Pentru a deservi cei 30.000 de romani din regiune

Romania a infiintat un Consulat la Castellon (Spania)

de D.C.     HotNews.ro
Vineri, 27 octombrie 2006, 0:00



Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a semnat vineri, decretele pentru infiintarea Ambasadei Romaniei in Republica Muntenegru, infiintarea Consulatului Romaniei la Castellon, Regatul Spaniei si ridicarea rangului Agentiei Consulare a Romaniei de la Torino la cel de Consulat General.

Tot vineri, Traian Basescu a mai semnat eliberarea din functia de procuror a noua persoane care au fost numiti in functia de judecator la Tribunalul Bucuresti.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


1383 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    TOTI ANALFABETII SE DUC IN SPANIA (Vineri, 27 octombrie 2006, 16:10)

    XANTHO [anonim]

    Asa...deci din cate vedem, toti analfabetii cu 8 clase se duc in Spania la cules de capsuni. Sunt domenii in Romania unde se castiga la fel, doar vointa sa ai. For example, IT. Dar cu 8 clase nu poti sa ajungi acolo. Asa ca ciobanii aia de la tara, se duc sa culeaga capsuni pe plaiurile altora.
  • 0 (0 voturi)    
    Consulate in Basarabia (Vineri, 27 octombrie 2006, 17:10)

    Un roman [anonim]

    Era vorba sa se infiinteze doua noi consulate la Balti si la Cahul, in Basarabia.
  • 0 (0 voturi)    
    Consulate in Basarabia (Vineri, 27 octombrie 2006, 17:16)

    Un roman [anonim]

    Era vorba sa se infiinteze doua noi consulate la Balti si la Cahul, in Basarabia.
  • 0 (0 voturi)    
    Prezicere (Vineri, 27 octombrie 2006, 17:59)

    Pesimist [anonim]

    Nu mai e mult si se vor infiinta consulate in Ro pentru romanii stabiliti peste hotare.
  • 0 (0 voturi)    
    o rusine (Vineri, 27 octombrie 2006, 18:36)

    deju` [anonim]

    Era nevoie de un cosulat pentru romanii - hoti de buzunare si prostituate - din Castellon. Sint curios cam ce le-ar mai lipsi numai sa ramana acolo 4ever? Statul roman ar trebui sa se implice mai mult in chestiunea asta...poate vreo super-oferta la locurile de veci din Castellon ar atrage toate scursurile de care oricum nu avem nevoie aici. Cand or sa ne ia Italia si Spania tiganii si manelele ? La cate gunoaie umane au acumulat...p-astia care au ramas le dam in pretul celorlati. Deci moka. Le dam si pungi de Carfur la ei.
    • 0 (0 voturi)    
      esti penibil (Vineri, 25 ianuarie 2008, 13:02)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui deju`

      nu toti romanii plecati in spania sunt scursuri si cum le mai spui tu.de ce generalizezi?era nevoie de un consulat in castellon,pentru o procura am fost de 4 ori la barcelona si tot nu am rezolvat pentru ca nu am avut programare, dar la acest telefon nu raspunde nimeni niciodata.asa ca nu iti mai da cu parerea despre ce nu stii si apropo,ia o sacosa de Carrefour si vezi cum se scrie,asta pentru ca esti "istet".
  • 0 (0 voturi)    
    Ai (Vineri, 27 octombrie 2006, 18:42)

    Clase cat trenu [anonim]

    ///
    Cine iti da tie dreptul /// sa judeci oamenii care isi rup oasele prin tari straine?!!!
    Ce vina au cei care au lucrat in combinate si fabrici toata viata lor si au avut ghinionul sa prinda vremuri tulburi in care istoria ii pune la cosul de gunoi?
  • 0 (0 voturi)    
    Daca nu intelegi nimic, macar taci (Marţi, 31 octombrie 2006, 12:08)

    deju` [anonim]

    1-> Nu m-am referit la oamenii care isi castiga existenta cinstit in Spania. Ei sint oricum 10%
    2-> Cine i- a pus sa-si rupa oasele? De preferat ar fi fost munca cu creierul, dar daca ei au ales munca cu spatele, bratele, picioarele, vaginele si alte organe...e alegerea lor.
  • 0 (0 voturi)    
    adresa si nr de tel al consulatului din castellon (Joi, 16 noiembrie 2006, 13:41)

    Tatiana Petrescu [anonim]

    Buna ziua. As dori o adresa si un nr de tel de la noul Consulat roman din orasul Castellon, Spania. Va multumesc
  • 0 (0 voturi)    
    Procura (Luni, 27 noiembrie 2006, 21:13)

    ciobanu gabriela [anonim]

    Am nevoie de o procura pt a imputernici pe cineva sa imi schimb actele de identitate, pasaportul. Pot merge la consulatul din Castellon? Daca da, am nevoie de o intalnire? Va multumesc respectuos!
  • 0 (0 voturi)    
    pt fraieri care nu au ce sa faca (Marţi, 2 ianuarie 2007, 21:11)

    furia [anonim]

    nu va mai raciti gura degeaba da era nevoie de un consulat ,in Spaña ajung persoane cu creier nu ca voi cu cap cu idei de nea Nicu,persoane care pot vedea mai departe de propiul nas,si daca voi sunteti asa de bine in romania de ce sunteti atat de prost crescuti si de invidiosi?Voi nu aveti nici idee de persoanele de afara,sunt foarte multe care au un serviciu de 10ori mai bun ca cel pe care il aveti voi.Ce faceti in acest for daca sunteti atat de ' destepti ?pentru persoane ca voi foarte multi romani sunt priviti rau cand ajung intr-o tara straina sa va fie rusine
  • 0 (0 voturi)    
    INFORMATII (Luni, 12 februarie 2007, 14:33)

    diana daian [anonim]

    as dori un nr. de telefon si adresa de la sediul consular roman din Castellion. va multumesc
  • 0 (0 voturi)    
    unde trebuie sa merg in Catellon ptr a obtine o procura ??? (Miercuri, 6 iunie 2007, 12:01)

    Monica Dragomir [anonim]

    Ma numesc Monica si sunt in Spania de aproximativ 1 an ! Ce as dori este daca puteti sa ma ajutati cu o informatie : vreau sami aduc fetita din tara si nu pot deoarece are o varsta frageda ( 3ani ) iar tatal ei si cu mine suntem divortati ........am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila in ceea ce priveste custodia fetitei, dar am nevoie de imputernicire pentru ca mama mea sa imi aduca fetita! deci intrebarea in sine este: Unde trebuie sa merg in castellon pentru a intra in posesia unei procuri ? Va multumesc!
  • 0 (0 voturi)    
    adresa (Miercuri, 24 octombrie 2007, 12:54)

    anca [anonim]

    as dori un numar de telefon si adresa de la consulatul roman la castellon. va multumesc
  • 0 (0 voturi)