Dupa victoria asupra Finlandei, in deplasare, Cehia a terminat pe locul doi in clasament si merge la barajul de calificare la Cupa Mondiala.

Finlanda a ratat prima mare ocazie in minutul 2, cind lovitura de cap a lui Kuivasto a fost respinsa miraculos de portarul Cech. In minutul 6, Jun a scapat singur si a deschis scorul. Cehia a controlat fara greutate prima repriza si a mai ratat citeva bune ocazii.

In minutul 52, Rosikcky se trezeste cu mingea in picior, respinsa de un aparator finlandez, si suteaza imparabil de la marginea careului.

In minutul 58, Heinz primeste mingea in afara careului si trimite un sut drept, cu stangul, la firul ierbii. Mingea loveste plasa, este 3-0.

Finlanda: Jaaskelainen- Saarinen (Kopteff 12), Hyypia cpt., Kuivasto, Kallio- Heikkinen, Lagerblom, Tainio, Kolkka- Sjolund, Johansson

Cehia: Cech- Grygera, Rozehnal, Ujfalusi, Mares- Poborsky, Galasek- cpt., Rosicky, Smicer- Jun, Heinz