Galacticii de la Real au castigat cel mai scurt meci din istoria fotbalului. Doar SASE minute a durat restul jocului intrerupt saptamana trecuta pentru un potential atentat cu bomba. Zinedine Zidane a facut spectacol pe Bernabeu. El a inscris singurul gol dintr-un penalty obtinut de Ronaldo. Scor final, Real Madrid - Real Sociedad....2 la 1.

Galacticii de la Real au incheiat meciul cu Real Sociedad, in mod absolut fericit. Amanat pe 11 decembrie din cauza unui atentat cu bomba, madrilenii au incheiat scor, 2-1.

Noul antrenor al galacticilor, brazilianul Luxemburgo, a obtinut astfel si prima victorie pe banca tehnica a lui Real.

Golul celui mai scurt meci din istorie a fost inscris de Zinedine Zidane in minutul 91 dintr-un penalty obtinut de Ronaldo. Faultul a fost comis de Mikel Labaka.