Un pacient suspect de coronavirus a fugit din spital. El fusese internat la "Matei Balș" / Testul este negativ UPDATE

de D.D.     HotNews.ro
Miercuri, 18 martie 2020, 11:33 Actualitate | Coronavirus


Carantina coronavirus
Foto: Agerpres
​Un pacient internat suspect de coronavirus a fugit dintr-un spital din București. Este vorba de spitalul „Matei Balș”.

UPDATE Rezultatul testului efectuat bărbatului este negativ

„​Poliția Capitalei a fost sesizată în aceasta dimineața de reprezentanții unei unități medicale din București despre faptul ca un pacient internat pentru a fi testat pentru infecția cu noul tip de coronavirus a plecat din spital”, precizează Grupul de comunicare strategică.

În speță au fost demarate verificări pentru identificarea bărbatului și pentru luarea măsurilor care se impun. „Facem precizarea că bărbatul nu este confirmat ca fiind infectat cu noul tip de coronavirus, ci doar suspect de contractarea acestui virus”, se mai arată în comunicatul Grupului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















33771 vizualizari

  • +11 (19 voturi)    
    Deci ne luam cu noi aruncătoare de flăcări (Miercuri, 18 martie 2020, 11:36)

    un domn [utilizator]

    Maștile pe fata văd ca nu sunt suficiente
    • +3 (5 voturi)    
      si ii prijolim (Miercuri, 18 martie 2020, 13:01)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pe cei care nu respecta legile carantinei!
      de acord!
    • -3 (9 voturi)    
      fug de frica amenzilor :( (Miercuri, 18 martie 2020, 14:17)

      FFF T [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      După ce s-au dat amenzi de 10.000 celor care, din inconștiență, n-au respectat normele la întoarcerea în țară, mulți se tem că vor păți la fel.
      Sunt bombe cu ceas, prin toată țara.
      Oameni care nu se vor duce la spital decât dacă sunt în stare gravă, de teama amenzilor.
      Măsura aparent bună o să creeze focare uriașe de infecție.
      • -6 (10 voturi)    
        se impune renunțarea la amenzi (Miercuri, 18 martie 2020, 14:41)

        FFF T [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

        sau cel putin reducerea cuantumului, la un nivel rezonabil, altfel o să avem o problemă majoră.
  • +23 (31 voturi)    
    ... (Miercuri, 18 martie 2020, 11:37)

    tirolez [utilizator]

    Daca nici pe asta nu-l aresteaza e degeaba starea aia de urgenta si o sa ajungem mai rau ca toti aia la care ne uitam cu mila acum.
    • +2 (4 voturi)    
      Da, dar mai trebuie ceva (Miercuri, 18 martie 2020, 12:52)

      Barthales [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      A comis-o, trebuie să plătească.
      Dar pe mine mă interesează și de cât timp este ținut omul pentru testare. Pentru parlamentari s-a putut face testarea foarte repede.
  • +24 (28 voturi)    
    poi, nu e stare de urgenta? (Miercuri, 18 martie 2020, 11:40)

    Zett [utilizator]

    spitalele n-au fost dotate cu paza militarizata!?
    ha!
    • +9 (9 voturi)    
      Mi-ai luat vorba din tastatură (Miercuri, 18 martie 2020, 13:08)

      YorkshireTerrier [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      E unul dintre momentele cand oamenii in uniforma trebuie sa-si castige painea si pensiile de serviciu.
      • 0 (2 voturi)    
        Alea speciale? (Miercuri, 18 martie 2020, 14:24)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

        Ca in rest... apa de ploaie!
    • +5 (5 voturi)    
      asa ar trebui (Miercuri, 18 martie 2020, 13:11)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      dar Orban nu vrea sa faca panica.
      Pana la urma, politia locala ar trebui mutata la spitale, e mai utila asa decat sa piarda vremea prin parcuri.
    • +4 (4 voturi)    
      Rezerviști (Miercuri, 18 martie 2020, 15:04)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      Să concentreze rezerviști; pe cei care s-au pensionat la onorabila vârstă de 40 - 45 de ani.
  • +9 (15 voturi)    
    . (Miercuri, 18 martie 2020, 11:41)

    Toate nickname-urile erau luate [utilizator]

    Pentru binele nostru sper să nu aibă. Dar unde câțiva ani la izolare tot merită.
  • +17 (21 voturi)    
    oamenii astia... (Miercuri, 18 martie 2020, 11:47)

    muscha mbanana [utilizator]

    au ceva cu capul, va dati seama ce incult si inconstient , incat atunci cand ajunge acasa , (daca ajunge) ,contamineaza toata familia !nu degeaba a scos franta , armata in strada !
    • +12 (14 voturi)    
      .... (Miercuri, 18 martie 2020, 11:53)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      pana ajunge acasa mai contamineaza cateva persoane , care ... etc. Vedem ADP4 cat rau a facut.
    • +6 (24 voturi)    
      Întreabă te cu cine Votează (Miercuri, 18 martie 2020, 12:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      Dacă nu ai știință de raspuns, te ajut : comportament specific de votant P$D Ciuma Roșie ( care la mitingul P$Dragnea a aruncat pet uri pe jos )
      • -10 (18 voturi)    
        Ia liber cateva zile, ca Orban (Miercuri, 18 martie 2020, 12:08)

        Fides [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Ai uitat de senatorul PNL? Care a dat coronavirus la tot partidul?â
        Prostia nu are vaccin. Dar tu dai inainte cu PSD, ciumarosie. Apoi poate iti amintesti de ORban care cheama presarii sa le spuna ca se izoleaza, ca el a fost in tandreturi cu senatorul PNL testat pozitiv cu coronavirus... ioi
      • -14 (22 voturi)    
        sau poate usr (Miercuri, 18 martie 2020, 12:16)

        numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ca toti ratatii din diaspora
      • +10 (18 voturi)    
        Nu se poate fara sa politizam? (Miercuri, 18 martie 2020, 12:18)

        VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Nu ai date.
        Acuzatii aiurea.
        Intra la Fake News.
        Comentezi inutil, culoarea politica nu demonstreaza si o atitudine civica deosebita.
        Vezi exemplul unor lideri PNL.
        QED

        PS: Daca va ajuta la sanatate, va rog sa-mi dati voturi negative.
        • +3 (11 voturi)    
          Comportamentul Fugarului (Miercuri, 18 martie 2020, 12:55)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui VacsAlbina

          Este similar cu al unui votant P$Dragnea care arunca pet uri pe strada la întâlnirea Cămășilor Albe
        • -1 (1 vot)    
          mai , nea caisa ,... (Miercuri, 18 martie 2020, 17:18)

          muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui VacsAlbina

          vorbest prea tarziu , ai fost la mitingu' diasporezilor , cand aruncau cu rahat si aveau banere cu mu...e psd ?acu psd-ul ii ajuta cu apa si mancare , ai vazut la tv !ciuma galbena e prezenta atunci cind au nevoie de voturi !
          • +1 (1 vot)    
            Adevărat Ai Înviat ! (Miercuri, 18 martie 2020, 17:51)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

            Ce apa ? Ce mancare le da P$D ? Trezorierul P.$D a fugit cu banii ! P$D a Luat o Mare Plăcută Suedeza ))))
      • -1 (1 vot)    
        v-ati inselaT TOTI .... (Miercuri, 18 martie 2020, 17:27)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        era un biet boschetar , un homless man , ii baga in spital pe toti aia din canale , e de plans , organ nu vrea sa stie de ei , s-a bagat in vila 1 lac ! imi vine sa vomit , conduce din vila , nu din bunker !si canta la mandolina prohodu' natiei , acompaniat de ciolanis !
        • +1 (1 vot)    
          Acum măcar o dai pe Ulei (Miercuri, 18 martie 2020, 17:52)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          Înainte erai la pufoaika ))))
  • +13 (17 voturi)    
    uite d-asta (Miercuri, 18 martie 2020, 12:09)

    liviu_ [utilizator]

    e buna frate armata!

    suntem un popor de idioti nene . asta e adevarul!
    • +2 (8 voturi)    
      Care armata? (Miercuri, 18 martie 2020, 13:05)

      t4v1 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Aia de sta prin birouri si asteapta pensia speciala?
      • +1 (1 vot)    
        ehe ... (Miercuri, 18 martie 2020, 17:20)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui t4v1

        era buna armata cu ciclul 1 si apoi 2 ! te facea om , nu poponaut ca acum , sint tineri care nici nu stiu daca sunt baieti sau fete !
        • +1 (1 vot)    
          Asta cu Armata este Corecta (Miercuri, 18 martie 2020, 17:54)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          Dar in cazul tău nu a dat roade ))))) îți e gândul doar la Plăcută Suedeza ( dimineața - la prânz - seara )
    • +7 (7 voturi)    
      cateodata, (Miercuri, 18 martie 2020, 13:12)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      e mai bine sa ai o reactie exagerata decat nicio reactie.
      Da, individul trebuia impiedicat sa plece, chiar si cu forta.
  • +1 (5 voturi)    
    sistemul este prost (Miercuri, 18 martie 2020, 12:30)

    martel55 [utilizator]

    de ce e nevoie d einternare epntru testare?daca nu esti infectat ai toate sansele sa te infectezi de alti suspecti din salon (ca evident nu sunt internati singuri in salon), iar daca est i infectat dar nu ai simptone/simptome grabe poti sa mai astepti cateva ore la domicliu pana vine rezultatul...cunosc cazuri care din cauza acestui sistem idiot au preferat sa ramana acasa in izolare fara sa fie testati asteptand fie sa treaca 14 zile, fie sa apeleze la 112 in caz de simptome severe....sistemul este conceput de oamnie incompetenti, e nevoie ca recoltarea sa se faca la domicililu suspectului daca cesta nu rpezinta simptome su nu prezinta simptome clare...dar asa probabil ca s-ar pozitiva mult mai multe cazuri si am da prost in statistici.....peste cateva zile o s ane miram de unde apare o explozie de cazuri ca noi am fosty pregatiti si am luat toate marurili cum ne spune cie care gestioneaza situatia
  • +4 (6 voturi)    
    PAZA MILITARIZATA (Miercuri, 18 martie 2020, 12:39)

    jidanul [utilizator]

    Soldatii armatei romane trebuie sa fie prezenti si sa actioneze la vami, centrele si spitalele unde se afla oameni in carantina si oriunde este nevoie.
    • 0 (2 voturi)    
      Aveti impresia ca avem mijloace sa punem (Joi, 19 martie 2020, 2:19)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui jidanul

      un soldat la usa fiecarui tembel ?!!
  • +5 (7 voturi)    
    au dreptate procurorii (Miercuri, 18 martie 2020, 13:00)

    iodixit [utilizator]

    "O asociație a procurorilor cere înăsprirea pedepselor în criza covid-19: De la 2 la 7 ani de închisoare pentru infectarea unei persoane prin nerespectarea carantinei"

    baga jegosul iresponsabil la pirnaie, sa-i putrezeasca lui ciolanele pe acolo, nu mie, familiei si prietenilor mei si a tuturor celor care respecta legile carantinei, prin cimitire!
  • +2 (4 voturi)    
    Nici azi criminalii BOR nu strec cu slujbele in (Miercuri, 18 martie 2020, 13:04)

    deval [utilizator]

    online ca si catolicii !! Lasii din guvern si de la Cotroceni, nu indraznesc sa o faca ca nu le da voie BOR !!
    Rusine ordinarilor !!
    Probabil ca nu puteti rata ocazia sa scapati de mosi !! Si eu vreau sa scap de psd , dar nu asa !!
    Ne imaginam ce va fi cu ocazia Pastelui in Romania?!!
    Cred ca era totusi datoria BOR sa initieze aceasta restrictie !!! Criminali, cum ii stiu !
    O sa devina , o sa ramana si pustiita Catedrala ,si mai degeaba, plus ca nu vă va mantui de aceaste crime, care in mediul rural, printre batrani , nici nu vor putea fi numarate !! Cine naiba mai testeaza morti ??! Numarul de morti din coronavirus se numara numai pe cei deja testati anterior decesului !!
  • +7 (7 voturi)    
    Institutiile esuate compuse din ''speciali'' (Miercuri, 18 martie 2020, 13:22)

    floriniulian [utilizator]

    Nu au fost capabili sa retina un simplu cetatean inconstient care a fugit dintr-un spital de maxima siguranta.

    Va dati seama ce dezastru este in aceste institutii''de siguranta''.

    In schimb sunt sigur ca isi iau salariile colosale si pensiile speciale absolut meritat dupa o viata de ''lucrat ''la distrugerea acestei tari.
  • -1 (3 voturi)    
    cum sa faci scandal (Miercuri, 18 martie 2020, 13:38)

    Kosmos [utilizator]

    PT o raceala
  • +4 (4 voturi)    
    #vino_înapoi_încarantină_Dorele (Miercuri, 18 martie 2020, 13:38)

    DoarEUEUEU [utilizator]

    E de inteles ca esti speriat, mai ales ca doctorii sunt extra ocupati si nu au cum sa iti dea toate detaliile pe care poate le-ai vrea. Dar sa fugi si sa risti sa ii contaminezi pe alti e dovada de prostie....zic ca acum mai ai sanse la un tratament/pat in spital dar cand or aparea 5000+ cazuri si nu mai ai unde sa fi tratat...atunci sa vezi distractie.