Steaua a pierdut cu 2-3 in fata lui Rosenborg, in mansa retur al celui de-al treilea tur preliminar din Champions Leaugue. Meciul, disputat in Norvegia, la Trondheim, a fost difuzat in direct de TVR 1. In tur, la Bucuresti, scorul a fost 1-1.

Primul gol a fost inscris de Solli, in minutul 38. al doilea - de Odegard, in minutul 56, iar Radoi a inscris un autogol in minutul 59. Tot Radoi a redus scorul in minutul 74, iar Victoras Iacob a readus speranta un minut mai tirziu.

Cele mai importante momente ale meciului:

Min. 90+3: Victoras Iacob nu rezista presiunii, faulteaza si primeste cartonasul galben

Min. 90+1: Centrare in careul oaspetilor, Johnsen respinge gresit, mingea ajunge la B. Nicolita care suteaza defectuos

Min. 90: Zidul deviaza mingea in corner. Mingea trimisa in careu este gresit degajata si se acorda din nou corner. Se arata 2 minute de prelungire

Min. 89: Rosenborg are o lovitura libera de la 20 de metri de poarta lui Hamutovski. Steaua nu a reusit sa degajeze o minge usoara

Min. 87: Gazdele degajeaza lung, Steaua reia atacurile

Min. 86: Steaua domina net, tensiunea este fantastica. Cardiacii ar face bine sa inchida televizoarele. Corner pentru Steaua

Min. 76. GOOOOOOOOOOOOOOL Steaua: Banel Nicolita primeste o pasa in careu, trage dar este blocat, mingea ajunge la V. Iacob care cu o ghiulea il executa pe Johnsen. Speram din nou

Min. 74. GOOOOOL Steaua:Lovitura libera de pe partea stanga este executata la marginea careului de 6m. Radoi are o executie kung-fu si trimite mingea cu talpa in vinclul portii.

Min. 71: Centrare Oprita paralel cu linia portii, prea lunga

Min. 70: Faza caracteristica pentru jocul Stelei din aceasta seara. Dupa 4-5 pase in lateral si in spate, pasa decisiva este trimisa intr-o zona unde nu se afla absolut nimeni. Jalnic...

Min. 68: Centrare buna pentru Bostina, dar acesta nu reuseste sa impinga balonul in poarta

Min. 66: Steaua nu reuseste sa se apropie de poarta adversa. Jucatorii nostri sunt de nerecunoscut

Min. 62: Odegaard primeste cartonasul galben

Min. 59. GOL Rosenborg: Rosenborg castiga un balon la mijlocul terenului si se lanseaza pe contraatac. Strand centreaza de pe partea dreapta. Radoi isi da cu stangul in dreptul si trimite mingea in propria poarta. Dezastru

Min. 55. GOL Rosenborg: Odegard primeste o pasa in adancime, Radoi nu-l poate opri pe atacantul norvegian care trage puternic de la marginea careului de 6 m. Hamutovski este invins a doua oara

Min. 50: Paraschiv a incercat o pasa pentru Bostina pe partea stanga, insa acesta din urma a ratat startul iar balonul a iesit in aut de poarta

Min. 48: Ghionea a sutat de la aproximativ 30 de m, mingea atrecut mult peste transversala

Min. 47: Steaua a inceput repriza a doua jucand la fel de timorata ca in prima jumatate a meciului

Min. 45+1: Steaua este sub asediu. Solii trage puternic din 15 m , dar mingea se loveste de F. Johnson, urmeaza alte doua suturi ale norvegienlor care din fericire intalnesc picioarele fundasilor nostri

Min. 45: S-au aratat doua minute de prelungire

Min. 44: Lovitura libera pentru Steaua, la aproximativ 20 de m lateral stanga, se executa puternic pe poarta, mingea atinge doi fundasi adversi, trece prin spatele lui V. Iacob, aflat la 6 m distanta de poarta, iar Johnson retine

Min. 40: Centrare periculoasa Dorsin, dar din fericire Solli nu poate relua din careul mic

Min. 38. GOL Rosenborg: La un aut de pe partea stanga, norvegienii lung in careul stelist Risteh se inalta si trimite mingea cu capul la Solli, care din 8 m suteaza imparabil la coltul lung. Greseala in lant a apararii steliste

Min. 37: Steaua ne da emotii. In prima faza un sut al lui F. Johnson de la 18 m este retinut de Hamutovski

Min. 36: Nesu incearca o deviere la marginea careului complet nereusita

Min. 35: Ingrijoratoare evolutia Stelei, echipa noastra nu reuseste sa lege trei pase consecutive sau sa relizeze o centrare decenta

Min. 33: Lovin are o executie de neinteles. Desi nu se afla in pozitei de sut, stelistu trage complet aiure de la 30 de m

Min. 31: Nesu incearca o centrare care se transforma in sut, insa portarul advers retine fara probleme

Min. 30: Tribunele se anima deoarece Rosenborg are o lovitura de colt, care ramane fara rezultat

Min. 29: Bostina isi incearca norocul cu un sut de la 30 de m. Executia nu e rea, dar mingea trece peste si oricum portarul era pe directia balonului

Min. 24: Steaua incearca prea mult centrarile si pasele lungi. Din pacate centrarile stelistilor nu sunt foarte precise

Min. 23: F. Johnsen incearca o lovitura cu capul catre poarta stelista, insa mingea trece aproape de steguletul de la coltul terenului

Min. 22: Bostina trimite in careu pentru Paraschiv, mingea este prea lunga si portarul advers reetine cu dificultate

Min. 21: Treptat Steaua isi impinge adversarul in propria jumatate, dar din pacate dominarea este sterila

Min. 20: Iacob suteaza de la aproximativ 20 de m, un fundas respinge in corner, dar arbitrii indica repunerea balonului din marginea careului de 6 m

Min. 18: Angajare in adancime pentru Storflor, pasa este prea lunga, iar mingea iese in aut de poarta

Min. 16: Paraschiv paseaza inteligent pentru Bostina in careul advers, dar Lago agata mingea in ultimul moment si indeparteaza pericolul

Min. 15: Prima ocazie de gol a Stelei. Bostina executa pe poarta o lovitura libera de la 30 de m, lateral stanga, Johnsen are un reflex extrordinar si respinge in aut, mingea trecand milimetric pe langa bara

Min. 15: Schimbare la Rosenborg, iese Helstad si intra Sollli

Min. 14: Steaua nu mai joaca cu dezinvoltura de la Bucuresti. Baietii nostri par crispati si nu reusesc sa se apropie de poarta gazdelor

Min. 12: Storflor se descurca excelent printre trei stelisti, dar intervine Ogararu care degajeaza pentru moment. Urmeaza doua centrari in careul nostru, insa in cele din urma Hamutovski retine

Min. 11: Paraschiv centreaza pentru Nesu, care se precipita si trimite cu capul de la 15 m, mult alaturi

Min. 10: Storflor controleaza bine o minge la marginea careului stelist, dar pasa este tragica si Hamutovski repune din 6 m

Min. 9: Paraschiv cade in duel cu Dorsin la marginea careului, dar abitrul nu acorda nimic

Min. 8: Nicolita recupereaza o minge la 30 de m de poarta adversa, gazdele incearca recuperarea, insa balonul iese in aut

Min. 7: Sansa de contraatac a stelistilor, Lago intervine in fata lui Nicolita si respinge in aut

Min. 6: O pasa lunga de 40 de m pentru Nicolita, stelistul nu poate controla balonul care iese in aut

Min. 4: Nici o faza de poarta pana in acest moment, jocul se desfasoara la mijlocul terenului

Min. 3: Atacantul norvegian revine pe teren

Min. 2: Helstad s-a accidentat la centrul terenului in urma unui contact cu P. Marin, acesta a parasit suprafata de joc pentru a i se acorda asistenta medicala

Min. 1: Alain Sars fluiera startul partidei