Este clar, Real Madrid ramane aceeasi gasca batrana fara idei de fotbal. Din Grupa E sunt favorite la acest moment Steaua si Lyon. Francezii i-au invins acasa pe galactici cu 2-0, fara emotii.

Lyon a dominat pe Real Madrid, ca si anul trecut pe Stade Gerland, in Grupa E a Ligii Campioinlor. Victorie meritata cu 2-0.

Francezii au marcat prin Brazilian Fred si Tiago in prima repriza.Real madrid a avut probele serioase in a contracara jocul ofensiv al gazdelor.

Anul trecut, tot in Liga, Lyon i-a invins pe spanioli cu 3-0, cu Juninho in centrul atentiei. De data aceasta, brazilianul poreclit "domnul 50-50" in Franta, nu a mai avut noroc sa se treaca pe lista marcatorilor.

Poarta lui Iker Casillas a fost luata la tir de voie, inclusiv de Juninho, care a expediat un sut de pa 30 de metri, respins de portarul spaniol.

Lyon a deschis scorul in minutul 11 pe Stade Gerland thinking prin compatriotul lui Juninho, Fred, care a marcat ca la carte, asa cum se cere la Real: greseala in aparare a spaniolilor.

Gazdele si-au dublat avansaul 20 de minute mai tarziu cand Sydney Govoui-a pasat perfect lui, iar portughezul l-a invins fara probleme pe Casillas.

Casillas a fost, de departe, cel mai aglomerat jucator de pe teren.