Gabriel Tamas a fost titular la Celta Vigo in partida contra formatiei care l-a imprumutat pana in vara in Spania: Spartak Moscova. Romanul a provocat lovitura libera din care rusii au stabilit scorul final, 1-1. In minutul 64, Tamas l-a faultat pe Titov in marginea careului, Kalinicenko transformand lovitura libera. Spaniolii deschisesera scorul in minutul 41, prin Nunez.

Miercuri, Sahtior Donetk a incheiat 1-1 pe teren propriu cu francezii de la Nancy. Ciprian Marica a fost titular in trupa lui Mircea Lucescu si a ratat mai multe ocazii de gol. Fortune a deschis scorul pentru Nancy in minutul 81, Srna egaland pentru ucraineni in minutul 85.

Werder Bremen pare deja calificata in optimile de finala dupa victoria clara de pe teren propriu, 3-0 cu Ajax Amsterdam.

Mertesacker '48, Naldo '54, Frings '71

Nicolae Mitea a fost doar rezerva la Ajax, in timp ce Ogararu n-a fost convocat, fiind suspendat.

Jemaa '49, '70, Dindane '90 (p) / Salpingidis '65

Tottenham Hotspur (Anglia) este deja calificata in optimile de finala dupa ce adversara ei, Feyenoord a fost exclusa din Cupa UEFA.