Situatie fara precedent

Meciul Jiul-Rapid a fost suspendat. Steaua campioana!

de     HotNews.ro
Miercuri, 7 iunie 2006, 0:00


Titlul cu numarul 23

Situatie incredibila la Petrosani unde in urma eliminarii a cinci jucatori rapidisti partida a fost suspendata, urmand ca Jiul sa castige meciul la masa verde cu scorul de 3-0.

Dupa cea de-a patra eliminare, presedintele Rapidului Dinu Gheorghe a incercat sa-si retraga echipa de pe teren insa tentativa sa a esuat.

Dupa meciul din etapa precedenta cu Sportul Studentesc in care jucatorii feroviari au fost acuzati de practicarea unui joc extrem de dur, iata ca nici in meciul cu Jiul rapidistii nu se dezmint.

Cel care a deschis seria faulturilor a fost Daniel Niculae, ulterior jucatorul luandu-l de gat pe arbitrul Anton Helesteanu.

Cei cinci jucatori eliminati ai Rapidului sunt Romeo Stancu, Danut Coman, Daniel Nicolae, Vasile Maftei si Marius Constantin.

De departe cel mai dur fault al Rapidului a fost comis de portarul Danut Coman care, iesind pe o centrare, l-a plesnit cu bocancul in gura pe atacantul Jiului, Dragan.

Indiferent insa de rezultatul meciului dintre Jiul si Rapid, Steaua a devenit campioana a Romaniei pentru a 23-a oara gratie victoriei categorice (4-0) din deplasare cu FC Vaslui.

Dinamo la randul ei are motive sa sarbatoreasca in urma egalului cu Poli Timisoara, "cainii rosii" fiind calificati in Cupa UEFA.





1979 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Forza Steaua! (Miercuri, 7 iunie 2006, 18:54)

    Vlad [anonim]

    va multumim pt Titlul 23!
  • 0 (0 voturi)    
    Halal (Miercuri, 7 iunie 2006, 19:00)

    Observator [anonim]

    Rusine.
  • 0 (0 voturi)    
    au intrat in istorie! (Miercuri, 7 iunie 2006, 19:22)

    jaxx [anonim]

    TOT AU DORIT SA INTRE EI IN ISTORIE. AU REUSIT!
  • 0 (0 voturi)    
    Meciul Jiul-Rapid a fost suspendat. Steaua campiona! (Miercuri, 7 iunie 2006, 19:58)

    Lucian [anonim]

    Rapidul si-a dorit sa termine acest campionat cu un nou scandal. Tot "teatrul" de la Petrosani a fost premeditat de "eminenta cenusie" - Dinu Vama. Razvan Lucescu este singurul rapidist care merita felicitari. In alta ordine de idei - titlu meritat pentru Steaua - a fost cea mai buna (si nu cea mai frumoasa!) echipa din campionat. BRAVO STEAUA! pacat ca esti condusa de gigi becali - dar probabil ca daca ramaneau fratii paunescu acum nu mai era Steaua Campioana. Multumesc
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine!!! (Miercuri, 7 iunie 2006, 20:02)

    Dan Right [anonim]

    Ne era tuturor clar deznodamantul acestui final de campionat, avand in vedere mizeria in care a ajuns, la toate nivelurile, societatea romaneasca.
    Becali........ MM Stoica..........
    O sa avem de suferit, daca nu ne trezim.
    Referitor la meci.
    Niciunul dintre cele doua meciuri (Jiul-Rapid si FC Vaslui-Steaua) nu prezenta, pentru mine, cel putin, interes inaintea inceperii.
    M-am asezat, totusi, cu un vag sentiment de dezgust in fata televizorului, urmarind partida in care a jucat Steaua.
    Imediat ce a inceput meciul, am constatat "dresura" la care a fost supus arbitrul, care a acordat din start (ca nu cumva acest Becali sa mai aiba emotii), un penalty amar...
    Doamne, ce rusine...
    In acel moment, am hotarat ca nu o sa mai iubesc acest sport. Cel putin, in Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    rapidistii ciomagarii Romaniei?! (Miercuri, 7 iunie 2006, 20:07)

    Nicu Popa [anonim]

    Mare pacat ca rapidistii si-au patat imaginea creata cu atita efort si sustinere sufleteasca din partea suporterilor. Daca era un meci arbitrat de arbitri straini se comportau la fel? Daniel Nicolae si colegii crede ca va putea sa se manifeste in continuare ca un huligan in fata a milioane de romani,jignind un arbitru care nu a facut altceva decit sa aplice regulamentul?
  • 0 (0 voturi)    
    Incheiere amara (Miercuri, 7 iunie 2006, 20:55)

    Ciprian S. [anonim]

    Acest campionat s-a incheiat cu un gust amar - cel putin pentru mine.
    De ce spun asta? Odata cu evolutiile bune in cupele europene ale tuturor participantelor, odata cu frumoasa surpriza "Sportul Studentesc" si cu evolutiile antrenante ale clasamentului .. aveam impresia ca incepem sa pasim spre un fotbal european, de calitate, de viitor ..
    Ei bine m-am inselat! Mai avem mult pana acolo.

    Steaua a castigat si o felicit, dar in ultimele etape a jucat modest. Dinamo a dat deasemeni semne de neputinta. Sportul a pierdut din energie si inspiratie. Timisoara nu mai sperie pe nimeni. Desi sunt stelist, mi-a placut foarte mult Rapidul in acest campionat. Ei bine, ei au dezamagit cel mai mult - sa le fie rusine fata de suporterii lor pentru ce au facut in ultimul meci.

    Ramane doar gust amar ..
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarata fata a Rapidului (Miercuri, 7 iunie 2006, 21:00)

    Liviu Robert [anonim]

    Sper ca odata pentru todeauna sa se stie cine este Rapidul.....Speram la un joc echilibrat.......dar......Rusine!
    Jiul Petrosani si numai......sper sa fie un exemplu pentru altii.Cinste celor din Valea Jiului ! Acuma se poate vedea si adevarata fata a oamenilor adevarati.Poate si opinia publica sa cunoasca ca intr-o echipa de mineri sunt totusi oameni de cinste....si altfel sa fie privita Valea Jiului. Bravo lor!
  • 0 (0 voturi)    
    infractori (Miercuri, 7 iunie 2006, 21:23)

    zambuccius [anonim]

    Daca fostul vicepremier penal e seful de ce nu ar fi infractori si jucatorii. Arbitrul e de vina cind sar cu crampoanele la capul jucatorilor.... ar trebui arestati pentru atac la persoana. Jegul de Moldovan a fost dat de 'jegul' de tara pe care o injura... daca era un australian deja se facea mare taraboi. Cred ca e mai grav cind cotonogarul Moldovan face astfel de declaratii. In ceea ce-l priveste pe superjucatorul Nico sa-i facem o urare la noua echipa... Break a leg Nico si tine-o tot asa!
  • 0 (0 voturi)    
    adevaratii campioni (Miercuri, 7 iunie 2006, 21:26)

    Victor [anonim]

    Pacat de Rapid si de suporteri. Nu sunt rapidist, dar imi pare rau pentru echipa care a facut chiar si in Europa cele mai frumoase rezultate anul asta. Nu s-a facut de ras deloc. Nici in acest ultim meci nu au avut nici o vina pentru ca erau pur si simplu nervosi. Si decat sa sparga geamuri sau sa dea cu pumnul in masa la Otv au preferat sa se rascoale asupra unui arbitru cumparat, patat, care a ales sa-l multumeasca pe Becali din primele minute ale jocului. imi pare rau ca intr-o tara de rah..t a castigat o echipa de huligani, cu un patron schizofrenic si penibil avand argat un alt huligan puscarias cu nume fomat doar din doua initiale. Speram ca macar fotbalul sa nu caracterizeze situatia in care a ajuns pamantul asta pe care ne aflam. Enjoy JIJI defiland de acum la Otv si enjoy rasul de mafiot al omului cel mai admirat intr-o cocina. Mai sunt locuri in strainatate inca.....sa mergem.....
  • 0 (0 voturi)    
    rusine rapid! (Miercuri, 7 iunie 2006, 21:49)

    chiri [anonim]

    rusine rapid!
    respect Razavan Lucescu!
  • 0 (0 voturi)    
    ce sa mai zici? (Miercuri, 7 iunie 2006, 22:27)

    FLORIN [anonim]

    Nu sunt stelist , nu sunt rapidist , nu sunt dinamovist.Sunt roman si mi-e rusine de ce se intampla pe stadioanele noastre.Niste indivizi cuprinsi de vedetism, patroni, antrenori si jucatori deopotriva , capabili sa-si verse furia in direct la tv . E drept ca au si ocazia ; cel mai mic gest este reluat la nesfarsit de stiristii diferitelor televiziuni pentru cere nu mai exista alte sporturi in afara de fotbal.Si peste toate mizeriile si dedesupturile campionatului , avem parte de galerii care sfideaza orice lege , fie ea macar cea a bunului simt . Nu conteaza ca echipa favorita poate fi depunctata , isi dau drumul la gura scandand toate prostiile posibile . Deci , ce sa mai zici !?
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Victor (Miercuri, 7 iunie 2006, 22:34)

    George [anonim]

    Incearca totusi sa fii obiectiv. Ce ai fi vrut s faca arbitrul la faza in care portarul ii da cu piciorul in gura unui adversar. Astia nu sunt fotbalisiti si nu au ce cauta pe terenul de fotbal ci in puscarie. O sa vedeti ca pe Rapid nu-i mai intereseaza penalizarea Stelei acuma . Pe ei i-a interesat doar sa castige campionatul nemeritat. Rusine Rapidului pentru comportamentul de tigani nespalati.
    Acum chiar au dovedit ca sunt niste tigani nerusinati. Cat despre Viorel Moldovan sa-i fie rusine. In menciul anterior a jucat criminal de violent dar nu a primit rosu pentru ca a fost arbitrul 'indulgent'
    Rusine Rapidului si tuturor celor care conduc acest club
  • 0 (0 voturi)    
    am castigat totusi titlul nr 23 (Miercuri, 7 iunie 2006, 22:49)

    Alexandra [anonim]

    eu sunt Stelista de cand ma stiu...dar trebuie sa recunosc ca evolutia Rapidului in acest retur a fost una impresionanta...si echipa a fost una unita si asta datorita lui Ravan Lucescu fata de care am un deosebit respect. Imi pare rau de acest final de campionat...chiar acum cand credeam si eu ca ne mai luminasem...
    oricum Romania STEAUA ... Europa...STEAUA...oriunde...STEAUA...CAMPIONII...!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine rapid (Miercuri, 7 iunie 2006, 23:00)

    coco [anonim]

    rapid a dovedit inca o data ca nu stie sa piarda.jeguri ca si copos si dinu vama nu pot mai mult....oricum nici cu mitocanul ala de mm stoica si cu oieru;l de bekali nu mi-e rusine...asa ca ...cu asa sefi ,asa jucatori...asa fotbal...le meritam atata timp cat unul la mitik ii coordoneaza.
  • 0 (0 voturi)    
    Care bocanc in gura domne? (Miercuri, 7 iunie 2006, 23:10)

    Becali [anonim]

    Ce bocanc in gura domne, cu bocanci mergi iarna pe strada sau pe munte, in fotbal se folosesc ghete.
    Rapidu cica ne-a facut cinste in Europa anu asta, si probabil, dupa meciul asta de pomina o sa aduca si mai multa cinste.
  • 0 (0 voturi)    
    Fortza Rapid!! (Miercuri, 7 iunie 2006, 23:18)

    Irina [anonim]

    In Rapid e trust!!!!Respect Razvan Lucescu!!
  • 0 (0 voturi)    
    caracteru de rapidist (Miercuri, 7 iunie 2006, 23:23)

    aski [anonim]

    As dori sa subliniez doar un singur lucru si anume caracterul rapidistilor exprimat prin intrarile foarte dure gen d. niculae si nu numai. De ce au jucat rapistii asa dur?Oare presiune prea mare pusa asupra unor caracter foarte slabe?Se pare ca rapidistii au fost rasplatati........
  • 0 (0 voturi)    
    respectul meu pt Lucescu (Miercuri, 7 iunie 2006, 23:24)

    Vivi [anonim]

    Il apreciez pe Razvan Lucescu si cred ca merita sa castige titlul. Pentru Steaua... hmm..felicitari.
  • 0 (0 voturi)    
    comentariu neutru (Joi, 8 iunie 2006, 9:14)

    petre [anonim]

    sunt doua echipe care au jucatori de valoare ce a iesit evidenta in plus au spuso si trbuie inteles ca trebuie lasat fotbalu sa se joace pe teren cu ce a reusit becali si m.m. cu gura mare sa cumpere arbitri si de ani de zile mitica a plecat capu la gigi sa pe copos la facut in tot felu deci era de asteptat si ce e mai rau in fotbal campionat mie tama ca nu osa se mai joace pe teren si totusi eun joc daca steaua nu mai juca dupa eliminare a jucat BECALI CU M.M. ASTA ESTE ADEVARUL .NU MAI COMENTATI si spuneti RUSINE ARBITRILOR in primul rind lui HELESTEANU .Am vazut ambele meciuri la doua TV. si am si eu o experienta ca jucator a MURIT FOTBALUL ROMANESC SINGURU FENOMEN CARE NE PUTEA IN TIMP DA SATISFACTI FITI CU OCHII SMINTEA LUCIDA LA F.R.F. LIGA. SI BECALI SI ACEST NEOM CARE COMENTEAZA LA CALD FARA SA VADA CA SI CUM EL LE STIE PE TOATE .ce sa facem suntem in M.M ROMANIA si totul le este permis SA AUZIM DE BINE DAR NU CRED.
  • 0 (0 voturi)    
    rapid (Joi, 8 iunie 2006, 10:42)

    ADRIAN [anonim]

    Daca inregistrarea meciului de la Petrosani ajunge pe la cluburile din Europa, potential adversare ale echipei de cio(maga)ri din Giulesti, oare ce club ar mai avea curajul sa-si trimita jucatorii intr-un loc atat de periculos. Cat ar costa oare primele de asigurare impotriva unei accidentari intr-un meci cu rapid. Oare ce onorariu ar cere un arbitru desemnat sa conduca un meci in care joaca aceasta banda de criminali?
    Excluderea rapidului din orice competitie interna si externa nu ar fi decat o masura binevenita si binemeritata.
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari Steaua, RUSINE Rapid (Joi, 8 iunie 2006, 10:44)

    cristi [anonim]

    Nu sunt nici stelist nici rapidist, dar ma nemultumeste atitudinea jucatorilor rapidisti care vazand ca nu mai au nici o sansa, au inceput sa-si bata joc de meci. Pacat...de Razvan Lucescu care se pare ca e singurul profesionist de la Rapid! Dupa meci, declaratii de genul "Campionat jegos" si alte kestii d-astea.... se pare ca rapidistii nu stiu sa piarda desi ar fi trebuit sa se obisnuiasca sa piarda in fata Stelei....care oricum e o echipa profesionista! FELICITARI STEAUA!
  • 0 (0 voturi)    
    Oare tiganii o sa supere daca o sa fie facuti "rapidisti"? (Joi, 8 iunie 2006, 12:24)

    Sylvinho [anonim]

    1. Nu se poate sa te lase nervii in halul asta dupa nici 10 minute de joc, pai cu labilitatea asta psihica ce ar fi facut in Europa la un meci cel putin la fel de important? Sau n-ar fi avut tupeul?
    2. Rapidistii au vazut ca au scapat basma curata, cind au jucat super-dur cu Sportul. Peste gamba lui Tibi Balan ziceai c-a trecut un tractor cu grapa. Acum si-au zis ca o sa le mearga iar, si ca arbitrul n-o sa aiba tupeu sa scoata cartonasele rosii inca de la inceputul meciului. Ghinion, uite c-a avut!
    3. Dani Coman a fost un criminal (penibil comentariul lu' Baleanu - ca asa sar portarii, cu piciorul inainte!!! asa sar in careul propriu si coboara piciorul cind se apropie atacantul - este un gest defensiv, nu ucigas!!!). Am vazut faza in care Schumacher i-a rupt maxilarul lui Battiston si nu mi se pare la fel de dura.
    4. Stancu putea sa ia cartonas rosu luind intentionat mingea in mina, nu repezindu-se criminal la un coleg de meserie, care lupta la fel de mult ca si el pentru echipa lui.
    5. Razvan Lucescu, un om pe care-l respect si care are mult bun simt, uite c-a avut un moment de amnezie si s-a dat lovit de arbitru, de parca echipa lui era de gradiniita, n-au mincat nici usturoi, nici gura nu le miroase. Au jucat turbat, ca scosi din minti, degeaba zicea Razvan ca nu si-au facut iluzii - au jucat de parca le scosese cineva titlul din buzunar. Problema mare, Razvan, ai intrat in jocul lor ieftin!
    6. V. Moldovan nu s-a gindit la el nici o clipa cind a vorbit de jegul din Romania, uitind ce pervers si intimidant a jucat el cu doar o etapa in urma - cam balcanic pentru un fost international care a jucat la echipe europene bune!
    7. Daca o sa mai cinte mult aria persecutiei, care se pare ca le-a intrat in singe de pe vremea lui Ceausescu si nu le mai iese, Rapid n-o sa reuseasca decit accidental sa mai termine primii.
    8. Dupa meciul de ieri, ma intreb si eu, oare tiganii o sa se supere de acu' incolo daca o sa fie facuti rapidisti?
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine ''Rapidului'' (Joi, 8 iunie 2006, 12:44)

    horatiu [anonim]

    Rusine acestei mari echipe care se spune ''Rapid'' , asa se joaca un fotbal ,rusine sa le fie, in loc sa dea mina la sfirsitul meciului ca intre fotbalisti isi dau peste gura sar sa isi rupa picioarele ,nu mai am cuvinte...,este un stil prefacut de-al lui ''Copos''.in loc sa aratam un fotbal frumos si de calitate sa fie spectatori ,ca in occident, o sa ne fie frica sa mai mergem la stadioane cu copii de teama unor bezmetici.Ar trebui sa se uite si Piti atent la cine selecteaza in echipa natuinala,ne vom face de rusine in meciuri externe.......halal echipa halal fotbal
  • 0 (0 voturi)    
    moldovan EXPULZAT din "jeg" (Joi, 8 iunie 2006, 13:19)

    aski [anonim]

    Daca am ajuns sa ne caracterizam tara ca fiind un jeg atunci nu stiu ce cauta acele persoane aici ...linistiti pot sa mearga in alta tara si sa isi vada de problemele lor ...sa ne lase pe noi in pace......oare daca castiga rapidu campionatul eram tot locuitorii unei tari jegoase ??????????
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine Moldovan ! Rusine rapid (Joi, 8 iunie 2006, 14:07)

    Mitacu [anonim]

    Ce s-a intimplat la Petrosani este o mare rusine.
    Aceste gesturi care demonstreaza neputinta si frustrarea unor jucatori se datoreaza INDULGENTEI cu care aceasta echipa a fost protejata de catre LPF si FRF cind a mai practicat un astfel de folbal .
    Daca ar fi avut un astfel de comportament pe un stadion din Europa , UEFA ar fi suspendat echipa rapid pe urmatorii 5 ani din orice competitie
    Sa vedem ce suspendari va dicta LPF si FRF pentru acest "JEG" de echipa . O sa primeasca o sanctiune de forma , si in campionatul viitor vor face la fel
    Un JEG ca Moldovan nici nu merita sa fie considerat Roman . Sa se duca in Europa cu tot neamul lui si sa fie tratat ca un TIGAN JEGOS ce este
  • 0 (0 voturi)    
    rusineeeeeeeeee !!! :O))) (Joi, 8 iunie 2006, 15:38)

    Kukubau [anonim]

    Danutz Coman = KRIMINALU' !!!.... = CEL MAI BUN PORTAR al sezonului .........
    Daniel Nicolae = HULIGANU' !!! = CEL MAI BUN jucattor de camp al sezonului .............

    'AI DE KAPU' NOST' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    pentru "horatiu" (Joi, 8 iunie 2006, 15:43)

    Kukubau [anonim]

    Spre stiintza Dvs:
    In clasamentul mondial al sezonului:

    - RAPID = locul 8 (opt)
    - STEAUA = locul .... 24 (douazecisipatru) !.....

    ...............comment, HMMMMM ???.............
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru KuKubau (Joi, 8 iunie 2006, 17:50)

    George [anonim]

    Spre stiinta ta:
    1986 - Steaua castiga Cupa Campionilor
    1986 - Steaua castiga Super Cupa
    1998 - Steaua in Finala Cupei Campionilor

    Rapid si Europa nu stiu sa aiba ceva in comun. Anul asta au ajuns in sferturile UEFA datorita ajutorului lui Mircea Lucescu nu datorita valorii PUNCT

    O puteti acuza pe Steaua anilor 80 ca a fost echipa nomenclaturii, ca a fost ajutata sa castige campionatul intern, ca celelalte echipe se dadeau din calea ei.
    Dar in Europa Steaua a fost magnifica si nu a mai ajutat-o nimeni. A castigat tot ceea ce a castigat prin munca.
    Clasamentele si statisticile despre care vorbesti nu au absolut nici o relevanta.
    Rapidul si oricare echipa din campionatul romanesc nu ar face faca intr-un campionat ca al Angliei. S-ar clasa cu siguranta pe ultimul loc.

    Jucatorii de la Rapid nu au absolut nici o scuza pentru jocul criminal care l-au practicat la Petrosani. Nu au ce cauta nici macar in divizia C. Bineinteles ca federatia nu va da nici o sanctiune dar asa jucatori nu au ce cauta pe terenul de fotbal.

    Comentarii de genul: "jucatorii nu au mai facut fata presiunii" sunt penibile. Ce presiune?
    Comportamentul lui Radoi de la Bistrita, cand a spart geamurile cu mana e explicabil. Cand cineva te fura vizibil iti vine sa-i dai in cap dar Radoi a spart geamurile nu capul jucatorilor.

    Conducerea Rapidului este insa vinovata pentru macelul de la Petrosani. Li s-a spus jucatorilor ca cei de la Jiul nu au jucat cu Steaua si acum jucatorii s-ar razbunat pe adversari.
    Din fericire nu s-a ajuns la spitalizari . Oricum pentru intrarile criminale federatia ar trebui sa ceara suspendarea rapidistilor pentru 5 sau 6 etape.
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine ... (Joi, 8 iunie 2006, 18:00)

    Airborn [anonim]

    Rapid ar putea sa fie si campiona europeana 10 sezoane la rand! O asemenea ofensa adusa bunului simt si fair-play-ul face ca RAPID sa fie descalificata moral!
    Sper ca FRF si LPF sa nu ii ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    spre nestiintza dvoastra (Joi, 8 iunie 2006, 19:03)

    bubulu [anonim]

    Ptr Horatiu!
    De unde ai mai scos si clasamentul asta idiot?????Numai prostii in cap la tine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Vinovati sint FRFsi LPF (Joi, 8 iunie 2006, 23:43)

    Joe [anonim]

    Este foarte rusinos ca intro tara care are atitea pretenti si cind ne batem ci ce avem mai mare in pept caci noi Romanii sa permitem unui IDIOT ca BECALE sa alerge cu sacosa plina de bani ca la piata dupa unele echipe sa le cumpere si nimeni nu face nimic ce mai vreti.Si cei mai rau mai se plateste si niste reporteri sa alerge dupa el sa-l filmeze.Deci vrem sa spunem caci Steaua a cistigat corect NU? Se vede de perte mari si tati caci acest individ a stricat toata imaginea Fotbalului si a intregii tari.Nici in cea mai necivilizata tara nu sa intimplat ce este in Ro.Sint Roman si voi vi cu toate caci traiesc departe de tara dar ce se intimpla in tara este foarte jignitor la adresa intregului popor tinind seama caci acum se poate vedea peste mari si tari .Rusine FRFsi LPFsi al celor care alearga dupa acel individ(G.B)Presa este poate mai vinovata decit alte foruri competente nu pot citi nimc fara sa nu fie G.B acest individ este mai important decit Presedintele Tarii NU? RUSINE RUSINE RUSINE Sint destui oameni care au bani dar au si CARACTER.
  • 0 (0 voturi)    
    rapid (Joi, 8 iunie 2006, 23:45)

    alexa [anonim]

    mai lasati-l in pace pe moldovan. cate nu spune omul la suparare si pe urma ii pare rau? si-a si cerut scuze.
  • 0 (0 voturi)    
    rapid (Joi, 8 iunie 2006, 23:46)

    alexa [anonim]

    mai lasati-l in pace pe moldovan. cate nu spune omul la suparare si pe urma ii pare rau? si-a si cerut scuze.
  • 0 (0 voturi)    
    Rushine "celor de sub podul Grant" (Vineri, 9 iunie 2006, 0:01)

    fotbaliatorul [anonim]

    O vaca care da o galeata de lapte dupa care o imprastie printr-o lovitura de copita...asta e Rapidul! O echipa de ratati ...asta au aratat ca sunt ! Nici un menajament pentru echipa care se lauda ca e cea mai frumoasa echipa din campionat...au dovedit ca au cel mai urat caracter, nestiind sa piarda cu demnitate...oricum mai bine sa spargi un geam sau sa dai cu pumnul in masa decat sa dai dovada in teren de gesturi criminale si demne de dosar penal fata de partenerii de intrecere (Jiul) care , e drept pentru niste bani in plus, si-au aparat corect sansele.Ce mai conteaza ca au participat in sferturile cupei UEFA daca te comporti ca un macelar , recurgi la gesturi de intimidare doar pentru a-ti arata adevarata fata.Oricum felicitari echipei Jiul pentru ca nu au raspuns provocarilor acestor frustrati...Ar fi fost cea mai frumoasa echipa daca n-ar fi iesit pe usa din dos...voi l-ati ironizat pe Radoi pentru gesturile sale , dar ultimul meci a aratat ca suntmult mai primitivi! As fi spus cinste invingatorilor si onoare invinsilor, dar e mai potrivita sintagma cinste invingatorilor si ...RUSINE INVINSILOR!
  • 0 (0 voturi)    
    Teatru (Vineri, 9 iunie 2006, 2:26)

    Joe [anonim]

    Ce tot se vorbeste de intrari dure maxilare rupte (cam asa ceva)picioare in gura de parca nu sa vazut meciul sa jucat teatru nu am vazut nici un jucator de la Jiul luat cu Salvarea dupa ce sa impartit cartonasele totul a fost OK dar asa este rominul daca nu exagereaza el parca nu e romin,in schimb cei de la Steaua au fost la spital tot din vina Arbitrilor.Si pina la urma tot presa este de vina caci exagereaza de parca noi nu am vazut.Si acum un raspuns la unul dintre ziaristi de nu ar fi acei ce el a spus cam analfabeti si nu stiu sa vorbeasca numai sa dea cu piciorul in minge el ce ar face ar muri de foame e dureros cind auzi de la presa asemenea jigniri la adresa acelor sportivi care mingie sufletul de bucurie la miliarde de oameni deci Moldovan a fost nervos caci a fost nedreptatit dar ziaristii de ce sint nervosi si folosesc cuvinte foarte josnice care nu sint demne de un ziarist.
  • 0 (0 voturi)    
    Am uitat (Vineri, 9 iunie 2006, 2:51)

    Joe [anonim]

    Am uitat sa dau numele celui ce a scrias articolul cu pricia "Ionut Baias "el a vazut din alt unghi caci la noi nu sa vazut cum caci jucatorii Rapidului carau pumni si picioare cind la adversari cind la arbitrii ma intreb de ce Televiziunea este cenzurata caci la noi nu sa vazut asa ceva .Vancouver
  • 0 (0 voturi)    
    Rusine unei "echipe Europene" (Sâmbătă, 10 iunie 2006, 2:35)

    Cretzu Berlin [anonim]

    Sunt un fan al fotbalului rominesc , si incerc sa urmaresc Divizia A de unde sunt stabilit (Berlin , Germania) de 10 ani . Imi pare rau pentru ce se petrece in fotbalul rominesc si cu unii fotbalisti rominii ce evolueaza in Europa in ultima vreme .
    Eu am fost la meciurile desfasurate anul acesta de Rapid in Europa si imi pare bine cat a evoluat echipa Rapid sub conducerea unui antrenor deosebit ca D-l Razvan Lucescu , eu devenit un suporter al rapidului prin calitatile sale si rezultatele in fotbal .
    Sunt de loc din Petrosani iar la meciul dintre cele doua echipe Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti am ramas neutru , sperind ca ambele echipe sa joace un fotbal frumos , din pacate ceea ce una dintre echipe nu a facut-o (Rapid) , facandu-mi sa-mi schimb impresia buna pe care mi-am facut despre Rapid .
    Vreau sa mai adaug ceva referitor la echipa nationala , despre care nu se aude nimic in ultimii ani , nici un rezultat care sai duca la o competitie internationala cat pe ei si pe noii , suporterii ei . Cred ca vinovatii de indeceptiile echipei natonale se datoreaza conducerii comuniste a FRF , care isi urmaresc numai interesurile personale , nu pe cele a sportului in sine sau al tarii noastre . Ei au ales antrenorii dupa gusturile personale , relatii cu unii antrenori si au lasat deoparte pe cel mai bun antenor romin al tuturor timpurilor : MIRCEA LUCESCU , care contribuie prin realizarile lui sa nu ne uite lumea ca suntem o natiune .
    Si aici in Germania conduc si hotarasc multi in fotbal Beckenbauer , Rummenige etc dar o fac pentru un fotbal sanatos al Germaniei , aici nu se mai produc fotbalisti cu renume mondial ca odinioara dar totusi ei dau roade (vicecampionii mondiali) cu o echipa de nimic , pentru ca sunt organizatii , disciplinatii si cu adevarat sportivi
    Asa ca Mircea Sandu dispari de la conducere si fa loc unor oamenii capabilii , mai tinerii , cu ideii noi , pentru ca ii avem , mai lasti comunismul din capetele voastre .
    Este 2006 ...