Ceahlaul a invins vineri seara pe terenul Farului cu 1-0. Gazdele au ratat un penalty prin Tibor Moldovan si au avut un gol anulat, in rest intrecandu-se intr-un anti-joc. Scaunul lui Vukotic este in mare pericol, inlocuitorul stiindu-se deja: Ion Marin.

Tibor Moldovan a fost marele gafeur al Farului. El a ratat un gol ca si facut, in minutul 22, trimitand slab din careul mic, in care era singur singurel.

Prima repriza a fost fara faze de poarta, iar partea secunde a debutat printr-un penalty pentru gazde. Tibor Moldovan a fost faultat in careu si a trecut la punctul cu var. A sutat si a nimerit bara, spre disperareal antrenorului Vukotic, a carui demitere pluteste in aer.

In minutul 66, Farul a reusit sa inscrie, insa golul lui Gurita a fost anulat corect pentru offside.

Patru minute mai tarziu, Doicaru a adus victoria Ceahlaului printr-un stop cinic pe piept, urmat de un sut la fel de cinic in plasa.

Ion Marin, numit saptamana trecuta de patronul Farului, Gheorghe Bosanceanu, in functia de director tehnic, se pregateste sa il inlocuiasca pe Vukotic in postul de antrenor.

In tribunele stadionului Farul au fost prezenti aproximativ o mie de spectatori.

Factiunea Aria Ultra a galeriei Farului a afisat, la inceputul meciului, mesajul "Noi iubim Farul, voi doar banul".

Acelasi grup a afisat, in partea secunda a jocului, banner-ul "Afara cu cine ne incurca!!!", "in" fiind scris cu rosu, iar "curca" cu albastru, aluzie la portarul George Curca, acuzat ca nu si-ar fi aparat corect sansele in partida cu Steaua, pierduta, in deplasare, cu 0-3, in etapa a V-a.

Ceahlaul: Ionut Curca, Angelo Alistar, Florin Nohai, Vasile Avadanei, Tiberiu Serban, Marian Purica, Augustin Ivasca, Costel Ilie, Diaz, Radu Doicaru,Mircea Ilie

Rezerve: Lucian Covrig, Marian Zeciu, Dejan Rusmir, Dusan Simici, Dusko Stajici

Farul: Adrian Vlas, Cristian Schiopu, Decebal Gheara, Cosmin Bacila, Florin Maxim, Claudiu Voiculet, Vasile Pacuraru, Florin Lungu, Mihai Gurita, Iulian Apostol, Armel Disney

Rezerve: George Curca, Razvan Farmache, Laurentiu Florea, Tibor Moldovan, Liviu Mihai, Marius Nae