Unirea Urziceni a invins marti cu 3-0 intr-un meci amical formatia engleza de liga secunda Leeds United, fosta finalista a Cupei Campionilor Europeni. Unirea Urziceni a inceput partida cu urmatorul 11: Grigore - Balauru, Rohat, Jovanovic, Ivasca - Onofras, Pojer, Negru, Neagoe - Rusescu, Szekely.

Formatia engleza a inceput partida cu Sullivan, Sa, Trialist, Foxe, Lewis, Poyet, Einarsson, Blake, Carole, Kandol, Moore.

In minutul 19, pe fondul unei usoare dominari a englezilor, Szekely scapa in interiorul careului advers unde este faultat din spate. Arbitrul partidei acorda 11 metri care este executat de Neagoe, care deschide scorul. Unirea Urziceni isi mareste avantajul in minutul 26 printr-un sut in vinclul portii al lui Szekely.

La scorul de 2-0, fostul jucator rapidist, Adrian Iencsi, a intrat la Leeds United, unde se afla in probe.

Pentru cea de-a doua repriza Dan Petrescu i-a trimis in teren pe Stelea - Nicu, Munteanu, Galamaz, Bordeianu - Paduretu, Suleap, Romik, Constantin - Mara, Stancu.

In minutul 51 ialomitenii rateaza majorarea scorului cand mingea trimisa de Paduretu din lovitura libera loveste bara transversala a portii engleze. Dupa alte sapte minute Mara reia de la un metru cu poarta goala dar mingea trece peste bara.

Dupa l-a inlocuit pe Stancu, Kiko, jucator aflat in probe la Unirea Urziceni, duce scorul la 3-0 in minutul 78.