Steaua Bucuresti a suferit o corectie usturatoare in cantonamentul din Austria: duminica dimineata, campionii au fost surclasati intr-un joc test de echipa ucraineana Tavria Simferopol, 1-5!

Tavria a condus cu 5-0, Bostina inscriind in minutul 67, din penalty, unicul punct al ros-albastrilor.

Prima parte a meciului s-a incheiat cu o bataie generala, in urma careia Dica a fost eliminat. Nici a doua parte nu a fost mai calma, Nesu vazind de asemenea cartonasul rosu.

Cum a jucat echipa lui Cosmin Olaroiu -

In prima repriza: Cernea - Petre Marin, Ghionea, Goian, Nesu - Paraschiv, Radoi - Nicolita, Dica, Cristocea - V Iacob

In a doua repriza: Carlos - D Balan, Panait, Ghionea, Nesu - Oprita, Lovin, Bostina, Drida - V. Badea, Litu.

Pentru acest meci, managerul Mihai Stoica a renuntat sa mearga in Germania, la partida Franta-Brazilia: "Aveam bilet, dar nu aveam timp sa ajung inapoi sa vad amicalul cu Simferopol..."