Echipa Galatasaray, antrenata de Gheorghe Hagi, a invins, cu scorul de 2-1 (1-0), pe FC Porto - castigatoarea Ligii Campionilor, intr-o partida amicala disputata, duminica seara, in localitatea East Rutherford, din statul american New Jersey, a anuntat cotidianul "Fanatik". Golurile echipei din Istanbul au fost inscrise de Hakan Sukur '4 si Erif Erdem '86.

Pentru FC Porto a marcat Maniche, in minutul 90. La Galatasaray, mijlocasul Ovidiu Petre a evoluat pe toata durata partidei. Fotbalistul roman a primit nota 6 din partea cotidianului "Fanatik" si nota 7 din partea jurnalului "Hurriyet".

Hagi a declarat ca isi considera echipa pregatita in totalitate pentru campionat. "Am dominat timp de 90 de minute. Am avut numeroase ocazii de gol. Calitatea lui Rigobert Song este de necontestat si el s-a adaptat usor la echipa. Toti jucatorii mei au avut evolutii foarte bune", a precizat Hagi.

Galatasaray va reveni, marti, la Istanbul, urmand sa intalneasca, duminica, pe teren propriu, formatia Konyaspor, in cadrul primei etape a campionatului Turciei.