Dinamo a fost invinsa la Marsilia cu 2-1 si paraseste Cupa UEFA, in conditiile in care un egal ar fi dus-o in primavara europeana. In finalul meciului a avut loc un eveniment mai putin intalnit pe un stadion de fotbal. Chihaia a marcat chiar in timp ce arbitrul fluiera finalul meciului iar golul nu a fost validat.

In ciuda protestelor vehemente ale echipei si oficialilor lui Dinamo, scorul a ramas 2-1. Dupa ce a pierdut la Sofia in ultimele secunde ale prelungirilor, lui Dinamo i se anuleaza un gol valabil in to ultimele secunde de joc. Rapid a pierdut cu 2-1 la Stuttgard dar era deja calificata.

Dinamo a inceput mai bine jocul si a ratat doua ocazii mari prin Claudiu Niculescu si Vlad Munteanu, scapat singur cu Barthez. Marseille a pus treptat stapanire pe joc si, profitand de neatentia dinamovistilor, a reusit sa inscrie de doua ori pe finalul reprizei prin Cesar (min. 38') si Delfim (min. 45' ).

Dupa pauza, dinamovistii revin mai motivati de la cabine, domina jocul si reusesc sa inscrie repede, in minutul 51', printr-o executie superba a lui Claudiu Niculescu, din lovitura libera. Dinamo continua sa puna presiune pe poartalui Barthez dar ocaziile mai mari sunt tot de partea francezilor.

In finalul meciului cade si golul mult dorit pentru Dinamo, dar pentru ca arbitrul, neatent la faza, fluiera chiar in momentul in care mingea se indreptat spre poarta, golul este anulat si Dinamo paraseste Cupa UEFA.

Rapid a pierdut si ea meciul disputat pe terenul celor de la Stuttgart cu 2-1, dar, in ciuda infrangerii, incheie grupa pe un incredibil loc 1 si se califica pentru primavara europeana.