Partida tur din finala Cupei UEFA Intertoto dintre CFR Cluj si echipa franceza Lens s-a incheiat la egalitate 1:1. In minutul 23 francezii au luat conducerea, Lachor transformind o lovitura libera de la 25 de metri de poarta lui Turcas. Clujenii au restabilit egalitatea prin Turcu in minutul 57.

In minutul 43, arbitrul polonez Gilewski le-a refuzat clujenilor un penalty. Decizia a fost contestata de gazde, dar si de observatorul portughez al meciului. Inclusiv oficialii francezi au recunoscut ca portarul Itandje l-a faultat pe Anca in minutul 43.

CFR Cluj: 33. Turcas - 4. Panin, 30. Jula, 2. Balint, 6. Miclaus - 10. Fl. Dan, Oncica, 14. Minteuan, 8. D. Munteanu, 32.Turcu - 9. Anca, 19. Tilinca

Antrenor: Dorinel Munteanu

Rezerve: 1. Stef, 7. Oncica, 17. Mijin, 18. Bruncevic, 25. D. Toma, 29. Vlajici, 28. Milosevic