Dinamo inscrie si castiga prima partida a stagiului de pregatire din Portugalia, dar atacantii sunt in continuare in somaj. Mijlocasul Adrian Cristea marcheaza unicul gol al intalnirii cu Uniao Leiria, locul 4 in prima liga portugheza.

Partida a coincis cu debutul bosniacului Vranjkovic la Dinamo, dar mijlocasul a jucat doar o jumatate de ora, Mircea Rednic fiind nevoit sa-l inlocuiasca dupa o accidentare. Rednic trebuie sa decida pana miercuri seara cei trei jucatori care vor fi adaugati pe lista UEFA. Doua locuri par ocupate de Lobont si Smirnovs, pentru al treilea alegerea urmand a se face intre Vranjkovic si Balace.

CFR Cluj invinge clar castigatoarea Ligii Campionilor Asiei

Clujenii au trecut cu 3-1 de Jeonbuk Hyunday, Campioana Asiei la nivel de cluburi si obtin a doua victorie a turneului de pregatire din Antalya, dupa succesul impotriva rusilor de la Terek Grozii (1-0).

Portughezul Semedo a deschis scorul in minutul 17, iar golgheterul Viorel Frunza a inscris cu capul pentru 2-0 in minutul 38. Veteranul Coroian a ridicat scorul la 3-0 in minutul 57. Unica reusita a sud-coreenilor a venit in minutul 83, din penalty.

Poli Timisoara a invins cu 5-1 concitadina din Liga a treia Calorul. Golurile timisorenilor au fost marcate de Gigel Bucur, Oprea (de doua ori), Latovlevici si Mansour. Gigel Bucur a mai trimis balonul de trei ori in bara, Poli lovind in total de cinci ori stalpii portii adverse.