Rapid Bucuresti a castigat Cupa Romaniei, dupa ce miercuri, a trecut cu scorul de 1-0 de formatia FC National. Daniel Niculae a marcat in primul minut al primei reprize de prelungiri a partidei, dupa ce la finalul celor 90 de minute regulamentare scorul era nul, 0-0.

Portarul bancar Nae a gafat decisiv la golul rapidist, cand nu a reusit sa retina sutul de la 20 de metri trimis de Niculae cu pamantul.

Rapidul a inceput partida cu urmatoarea componenta: 1. D. COMAN - 23. M. CONSTANTIN, 24. MAFTEI, 6. I. RADA - 9. BADOI, 25. R. STANCU, 18. N. GRIGORE, 10. ART. KARAMIAN - 29. BUGA, 21. D. NICULAE, 19. PANCU

Cristiano Bergodi, antrenorul formatiei FC National, a trimis in teren urmatoarea formula de start: 13. E. NAE - 19. SAPUNARU, 27. BURCA, 4. MEHMEDOVIC, 26. PANC - 23. ABIODUN, 10. SHROJ, 16. HEREA, 20. TAMES - 28. BUNDEA, 11. GRIFFITHS