90+3' Scor final, 2-0. Gazdele cistiga meritat, in urma unui joc excelent.

90+3' Bostina incearca un sut-centrare, mult peste poarta.

90+2' Riquelme este schimbat cu Arzo.

90+1' Senna trage din 8 metri lateral dreapta pe linga poarta.

90' Radoi paseaza in careu spre Ciocoiu, dar mingea se duce prea tare si Reina retine.

89' Bostina centreaza lung din corner, la Dica, acesta reluind din volé pe linga poarta.

88' Figueroa este semnalizat in ofsaid.

87' Villarreal controleaza bine jocul, neatacind, dar tinind Steaua in friu.

86' Hector Font il inlocuieste pe Jose Mari.

86' Daca Steaua nu marcheaza, acesta este al 18-lea meci consecutiv in cupele europene pe teren propriu in care Villarreal nu ia gol.

85' Petre Marin faulteaza in atac.

85' Suporterii stelisti striga cu tarie „Steaua, Steaua!"

84' Oprita este inlocuit de Dinita.

84' Nicolita urca si centreaza bine, dar retine Reina.

83' Banel Nicolita centreaza perfect in 6 metri, unde Dica se gaseste in ofsaid. Acesta nu joaca balonul, Ciocoiu lovind cu capul slab.

82' Josico il faulteaza pe Dica la 35 de metri de poarta, pozitie centrala.

82' Steaua joaca acum cu 3 fundasi, sistemul devenind 3-5-2, cu Radoi urcat la mijloc.

81' Oprita este surprins in ofsaid.

80' Venta centreaza in careu, de unde mingea este reluata in aut de poarta.

79' Lucho reia cu capul un balon, slab, retine Hamutovski.

78' Zenga a schimbat sistemul de joc dupa cele 2 inlocuiri.

78' Oprita spera sa obtina un corner, dar scapa mingea si

gazdele au aut de poarta.

76' Banel Nicolita ii ia locul lui Lovin.

76' Andrei Cristea este in sfirsit schimbat, dupa o partida slaba, intrind Ciocoiu.

75' Zenga ii pregateste pe Ciocoiu si pe Banel Nicolita pentru schimbare.

73' Dorinel Munteanu faulteaza si vede cartonasul galben. Este astfel suspendat pentru urmatorul meci in cupele europene.

73' Bostina trece frumos pe dreapta, dar centreaza prea puternic.

71' Sorin Ghionea expediaza al doilea balon din teren cu furie si este sanctionat.

71' Ogararu centreaza bine in 6 metri, Rodriguez acorda corner. Jose Mari reintra in teren.

69' Riquelme centreaza excelent in careu, Jose Mari nu poate relua si se loveste groaznic de bara!!!

69' Lovin il faulteaza pe Jose Mari la 20 de metri lateral stinga.

67' Stelistii continua sa insiste, dar nu reusesc sa construiasca faze periculoase.

Barcelona a fost infrinta cu 3-0 pe acest gazon, acum 2 luni.

65' Ogararu il angajeaza excelent pe Dica, insa stelistul se afla in ofsaid.

62' Riquelme il executa inca o data pe Hamutovski, de data aceasta pe centrul portii. 2-0!

62' Riquelme il executa pe Hamutovski, dar se dicteaza repetarea executiei!!!

61' Jose Mari a pasat excelent in careu la Cazorla, si Petre Marin a faultat.

60' Petre Marin il faulteaza pe Cazorla si se acorda penalty.

60' Oprita este deposedat la mijlocul terenului de Josico, Villarreal pleaca in atac.

59' Cazorla dribleaza pe partea dreapta si centreza perfect in 6 metri, dar Steaua are din nou noroc si nimeni nu reia spre poarta!!!

59' Steaua se apara de aproximativ 5 minute.

58' Riquelme dribleaza la marginea careului si suteaza peste poarta.

56' Dica centeaza eronat, spaniolii revin in atac.

54' Cristea reia cu capul din 8 metri, peste poarta!!!

54' Reina retine balonul aruncat in careu.

53' Pellegrini il schimba pe Juan Pablo Sorin si il introduce pe Cazorla.

53' Oprita este faultat la 35 de metri lateral dreapta.

53' Dica este blocat la marginea careului.

52' Bostina centreaza la 8 metri, dar resping spaniolii.

51' Bostina centreaza in careu si Steaua obtine corner!

49' Petre Marin scapa de Venta si ii paseaza lui Cristea, acesta intra in careu dar sutul lui, in diagonala, nu gaseste spatiul portii!!!

49' Ogararu paseaza gresit, gazdele arunca de la margine din propria jumatate.

46' Andrei Cristea il faulteaza pe Senna, dar nu este sanctionat de arbitru.

46' Ghionea respinge un atac al gazdelor.

46' Se reia partida.

45+2' Fluier final al primei reprize. Villarreal a jucat clar bine, dar Steaua a avut momente de sclipire. Cristea s-a pierdut de joc pe final si e posibil sa fie schimbat. Riquelme a fost clar cel mai bun jucator al acestei reprize, gindind genial fiecare pasa.

45+1' Jose Mari trage cu stingul din interiorul careului, din fericire nu gaseste spatiul portii.

45' 2 minute de prelungire se arata de la margine.

45' Cristea prelungeste prea tare un balon spre Oprita si gazdele au aut de poarta.

44' Dorinel Munteanu este faultat la mijlocul terenului de Senna.

43' Arruabarrena centreaza in aut de poarta.

43' Bostina face joc periculos in careul advers.

42' Lucho Figueroa este semnalizat in ofsaid, spre bucuria Stelei.

41' Ogararu incearca o combinatie cu Dica pe partea dreapta, dar cei doi nu se inteleg.

40' Centrare la coltul scurt, spaniolii resping, si Steaua este din nou semnalizata in ofsaid.

39' Dica suteaza si obtine corner.

39' Riquelme rezista intre 3-4 stelisti, patrunde in careu, si Steaua scapa iarasi de un 2-0 sigur cu multa, multa sansa.

37' Steaua obtine un corner, Pena respinge mingea venita din centrare, dar Steaua insista. Centrarea lui Dorinel Munteanu il gaseste pe Cristea in ofsaid.

35' Lucho incearca un sut din voleu din 16 metri, dar loveste eronat balonul si il trimite in aut.

34' „Lupta Steaua", continua sa strige 10.000 de suporteri stelisti.

33' Lucho trece de Radoi, patrunde pe aripa stinga, centreaza in 6 metri, unde lui Jose Mari ii lipsesc citiva centimetri pentru a atinge mingea si a marca pentru 2-0. Steaua a avut multa, multa sansa!

32' Bostina intercepteaza un balon, dar centreaza aiurea.

30' Tribunele rasuna: „Forza Steaua, ale, ale, ale!"

30' Bostina incearca o angajare in careu, dar loveste balonul prea tare.

30' Dorinel Munteanu arunca balonul in 6 metri, pentru Dica, dar Reina boxeaza.

30' Steaua obtine un corner, dupa ce Cristea nu a putut relua din careu un balon bun.

29' Mingea este aruncata in careu, de unde spaniolii resping.

29' Oprita obtine un aut aproape de coltul terenului.

28' Ogararu executa rapid, Sorin respinge in aut.

28' Sorin il faulteaza pe Lovin la mijlocul terenului.

27' Ogararu obtine posesia in apropierea careului, dar respinge in aut.

26' Jose Mari il faulteaza in atac pe Petre Marin.

25' Ogararu faulteaza la mijlocul terenului.

24' Cristea faulteaza in atac, dupa ce este lansat pe partea dreapta.

23' Steaua ataca pe aripa dreapta, mingea este centrata in careu la Cristea, care bilbiie mingea, dar este semnalizat in ofsaid.

22' Jose Mari centreaza de pe partea stinga, Radoi respinge si Steaua pleaca pe contraatac. Bostina este insa blocat pe aripa stinga.

21' Riquelme centreaza din lovitura libera, de pe partea dreapta, Rodriguez reia pe linga poarta. Hamutovski iesise gresit.

20' Dorinel Munteanu centreaza lung, Cristea loveste gresit cu

capul si mingea iese in aut de poarta.

19' Oprita scapa pe partea stinga, avanseaza, centreaza, mingea fiind respinsa in corner.

18' Stelistii se aud din tribune la fel de puternic precum suporterii gazdelor.

18' Dorinel Munteanu respinge centrarea venita din corner.

18' Sorin primeste o pasa excelenta in careu, pe partea dreapta, centreaza foarte periculos, dar Ogararu respinge in corner. Sansa imensa pentru gazde!!!

16' Lupta se poarta acum la mijlocul terenului, Steaua incearca un pressing.

15' Sut la poarta gazdelor de la 25 de metri lateral stinga, dar fara sansa de a marca.

15' Josico faulteaza la mijlocul terenului, iarasi dur, dar este iertat de arbitru.

14' Jose Mari scapa periculos pe stinga, dar nu are cui centra.

14' Stelistii au momente de neintelegere la mijloc.

13' Josico faulteaza dur, dar nu vede cartonasul galben.

12' Bostina centreaza de pe stinga, dar Oprita nu poate relua pe poarta!!!

10' Stelistii se mentin in atac si mingea cade in careul lui Villarreal, dar nu reuseste Lovin sa suteze din 8 metri, fiind blocat.

9' Cristea intr-o situatie buna in careu, dar nu reuseste mare lucru.

8' Lovin greseste o pasa destul de simpla si se vede in jocul Stelei ca se regaseste greu dupa acest gol al spaniolilor.

6'VILLARREAL marcheaza prin Jose Mari, care a deviat mingea trimisa din corner printre picioarele lui Hamutovski!

6' Ghionea intervine prin alunecare la Figueroa in careul stelist, si gazdele au primul corner al partidei.

5' Dorinel Munteanu centreaza in careu, de unde Dica reia cu capul peste poarta !!! Prima faza periculoasa apartine romanilor!!!

4' Oprita este faultat de Senna la 25 de metri lateral dreapta de poarta lui Villarreal.

3' Andrei Cristea faulteaza in atac, dupa ce plecase in duel 1 la 1 spre un balon lansat spre poarta gazdelor.

3' Riquelme incearca un 1-2 cu Jose Mari in marginea careului stelist, dar nu reuseste. Presiune mare la poarta noastra.

2' O lovitura libera pentru gazde, respinsa prompt de stelisti.

1' Se fluiera startul partidei.

Suporterii stelisti creeaza o atmosfera incredibila.

Formula pentru care a optat Walter Zenga este una prudenta, cu caracter defensiv. Steaua a exersat ieri pentru mult timp loviturile de la 11 metri.

10.000 de fani stelisti se gasesc in tribunele stadionului El Madrigal.

Stadionul este in proportie de 80% plin. El Madrigal are o capacitate de 23.000 de locuri, intr-un oras cu 44.000 de locuitori.