Antenele reduc temporar salariile cu 20% și suspendă parte din angajați - Pagina de Media

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 19 martie 2020, 12:25 Actualitate | Coronavirus


Mihai Gadea in direct cu telespectatorii
Foto: Captura video
Conducerea grupului Intact a hotărât, în perioada crizei cauzate de coronavirus, să reducă salariile din companie cu 20%, iar o parte dintre angajați vor fi suspendați în această perioadă, potrivit Paginademedia.ro.

Pentru următoarele 30 de zile, angajații companiei vor lua 80% din venitul normal, iar o parte dintre angajați vor fi suspendați în această perioadă. Este vorba, în principal, despre cei care lucrau la producții care au fost oprite momentan, din rațiuni de prevenire a răspândirii epidemiei de coronavirus.
Măsura se aplică angajaților tuturor posturilor din grupul Intact.

Contactați de Paginademedia.ro în legătură cu măsurile luate, oficialii Antena Group au explicat, fără alte detalii, că "aceste măsuri au un caracter temporar și sunt menite a ne asigura pe termen lung respectarea angajamentelor față de telespectatori, de angajați și de partenerii de business."

În această săptămână, Antena Group a anunțat o serie de măsuri în contextul epidemiei de coronavirus. Printre acestea, pe lângă măsurile de protectie a angajailor (lucrul de acasă) suspendarea filmărilor pentru programe precum Chefi la cuțite, Next Star sau serialul Sacrificiul, dar și renunțarea la emisiunile înregistrate de la Antena 3. La Antena Stars, matinalul a fost mutat între 10.00 și 13.00 (față de 8.00-12.00), iar emisiunea Agenția VIP cu Cristi Brancu nu va mai avea ediții în timpul săptămânii, doar sâmbăta și duminica.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10417 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 19 martie 2020, 12:29)

    [anonim]

    • 0 (2 voturi)    
      a (Joi, 19 martie 2020, 16:28)

      adrian67 [utilizator] i-a raspuns lui

      Posibil, dar va compensa cu 50 % mai multe minciuni.
  • +10 (14 voturi)    
    hmmmm (Joi, 19 martie 2020, 12:33)

    liviu_ [utilizator]

    in plina pandemie aveam nevoie si de speranta!
    urmatoarea stire sper sa fie cu inchiderea!
  • +1 (3 voturi)    
    la misto (Joi, 19 martie 2020, 12:46)

    it123 [utilizator]

    De fapt vor sa mai traga niste bani de la stat, la TV cresc audientele in perioada asta dar ma rog .. publicul lor pensionar oricum statea acasa..
  • +6 (6 voturi)    
    uite ca are si impact pozitiv (Joi, 19 martie 2020, 12:47)

    ..13 [utilizator]

    A dat coronavirusul in latrina...
  • +5 (7 voturi)    
    Si sirile false... (Joi, 19 martie 2020, 12:56)

    coco04 [utilizator]

    Vor fi resuse cu 20 %.
  • +4 (6 voturi)    
    Nu mai pot transmite știri alarmiste. (Joi, 19 martie 2020, 13:09)

    asavreau [utilizator]

    Le este frică de pușcărie.Niște ticăloși.
  • +8 (10 voturi)    
    La vale !!! (Joi, 19 martie 2020, 13:49)

    dorin23231358089410391 [utilizator]

    Speram din tot sufletul sa dispareti definitiv din media !
    Nu sunteti decat un focar de infectie !
  • +2 (4 voturi)    
    Sincer (Joi, 19 martie 2020, 14:55)

    dincannes [utilizator]

    … zapez si dau de Mircea BADEA. 1/10 secunda mai tirziu, trec la altceva!
    Ce limbaj golanesc are, ce rusine pentru neamul nostru !
    Va rugam, scapati-ne de acest instigator de proasta crestere ! Mii de prostovani il copiaza !
    • -1 (3 voturi)    
      Pe pagina de FB se vede ca “militzia” (Joi, 19 martie 2020, 15:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

      Se ocupa de plangerea penala la adresa lui Mircica 5 Secunde ! Plangere penala care vizeaza insemnul spectatorilor Latrina Trei de a accidenta Protestatarii Din Piata Victoriei

      Odata cu reducerea de personal Invitam Democratic sa se reduca Publicitatea la Televiziunile Mincinoase
      https://campaniamea.declic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
  • -1 (3 voturi)    
    In sfarsit (Joi, 19 martie 2020, 16:28)

    blablavertical [utilizator]

    ceva bun de la coronavirusul asta.
  • -1 (3 voturi)    
    Această plagă (Joi, 19 martie 2020, 17:15)

    Gabu [utilizator]

    Această plagă: jurnalism partinic, cu știri neverificate, neprovenite din două surse independente, după metoda serviciilor de securitate care improșcă cu știri trunchiate, jumătate adevăr, jumătate minciună, finanțat de persoane compromise juridic și moral, ar trebui tratată la pachet cu coronavirusul: eradicată fără milă!
  • 0 (2 voturi)    
    Deci (Joi, 19 martie 2020, 19:22)

    fdaniel [utilizator]

    Deci acum trebuie să mănânci cu 25% mai mult kkt ca să iei același salariu?
  • 0 (0 voturi)    
    , (Joi, 19 martie 2020, 22:10)

    VacsAlbina [utilizator]

    Oh, cat suntem de oripilati fata de emisiunile difuzate pe A3. Gandul ca ar putea sa aiba probleme financiare ne excita cu totul.
    Dar, ca niste buni critici ce suntem, ramanem in continuare de veghe pe A3, in speranta ca vom prinde cat mai multe balbe, gafe si aberatii.
    Genial, le-am facut-o, i-am criticat, i-am desfiintat aici pe site. Suntem in culmea fericirii, ne aplaudam reciproc, ovationam la gandul ca maine o sa moara de foame.
    O mica problema, ratingul nu tine de gusturi, tine de durata cat ramanen blocati pe un canal tv.
    Va multumesc ca le-ati mai dat o sansa sa castige un ban in plus.
    S-a inventat deja telecomanda, stiti sa o folositi?
    • 0 (0 voturi)    
      Imi aduc aminte de articolele saptamanalului (Vineri, 20 martie 2020, 7:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui VacsAlbina

      Urzica
      Inclin sa cred ca esti un supravietuitor al acelei redactii