Craiova - Poli Iasi, incheiat 3-3, a fost un meci cum rar se vede. Au abundat greselile de ambele parti, iar finalul de joc, la scor egal, Craiova a fost invitata sa dea gol, ratand doua ocazii monumentale in secundele de prelungiri. Bornescu a primit golul egalarii perfect parabil, iar Buta a marcat un autogol de Liga Campionilor.

Onofras a deschis scorul in minutul 8 dupa ce a depasit adversarul direct care l-a lasat sa centreze. Bornescu nu a schitat nimic la gol. 1-0 pentru Poli Iasi.

2-0 dupa un penalty. Mitchell il deposedeaza corect pe Onofras, cei doi se si ciocnesc dupa aceea. Rezultat? 11 metri pentru Iasi, transformat de Balba.

Dina a readus Craiova in joc marcand in urma unei centrari a lui Rose. 2-1 pentru oaspeti, scor cu care s-a intrat la pauza.

In repriza a doua, Craiova avea sa egaleze in repriza a doua in urma unui autogol al lui Buta. Acesta a sutat cu sete in propria poarta, desi un jucator al Craiovei a incercat sa il opreasca!!!

Costea a adus pe Craiova in avantaj printr-un gol inscris cu capul in minutul 30.

Dupa o bara a lui Onofras, meciul se indrepta spre victoria oltenilor, numai ca o lovitura libera de la 30 de metri avea sa se incheie cu gol in poarta gazdelor.

Tincu a sutat peste zid, exact pe coltul lui Bornescu, insa portarul gazdelor a lasat efectiv mingea sa intre in poarta.

La 3-3, in secundele de prelungiri, apararea lui Poli Iasi a invitat parca pe Craiova sa dea gol. Au fost doua actiuni in careul moldovenilor in care aparatorii si portarul nu au intrat la minge lasandu-i pe craioveni sa paseze in careu, doar-doar sa ajunga in pozitie buna si sa traga in plasa.

Numai ca in ambele dati oltenii au sutat peste, milimetric. Ca un facut, mingea nu a vrut sa intre in plasa, iar meciul s-a incheiat egal, 3-3.