Fotbal

U.Craiova a reusit o noua victorie in Austria, 1-0 cu Schwardorf

de     HotNews.ro
Marţi, 3 iulie 2007, 0:00

Oltenii si-au luat revansa in fata formatiei austriece din Liga a doua, Schwardorf, in fata careia au pierdut sambata cu 2-1. Unicul gol al intalnirii a fost reusit de Sergiu Costea in minutul 14. Universitatea a mai inscris odata, in repriza secunda prin Baird, golul a fost insa anulat pentru ofsaid.

Pana acum in Austria, Universitatea a disputat trei partide, castigand doua si pierzand una. La debutul turneului, craiovenii au fost invinsi de Schwardorf cu 2-1, golul Universitatii fiind reusit de Baird.

In a doua partida, Craiova a trecut de formatia Wurmla, din liga a treia austriaca, cu scorul de 4-0, dupa reusitele semnate de Baird '9, Dina '40, Bornescu '52 (penalti) si Wobay '64.

Urmatorul meci al Craiovei este programat miercuri, in Ungaria, impotriva formatiei ucrainene Zorja Lugansk, ce evolueaza in liga secunda.