Stelian Tanase ramine la RTV, iar Nistorescu si-a terminat contractul

Letitia Zaharia va prezenta matinalul Realitatea TV

de     HotNews.ro
Joi, 7 septembrie 2006, 0:00


Letitia Zaharia
Antena 1

Letitia Zaharia, fosta prezentatoare a Observatorului de noapte la Antena 1, va realiza Matinalul la Realitatea TV (RTV). Conform unor surse autorizate din interiorul postului, Letitia a batut deja palma cu conducerea trustului, urmind ca de la 15 septembrie sa intre in paine pe un format clasic: mix de stiri, meteo si sport.

Alte noutati de toamna la RTV: Stelian Tanase ramine si va avea doua emisiuni pe saptamina, Nistorescu pleaca, iar emisiunea lui Turcescu va fi mutata de la orele 22.00.

Plecarea Letitiei Zaharia, survenita pe fondul neintelegerilor cu Vlad Petreanu, este primul transfer de marca intre trustul media al lui Dan Voiculescu si cel al lui S. O. Vantu.

Robert Turcescu
RTV

Mutarea emisiunii lui Robert Turcescu este o alta noutate, conducerea postului dorind sa consolideze segmentul orar 21.00-23.00. Astfel, Turceascu va fi invitat permanent al jurnalului de la 21.00, alaturi de prezentatoarea Liana Patras, iar emisiunea „100%” va incepe la orele 22.00.

Emisiunea lui Turcescu o va inlocui in grila pe cea a lui Stelian Tanase, care s-a inteles in cele din urma cu conducerea postului si va aparea pe sticla doar de doua ori pe saptamina. Astfel, talk-show-ul „Zece fix” va fi programat doar vineri, iar in week-end va mai avea o emisiune mai soft, cu invitati din diverse domenii.

Din grila de toamna a Realitatii TV lipseste Cornel Nistorescu. Contractul sau cu RTV a incetat la finele lui august, cele doua parti nemaidorind prelungirea colaborarii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


436 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    orele 22:00 (Joi, 7 septembrie 2006, 19:26)

    mariusmuscalu.com [anonim]

    emisiunea „100%” va incepe la orele 22.00.

    ORA 22:00 nu orele...
  • 0 (0 voturi)    
    Bine le-a facut.... (Joi, 7 septembrie 2006, 19:48)

    Claudiu [anonim]

    ... Letitia lui Felix si al lui gasca. O stirista foarte buna a fost scoasa de pe post deoarece era prea serioasa cind era vorba de stiri cu mult sex si violenta si saraca era si timorata cind aparea stirile despre Felix. Bine ca au aparut Zaharestii, ca mari stiristi mai sint si astia!! Le-au cazut odata prompterul si se uitau bilbiindu-se ca ... la poarta noua. Inadmisibil sa pleci in concediu si sa te trezesti la intoarcere ca si-au asezat fundurile altii pe scaunul tau! Apropo, Zaharescule tot cu pantofii furati de la ProTV te incalti? :)))
    PS: Succes Letitia!
  • 0 (0 voturi)    
    NASOL.... (Joi, 7 septembrie 2006, 19:49)

    Jan [anonim]

    Nasol ca ramine Stelian Tanase... Banuiesc ca nu l-a vrut nimeni si pe buna dreptate. Ca si moderator este un om imposibil. Vorbeste mult si fara rost, intrerupe pe toata lumea, isi expune mai tot timpul parerile ca si cum el ar fi invitatul emisiunii.
    L-as fi vrut plecat, omul e super enervant cu hahaielile lui permanete, parca tot timpul ii e teama sa nu para mai prost decit invitatul sau.
    Ii recomand sa urmareasca emisiunile de pe alte posturi, CNN, sau BBC, vezi mai ales HardTalk. Poate mai invata ceva de acolo.
  • 0 (0 voturi)    
    bine macar (Vineri, 8 septembrie 2006, 9:40)

    comentator [anonim]

    ca am scapat de nistorescu
  • 0 (0 voturi)    
    Observator (Vineri, 8 septembrie 2006, 14:14)

    Nirolf [anonim]

    Un deosebit respect pentru Letitia. o asteptam la Realitatea...
  • 0 (0 voturi)    
    ma puteti ajuta? (Marţi, 12 septembrie 2006, 0:25)

    mihai oancea [anonim]

    daca ma puteti ajuta cu adresa de e-mail a letitiei zaharia va sunt recunoscator sunt un prieten vechi din u.s.a. ma numesc oancea mihai aurelian fost jucator de handbal brasov stabilit de citiva ani in atlanta va multumesc .
  • 0 (0 voturi)    
    pt. OANCEA MIHAI AURELIAN (Sâmbătă, 16 septembrie 2006, 23:37)

    binevoitorul [anonim]

    da un e-mail la dg@8teen.biz si am sa iti dau adresa de e-mail a Letitiei.
    Iti dai seama ca nu pot sa o fac publica...