Meciul Rapid-Steaua a fost intrerupt de arbitrul Tudor de doua ori pentru mau multe minute sub amenintarea suspendarii partidei datorita numeroaselor obiecte aruncate catre jucatori de membrii celor doua galerii. In rest, am asistat la un meci urat, incrancenat plin de pumni si injuraturi si lipsit de orice urma de spectacol.

Arbitrul Alexandru Tudor a fost adevarata vedeta a serii. Dupa a ce a ezitat sa-l elimine pe Rada dupa un atac criminal la Radoi, cateva minute mai tarziu l-a eliminat pe Banel Nicolita pentru un cot aplicat adversarului. Astfel Steaua a fost nevoita sa joace mai bine de 60' de minute cu un om in minus.

Din acest moment meciul nu a mai avut istoric. Rapid a stat aproape intreg meciul in terenul advers iar stelistii sau multumit doar sa se apere, rareori incercand sa treaca de mijlocul terenului. Jucatorii rapidistii nu au putut fructifica insa omul in plus avut dovedind o sterilitate ingrijoratoare in fata portii adverse.

Arbitrul Alexandru Tudor a intrerupt meciul de doua ori fiind foarte hotarat sa-l opreasca definitiv din cauza obiectelor aruncate din tribune care au pus in pericol integritatea corporala a jucatorilor si a brigazii de arbitrii.

Radoi a fost faultat dur de Rada si va lipsi de pe gazon doua saptamani

Aceste intreruperi repetate i-au adus critici din partea presei si a celor doua echipe care l-au acuzat ca "le-a scos din mana". Deasemenea, Ion Craciunescu, seful arbitrilor romani, l-a criticat pe Tudor pentru ca nu i-a arataat cartonasul rosu lui Rada pentru interventia avuta asupra lui Mirel Radoi

Transportat la spital dupa meci, Mirel Radoi va sta cel mai probabil doua saptamani in afara gazonului. Steaua va fi lipsita astfel de cel mai important om al sau in meciul de cupa UEFA de la Sampdoria.

Rezultatele etapei

Gloria - FCM Bacau 2-1, CFR Cluj - Poli Iasi 0-0, Jiul - Pandurii Tg. Jiu 1-1, FC National - Farul 1-0, FC Vaslui - Otelul 0-0, FC Arges - Poli Timisoara 1-1, Sportul - Dinamo 0-2, Rapid - Steaua 0-0