Craiova a suferit in prima repriza a partidei de aseara cu Dacia Mioveni. Oaspetii au controlat ostilitatile, iar Nastasie a ratat ocazia reprizei, un sut de la 16 metri, scos spectaculos de portarul Bornescu (37). Stiinta a avut si ea doua sanse, dar Andrei Ionescu (4) si irakianul Jaber (41) n-au nimerit poarta.

Dupa ce au fost superiori in prima repriza, oaspetii s-au "taiat", nu au mai fost periculosi deloc pe faza de atac si Craiova a presat mai mult, fara a avea insa ocazii importante.

Meciul a fost decis de o clipa de inspiratie a managerului Ovidiu Stinga, care a trimis o centrare spre Jaber, insa balonul s-a scurs in poarta, nefiind oprit de portarul Ilie, care a avut o interventie amuzanta, ca si in meciul de Cupa din septembrie, cistigat de olteni cu 2-1 in "prelungiri".