Campioana Romaniei a jucat senzational si a condus la pauza cu 3-0. Dica, jucatorul despre care antrenorul francezilor, Francis Gillot, a spus ca l-a impresionat, a inscris de doua ori, celelalte goluri fiind marcate de Victoras Iacob si Goian. Lens a jucat cu un om mai putin din minutul 77, cind Aruna Dindane a fost eliminat pentru doua cartonase galbene.

STEAUA - Lens 4-0

Iacob 14, Goian 17, Dica 44 si 62

Steaua: Hamutovski - Ogararu, Ghionea, Goian, Nesu - Nicolita (Oprita 78), Radoi (Lovin 80), Paraschiv, Bostina - Dica - Iacob (A. Cristea 85).

Antrenor: Oleg Protasov

Cartonase galbene: Nicolita

Lens: Itandje- Ekotto, Hilton, Coulibaly (Jussie 46), Gillet- Barul, Diarra (Carriere 74), Keita (Leroy 46), Demont- Thomert, Dindane.

Antrenor: Francis Gillot

Cartonase galbene: Dindane(2)

Eliminat 77

Arbitru: Athanassios Briakos, asistenti: Konstantinos Galanos, Dimitrios Bozatzidis