Parca Steaua n-a jucat totusi atit de bine ca miercuri seara, insa de data asta tabela de marcaj nu i-a mai creat probleme. Nationalul nu-i Rosenborg ca sa speculeze cea mai mica bresa, iar mult invocatul ghinion nu si-a mai facut aparitia.

Omul serii a fost Banel Nicolita, care a alergat din primul minut si n-ar fi exclus sa alerge si acum, cind cititi aceste rinduri. Tot baiatul smead din Faurei si-a pus amprenta si pe goluri.

La primul a executat lovitura libera din care a inscris Iacob, iar la al doilea a dat o pasa de mare efect pentru Ogararu, in urma careia oaia neagra de miercuri si capitanul de aseara a facut 2-0.

Au mai fost si alte ocazii, Dica, Banel si Iacob putind marca si ei pina la pauza. In schimb, Hamutovski a avut doua executii false, cu oul gleznei, stirnind in tribune ceva intre ilaritate si iritare.

Pe masura ce minutele treceau, Steaua tinea tot mai bine friiele, iar Banel se apropia cu fiecare tackling si cu fiecare sprint generos tot mai mult de inima publicului.

Pe final, au mai marcat Dica si Paraschiv pentru o victorie lejera. Asta si fiindca din temutul FC National din sezonul trecut n-a mai ramas decit o umbra.

Masiva depopulare din vara se simte, tineri ca Herea sau Iancu neputind inlocui nume grele ca Vlad Munteanu, McKain sau Cristi Munteanu. Insa Gino nu-si face probleme, s-a obisnuit de ani de zile sa tot construiasca pentru a vinde.