Spectacolul continua: Argentina-Brazilia 3-1

de     HotNews.ro
Joi, 9 iunie 2005, 0:00

Cel mai asteptat meci din America de Sud nu a dezamagit nici de data aceasta. Goluri, faze spectacol, numere individuale de exceptie, iata doar cateva din lucrurile ce au facut ca zeci de mii de oameni sa se calce in picioare pentru un bilet. Argentina reuseste o victorie de senzatie in fata Braziliei si isi ia astfel revansa pentru infrangerea din tur.

Desi avertiza cu surle si trambite ca va invinge Argentina la ea acasa, Brazilia nu a putut face face unei echipe mai bine organizate si care si-a dorit victoria mai mult.

Argentina a deshis scorul foarte repede, in minutul 4' al jocului, prin Crespo, pentru ca Riguelme sa majoreze scorul la 2-0 in minutul 18'. Acelasi Crespo marcheaza in minutul 40' si Argentina conducea Brazilia la pauza cu un incredibil 3-0. Brazilia inscrie golul de onoare in minutul 72'.