11:20)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui johnny2

          Metropolitan, are ea medici unu și unu la Voluntari

          Ignorați gargara consilierului din link, observați cu mare atenție materialul de propaganda P$D care anunța cu pompa inaugurarea spitalului in 2020, adică anul acesta

          https://m.digi24.ro/stiri/diverse/consilier-general-pnl-acuza-ca-spitalul-metropolitan-promis-de-psd-se-micsoreaza-pana-devine-spital-orasenesc-907472
  • 0 (8 voturi)    
    cum incep toate sa se lege.. (Duminică, 22 martie 2020, 1:08)

    ..13 [utilizator]

    si apar legaturile ascunse...
  • +1 (1 vot)    
    dar esti mai prost (Duminică, 22 martie 2020, 8:48)

    iodixit [utilizator]

    !!!
  • +7 (7 voturi)    
    Mda... (Duminică, 22 martie 2020, 9:32)

    Lukian [utilizator]

    Trebuia sa fii mai drastic pentru investitii in sistemul de sanatate cat ati fost la guvernare , adica aproape toti ultimii 30 ani dar ati investit doar in buzunarele voastre. Ridicol mai sunteti...
  • +4 (4 voturi)    
    Mai drastic trebuia sa fii (Duminică, 22 martie 2020, 10:33)

    Kecske [utilizator]

    cu ministreasa spagara, sa o pui sa construiasca cele 8 spitale promise nu sa palmeze banii pentru ea si prietenii vostri. Mai drastic trebuia sa fii cu primarii care asfalteaza direct pe noroi ca sa cheltuie inutil banii comunitatii dar sa-si construiasca vile de vacanta care mai de care mai exotice prin Brazilia sau mai stiu eu pe unde. Mai drastic trebuia sa fii cu asa zisii vostri parlamentari care au dat jos un guvern numai ca sa-si arate muschii ca apoi sa-l instaleze la loc tot pe acela ca sa ne scape ne pandemie.
    Mai drastic trebuia sa fii cu nicolicea, ciordache, cu soferul lui voicu-spagarul, serban nicolae (care o fi numele de familie al astuia), cu olguta -buna de gura, cu badalau-hot cinstit, cu toti neispravitii tai de asa zis parlamentari, care nu fac decit umbra pamintului degeaba. Ar mai fi si alte motive pentru care ar fi trebuit sa fii mai drastic dar deja m-am scirbit prea mult de cit de drastic ai fost.
  • -1 (3 voturi)    
    Preşedintele PSD şi al Camerei Deputaţilor (Duminică, 22 martie 2020, 12:54)

    pelagragalbena [utilizator]

    "un domn" alias tan major securist, tu #rezist


    P.S.
    in general javrele si potaile alias "slugoii" securisti condusi de pelagragalbena rezista la tot "veninul" si "ura" revarsata asupra semenilor lor.
    • +2 (4 voturi)    
      Ti ai facut testul ? (Duminică, 22 martie 2020, 14:41)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui pelagragalbena

      Nu pentru Covid, pentru caputz
  • -1 (3 voturi)    
    Ciolacu despre măsurile anti COVID-19 (Duminică, 22 martie 2020, 15:43)

    pelagragalbena [utilizator]

    romani "dormiti" linistiti "un domn" alias tan major securist impreuna cu pelagragalbena "vegheaza la linistea si sanatatea voastra"


    P.S.
    asta a cerut "un domn" alias tan major securist, cel care ne da lectii de DEMOCRATIE

    "Vad ca ai revenit desi am solicitat Admin Hotnews sa te blocheze"
    • +2 (4 voturi)    
      Admin Hotnews (Duminică, 22 martie 2020, 16:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui pelagragalbena

      Spam ul creat la N comentarii de către @pelagragalbena este Admis ?
  • +1 (1 vot)    
    Mai drastic, pentru ca asta vor mujicii sa auda! (Duminică, 22 martie 2020, 17:19)

    Urzitoru [utilizator]

    Sunt multi oameni in tara asta care s-au obisnuit cu pumnul in gura, cu securitatea, cu situatia de a nu fi nevoie sa aibe o parere, avand scuza ca sistemul nu iti da voie sa ai o parere, sa circuli, sa ai initiativa, sa fii interprinzator... e mult mai usor sa faci ce ti se spune, ca atunci cand erai copil si aveau grija parintii tai de tine, de mancare, de casa, de frig sau ploaie... te bazai pe ei tot timpul, si tot timpul era ok pt ca tu nu stiai cum se rezolvau lucrurile, dar nici nu voiai sa stii cat timp nu trebuia sa le faci tu! Ei, un stat (mai ales unul condus de PCR sau PSD) nu e la fel ca un parinte, lipseste iubirea neconditionata adusa de relatia naturala parinte - copil!