Luni, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Cupei Romaniei-Samsung la fotbal, faza in care Petrolul Ploiesti (B2) va intalni pe Poli Timisoara, Rapid va avea ca adversara pe Poli Iasi, Otelul va juca in compania formatiei FC National, iar Jiul Petrosani va incerca sa elimine pe Farul Constanta.

Partidele urmeaza sa se desfasoare pe 7 decembrie, de la ora 13:00, pe terenuri neutre. In cazul in care dupa 90 de minute de joc scorul este egal se va proceda la prelungiri (2 reprize a cate 15 minute fiecare), iar daca egalitatea persista se vor executa lovituri de departajare.

Cluburile au termen sa se inteleaga asupra terenului pe care se va disputa jocul pana pe 18 noiembrie, dupa care Federatia Romana de Fotbal va stabili locul de desfasurare.